Povezane vesti

Hoće li Vučićevo pismo evropskim zvaničnicima imati efekat?

Hoće li Vučićevo pismo evropskim zvaničnicima imati efekat?

Danas 24.11.2021
Dušan Lj Milenković, iz Centra za društveni dijalog i regionalne inicijative, ne vidi kako pismo predsednika Srbije evropskim zvaničnicima može da poboljša poziciju države i ima efekat na poziciju kosovskog premijera Aljbina Kurtija. Dok Marko… »
Vučić: Pitaću šefove država i vlada kako je moguće da Kurti govori o ujedinjenju sa Albanijom

Vučić: Pitaću šefove država i vlada kako je moguće da Kurti govori o ujedinjenju sa Albanijom

Danas 24.11.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će po povratku iz Rusije, gde će se sutra sastati sa predsednikom te zemlje Vladimirom Putinom, uputiti zvanično pismo „svim šefovima država i vlada“ i evropskim institucijama sa pitanjem kako je… »
"Imam tremu pred sastanak": Vučić o Kosovu, metrou, ceni gasa i poseti Rusiji: Znam šta ću da molim Putina, nisam siguran…

"Imam tremu pred sastanak": Vučić o Kosovu, metrou, ceni gasa i poseti Rusiji: Znam šta ću da molim Putina, nisam siguran…

Blic 24.11.2021
Srbija zahteva, traži i želi razgovor sa Prištinom, i to što pre, što češće i što više, jer je razgovor lekovit, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o situaciji na Kosovu i Metohiji. - Da razgovaramo o Zajednici srpskih opština… »
Vučić: U medijima je svinjokolj bio važniji od metroa

Vučić: U medijima je svinjokolj bio važniji od metroa

Nova 24.11.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, izjavio je danas, na konferenciji za medije u Predsedništvu, da Beograd želi da razgovara sa predstavnicima institucija u Prišitni kako bi se napravio pomak u pregovorima. “Ja sam to juče preneo gospodinu… »
Vučić: Sa Putinom o ključnim pitanjima, sa Prištinom treba razgovarati što češće; Veći podsticaji za rađanje

Vučić: Sa Putinom o ključnim pitanjima, sa Prištinom treba razgovarati što češće; Veći podsticaji za rađanje

RTS 24.11.2021
Želimo i tražimo razgovore sa Prištinom na svim nivoima što više i što češće, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Ističe da će svim šefovima država i vlada poslati pismo, u kojem će tražiti objašnjenje zašto niko ne reaguje… »
Pismo šefovima država i vlada Vučić: Kako je moguće da Aljbin Kurti govori o ujedinjenju Kosova i Albanije, a da na to svi…

Pismo šefovima država i vlada Vučić: Kako je moguće da Aljbin Kurti govori o ujedinjenju Kosova i Albanije, a da na to svi…

Večernje novosti 24.11.2021
Foto: EPA/ Georgi Licovski - Kako je moguće da Kurti, premijer privremenih institucija u Prištini, svako malo, ali na vrlo jasan način i pre tri dana ponovo, jasno i precizno govori i to, ne kao neko ko se zalaže, već o sopstvenoj želji za… »
Vučić: Beograd za dijalog sa Prištinom na svim nivoima

Vučić: Beograd za dijalog sa Prištinom na svim nivoima

Slobodna Evropa 24.11.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Beograd "traži i želi razgovore sa Prištinom na svim nivoima o svim temama, jer je to od izuzetnog značaja". Vučić je u obraćanju novinarima 24. novembra rekao da je to preneo i specijalnom… »
Predsednik Vučić o Kim: Pitaću šefove država i vlada kako je moguće da Kurti govori o ujedinjenju sa Albanijom

Predsednik Vučić o Kim: Pitaću šefove država i vlada kako je moguće da Kurti govori o ujedinjenju sa Albanijom

Kurir 24.11.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da kada je reč o Kosovu i Metohiji Srbija želi razgovore sa Prištinom. - Srbija traži, zahteva i želi razgovore sa Prištinom na svim nivoima, želimo ih što pre i što češće. Smatramo da je… »
Predsednik odlučan u vezi sa KiM: Preneo sam Lajčaku zvaničan stav Beograda, uskoro ću pisati svim šefovima država

Predsednik odlučan u vezi sa KiM: Preneo sam Lajčaku zvaničan stav Beograda, uskoro ću pisati svim šefovima država

Večernje novosti 24.11.2021
Foto: Tanjug/Rade Prelić On je tokom obraćanja javnosti naglasio da je neophodno da se napravi makar minimalno poverenje. - Ja sam to juče preneo gospodinu Lajčaku. Po prvi put od kada sam postao premijer uputiću pismo svim predsednicima vlada u kom… »
Vučić: Zahtev Srbije – razgovori s Prištinom što pre i što češće

Vučić: Zahtev Srbije – razgovori s Prištinom što pre i što češće

Dnevnik 24.11.2021
BEOGRAD: Srbija traži razgovore s Prištinom na svim nivoima, o svim temama, jer je to od izuzetnog značaja, poručio je danas predsednik Aleksandar Vučić i istakao da je to preneo i specijalnom izaslaniku EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu… »

Vesti dana »