Povezane vesti

Iza vrata „susreta džinova“: Amerika menja retoriku — Eskobar iznenadio Dodika i čuo jasan stav

Iza vrata „susreta džinova“: Amerika menja retoriku — Eskobar iznenadio Dodika i čuo jasan stav

Sputnik 08.11.2021
Gabrijel Eskobar na sastanku sa Miloradom Dodikom nije pretio sankcijama, nego je fokus stavio na ekonomske inicijative i mir u regionu. Ono što je mogao čuti je nepokolebljiv stav RS: Ustav ćemo poštovati, ali ne i prihvatiti faktičko stanje u BiH… »
Dodik nakon susreta sa Eskobarom: Imali smo muški sastanak! Rat nikada nije bio opcija za Srpsku, a o sankcijama nije bilo…

Dodik nakon susreta sa Eskobarom: Imali smo muški sastanak! Rat nikada nije bio opcija za Srpsku, a o sankcijama nije bilo…

Kurir 08.11.2021
Rat nije opcija za rešavanje bilo kakvih pitanja u BiH i svi procesi treba da budu politički - rekao je Milorad Dodik na konferenciji za novinare u Istočnom Sarajevu, a nakon sastanka sa zamenikom pomoćnika državnog sekretara SAD, Gabrijelom… »
Prvi dan posete Eskobara BiH, ključna poruka – rata neće biti

Prvi dan posete Eskobara BiH, ključna poruka – rata neće biti

N1 Info 08.11.2021
Rata neće biti, ključna je poruka tokom prvog dana posete specijalnog američkog izaslanika za Zapadni Balkan Gabrijela Eskobara Bosni i Hercegovini. Ipak, nije jasno kako će SAD reagovati na jednostrane poteze predstavnika tri naroda u Bosni i… »
Kakvu je ponudu dobio Eskobar?

Kakvu je ponudu dobio Eskobar?

Vesti online 08.11.2021
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik rekao je da je zameniku pomoćnika državnog sekretara SAD Gabrijelu Eskobaru ponudio da svi oni koji „zveckaju oružjem“ treba da budu predmet brzih intervencija međunarodnih snaga. – Niko ne može… »
Eskobar u Sarajevu: Svi saglasni da rata neće biti

Eskobar u Sarajevu: Svi saglasni da rata neće biti

RTS 08.11.2021
Zamenik pomoćnika državnog sekretara Sjedinjenih Država i specijalni izaslanik američkog predsednika za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar razgovarao je u odvojenim susretima sa članovima Predsedništva BiH. Nakon odvojenih razgovora sa članovima… »
Džaferović: Glavna Eskobarova poruka je da su SAD garant stabilnosti BiH

Džaferović: Glavna Eskobarova poruka je da su SAD garant stabilnosti BiH

Beta video 08.11.2021
SARAJEVO - Bošnjački član Predsedništva BiH Šefik Džaferović izjavio je da je glavna poruka sa njegovog sastanka sa zamenikom pomoćnika američkog državnog sekretara Gabrijelom Eskobarom da su SAD garant bezbednosti Bosne i Hercegovine (BiH)… »
Džaferović:  Što se mene tiče, BiH treba da ide putem regionalne saradnje

Džaferović: Što se mene tiče, BiH treba da ide putem regionalne saradnje

Beta video 08.11.2021
SARAJEVO - ``Moraju se raščistiti neke stvari kada je u pitanju `Otvoreni Balkan`. Što se mene tiče, BiH treba da ide putem regionalne saradnje``, kazao je član Predsedništva BiH Šefik Džaferović. Beta/viphd.ba… »
Eskobar: Postoji mogućnost da Dodik povuče odluke koje slabe centralne institucije

Eskobar: Postoji mogućnost da Dodik povuče odluke koje slabe centralne institucije

Beta video 08.11.2021
SARAJEVO – “Drago mi je je da sam imao produktivan sastanak sa srpskim članom Predsedništva BiH Miloradom Dodikom na kom je on iskazao spremnost da razmotri povlačenje odluka koje slabe centralne institucije”, izjavio je zamenik pomoćnika… »
Produktivan sastanak: Eskobar: Otvorena mogućnost da Dodik povuče odluke koje je doneo

Produktivan sastanak: Eskobar: Otvorena mogućnost da Dodik povuče odluke koje je doneo

Blic 08.11.2021
Imao sam produktivan sastanak sa Miloradom Dodikom i otvorena je mogućnost da se povuku odluke koje je doneo, izjavio je zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD i specijalni izaslanik američkog predsjednika za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobarom… »
Eskobar: Moguće da Dodik povuče odluke o blokadi i vraćanju nadležnosti RS

Eskobar: Moguće da Dodik povuče odluke o blokadi i vraćanju nadležnosti RS

N1 Info 08.11.2021
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara Gabrijel Eskobar izjavio je da postoji mogućnost da srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik povuče odluke Narodne skupštine Republike Srpske koje se odnose na blokadu rada institucija BiH i… »
Dodik: Sa Eskobarom sam se saglasio da nema nikakvog realnog osnova za novi konflikt u BiH

Dodik: Sa Eskobarom sam se saglasio da nema nikakvog realnog osnova za novi konflikt u BiH

Beta video 08.11.2021
BANJALUKA - Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da se sa zamenikom pomoćnika američkog državnog sekretara Gabrijelom Eskobarom saglasio da nema nikakvog realnog osnova za novi konflikt u BiH. Beta/viphd.ba… »
Dodik: Isključili smo mogućnost bilo kakve ratne opcije u BiH

Dodik: Isključili smo mogućnost bilo kakve ratne opcije u BiH

Politika 08.11.2021
„Ni ja ni bilo ko iz Republike Srpske nije prizivao rat kao opciju. Oružane snage BiH ne mogu da popune kvote predviđene za Hrvate i Srbe jer ljudi neće da idu u tu vojsku, ne želimo da umesto njih ulaze muslimani”, rekao je Dodik. SARAJEVO -… »
Dodik poručio Eskobaru: "Svi oni koji zveckaju oružjem" (video)

Dodik poručio Eskobaru: "Svi oni koji zveckaju oružjem" (video)

Pravda 08.11.2021
Rat nije opcija za rešavanje bilo kakvih pitanja u BiH i svi procesi treba da budu politički, izjavio je srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik. On se obratio novinarima posle sastanka sa zamenikom pomoćnika državnog sekretara SAD Gabrijelom… »
Dodik: Ne odustajemo od vraćanja nadležnosti

Dodik: Ne odustajemo od vraćanja nadležnosti

Al Jazeera 08.11.2021
Narodna skupština RS-a će povući određene saglasnosti iz oblasti vojske, indirektnih poreza i Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH, a u narednih šest mjeseci će Vlada RS-a pripremiti i novo zakonodavstvo u RS-u kaže član Predsjedništva BiH… »
Dodik: Republika Srpska neće odustati od vraćanja nadležnosti

Dodik: Republika Srpska neće odustati od vraćanja nadležnosti

Dnevnik 08.11.2021
SARAJEVO: Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je zadovoljan današnjim sastankom sa američkim izaslanikom Gabrijelom Eskobarom, razgovarali su, kaže, o svim otvorenim pitanjima, a najvažnije je da su isključili mogućnost bilo… »
Džaferović: Glavna Eskobarova poruka je da su SAD garant stabilnosti BiH

Džaferović: Glavna Eskobarova poruka je da su SAD garant stabilnosti BiH

Danas 08.11.2021
Bošnjački član Predsedništva BiH Šefik Džaferović izjavio je da je glavna poruka sa njegovog sastanka sa zamenikom pomoćnika američkog državnog sekretara Gabrijelom Eskobarom da su SAD garant bezbednosti Bosne i Hercegovine (BiH). „SAD su… »
Višković o poseti Eskobara "Očekujem da pojede ćevape i vrati se u Ameriku"

Višković o poseti Eskobara "Očekujem da pojede ćevape i vrati se u Ameriku"

Blic 07.11.2021
Predsednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković očekuje da zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara Gabrijel Eskobar u BiH poseti Sarajevo, pojede ćevape i vrati se u Ameriku. - Očekujem da se fino oseća u BiH, da poseti Sarajevo, da… »

Vesti dana »