Povezane vesti

Femicid u Srbiji: Kako je moj otac ubio moju majku

Femicid u Srbiji: Kako je moj otac ubio moju majku

Kurir 06.12.2021
Petak, 12. jul 2019. godine, za šezdesetogodišnju Desanku Mošić iz Pančeva trebalo je da bude dan novog početka. Stotinama kilometara dalje, u Nemačkoj, čekao ju je novi život. Desanka nije dočekala autobus za Požarevac, već je kolima Hitne… »
Femicid u Srbiji: Kako je moj otac ubio moju majku

Femicid u Srbiji: Kako je moj otac ubio moju majku

Nova 06.12.2021
Dejan Mošić je pristao da priču svoje majke ispriča za BBC na Međunarodni dan borbe protiv femicida, jer smatra da to duguje pokojnoj majci, a i kako bi apelovao na druge žrtve nasilja da što pre preduzmu sve mere i da, pre svega, izostave strah… »
"Tata, deda je ubio babu": Dejanu se život preokrenuo u sekundi, tog dana je naslutio užasnu tragediju

"Tata, deda je ubio babu": Dejanu se život preokrenuo u sekundi, tog dana je naslutio užasnu tragediju

Mondo 06.12.2021
Desanku Mošić iz Pančeva, spremajući se za novi život u Nemačkoj, 12. jula 2019. godine, ipak je završila u bolnici, gde je nažalost ubrzo i preminula. Desanku Mošić iz Pančeva, spremajući se za novi život u Nemačkoj, 12. jula 2019. godine… »
Femicid u Srbiji: Kako je moj otac ubio moju majku

Femicid u Srbiji: Kako je moj otac ubio moju majku

Radio 021 06.12.2021
Desanku Mošić je 2019. godine na autobuskoj stanici ubio bivši suprug. Ovo je priča njihovog sina Dejana, i priča njegove majke. Dejan Mošić/privatna arhiva Dejan Mošić je pristao da priču svoje majke ispriča za BBC na Međunarodni dan borbe… »
Femicid u Srbiji: Kako je moj otac ubio moju majku

Femicid u Srbiji: Kako je moj otac ubio moju majku

Južne vesti 06.12.2021
Dejan Mošić/privatna arhiva Dejan Mošić je pristao da priču svoje majke ispriča za BBC na Međunarodni dan borbe protiv femicida, jer smatra da to duguje pokojnoj majci, a i kako bi apelovao na druge žrtve nasilja da što pre preduzmu sve mere i da… »

Vesti dana »