Povezane vesti

Ljubičasti novembar za prevremeno rođene bebe

Ljubičasti novembar za prevremeno rođene bebe

Politika 17.11.2021
U Srbiji pre punih 37 nedelja gestacije na svet stigne oko 4.000 beba, pa je podrška Udruženja roditelja prevremeno rođene dece „Mali div” vrlo značajna. Da bi obeležili 17. novembar, Svetski dan prevremeno rođene dece, i podsetili javnost na… »
Obeležen svetski dan prevremeno rođenih beba: U Srbiji se godišnje pre vremena rodi 4. 000 mališana

Obeležen svetski dan prevremeno rođenih beba: U Srbiji se godišnje pre vremena rodi 4. 000 mališana

Večernje novosti 17.11.2021
Foto: Tanjug Direktorka Instituta Milica Ranković Janevski rekla je da se godišnje u Srbiji rodi više od 60.000 beba, od čega oko 4. 000 prevremenim porođajem. Institut godišnje, navodi Ranković Janevski, zbrine 1. 000 prevremeno rođenih beba, a… »
Vlada je SAD pravi dečko a rođen je SA samo 880g i bio je malo veći od šake: Zašto bebe u inkubatorima čuvaju heklane…

Vlada je SAD pravi dečko a rođen je SA samo 880g i bio je malo veći od šake: Zašto bebe u inkubatorima čuvaju heklane…

Kurir 17.11.2021
U Srbiji se godišnje pre vremena rodi oko 4.000 dece. BEOGRAD - Širom planete obeležava se Dan prevremeno rođene dece. Mnogi od njih na svet su došli sa svega nekoliko stotina grama. Takva je i priča Vladimira koji je na rođenju imao 880 grama, a… »
Vlada (2) je bio tako mali da šakom nije mogao da mi obuhvati prst: Tamara ga je rodila sa 880 grama i njen glas treba svi da…

Vlada (2) je bio tako mali da šakom nije mogao da mi obuhvati prst: Tamara ga je rodila sa 880 grama i njen glas treba svi da…

Kurir 17.11.2021
Širom planete danas, 17. novembra, obeležava se Dan prevremeno rođene dece. - Porodila sam se u 26. nedelji. Moj Vlada imao je samo 880 grama. Probudila sam se u sobi, i ništa nisam znala. Bila je subota, lekara ni na vidiku. Majke su dolazile sa… »
I u Kragujevcu ljubičastim osvetljenjem „za male divove” obeležen Svetski dan prevremeno rođene dece

I u Kragujevcu ljubičastim osvetljenjem „za male divove” obeležen Svetski dan prevremeno rođene dece

Danas 17.11.2021
U okviru obeležavanja 17. novembra, Svetskog dana prevremeno rođene dece Krst na ulazu u Kragujevac osvetljen je ljubičastom bojom. Na taj način Kragujevac se i ove godine priključuje globalnoj kampanji širom sveta u cilju podizanja svesti o… »
Vlada je rođen sa 880 grama i 116 dana je proveo u bolnici – herojska priča o borbi malog diva

Vlada je rođen sa 880 grama i 116 dana je proveo u bolnici – herojska priča o borbi malog diva

RTS 17.11.2021
Širom planete obeležava se Dan prevremeno rođene dece. Mnogi od njih na svet su došli sa svega nekoliko stotina grama. Takva je i priča Vladimira Adamova, koji je na rođenju imao 880 grama, a umesto toplih ruku majke, prvo su ga obgrlile sonde… »
"Taj trenutak kada iz porodilišta izlazite bez bebe, dok se oko vas druge tate, bake, deke raduju..." Potresna ispovest…

"Taj trenutak kada iz porodilišta izlazite bez bebe, dok se oko vas druge tate, bake, deke raduju..." Potresna ispovest…

Blic 17.11.2021
"Trenutak kada izlazite iz porodilišta praznih ruku, bez bebe, dok oko vas druge tate, bake, deke i tetke čekaju novopečene mame sa buketima cveća, je najblaže rečeno – tužan", ovo najbolje mogu da razumeju samo oni koji su kroz to i prošli… »
U Srbiji se svakog dana 11 beba rodi pre vremena

U Srbiji se svakog dana 11 beba rodi pre vremena

Danas 17.11.2021
U svrhu obeležavanja 17. novembra, Svetskog dana prevremeno rođene dece i podizanja svesti javnosti o problemu prevremenog rođenja, Udruženje roditelja prevremeno rođene dece Srbije „Mali Div“, i ove godine u saradnji sa gradovima i opštinama… »

Vesti dana »