Povezane vesti

Varheji: BiH zbog političke krize rizikuje da izgubi 1,5 milijardi evra investicija

Varheji: BiH zbog političke krize rizikuje da izgubi 1,5 milijardi evra investicija

Novi magazin 25.11.2021
Komesar Evropske unije za proširenje Oliver Varheji izjavio je na kraju dvodnevne posete Bosni i Hercegovini da ta zemlja, zbog trenutne političke krize, rizikuje da izgubi 1,5 milijardi evra investicija. "Ovo je kritičan trenutak za zemlju, za… »
Varhelji: BiH zbog političke krize rizikuje da izgubi 1,5 milijardi evra

Varhelji: BiH zbog političke krize rizikuje da izgubi 1,5 milijardi evra

N1 Info 25.11.2021
Komesar Evropske unije za proširenje Oliver Varhelji izjavio je na kraju dvodnevne posete Bosni i Hercegovini da ta zemlja, zbog trenutne političke krize, rizikuje da izgubi 1,5 milijardi evra investicija. „Ovo je kritičan trenutak za zemlju, za… »
"EU: opredeljena za stabilnost": Varhelji u BiH prepoznao spremnost da se krene napred

"EU: opredeljena za stabilnost": Varhelji u BiH prepoznao spremnost da se krene napred

Blic 25.11.2021
Komesar za proširenje EU Oliver Varhelji izjavio je da je na svim sastancima koje je vodio u BiH prepoznao postojanje prostora za pronalaženje rešenja i spremnost aktera da se krene napred. Oočio sam spremnost da se radi na pitanjima u vezi sa… »
Dodik RS ima alternetivu: BiH bi mogla da ostane bez investicione podrške EU

Dodik RS ima alternetivu: BiH bi mogla da ostane bez investicione podrške EU

Večernje novosti 25.11.2021
FOTO: Novosti -Ukoliko ne uspemo da angažujemo ta sredstva, mi imamo alternativne mogućnosti. Mi ćemo održati investicione aktivnosti na tom planu, rekao je Dodik i istakao da problem predstavlja političko uslovljavanje. Političkci lideri BiH… »
Dodik nakon sastanka u Sarajevu: "Varhelji poručio da bi BiH mogla da ostane bez podrške investicionim aktivnostima"

Dodik nakon sastanka u Sarajevu: "Varhelji poručio da bi BiH mogla da ostane bez podrške investicionim aktivnostima"

Blic 25.11.2021
Varhelji je rekao da ukoliko mi ne učinimo funkcionalnim organe na nivou BiH u smislu njihovog rada da bi BiH mogla da ostane izvan paketa podrške investicionim aktivnostima EU. Rekao je Milorad Dodik, srpski član Predsedništva BiH, nakon što je… »
Pred njima su brojne političke teme: Izetbegović, Dodik i Čović na večeri kod Satlera

Pred njima su brojne političke teme: Izetbegović, Dodik i Čović na večeri kod Satlera

Blic 24.11.2021
U rezidenciji šefa Delegacije Evropske unije Johana Satlera u Sarajevu održava se radna večera u čast komesara EU Olivera Varheljija, a prisutna su i trojica političkih lidera iz BiH. Na večeru su pozvani predsednik SDA Bakir Izetbegović, lider… »

Vesti dana »