Povezane vesti

Šmit povlači Inckov zakon, ako Parlament BiH usvoji drugi

Šmit povlači Inckov zakon, ako Parlament BiH usvoji drugi

Politika 09.12.2021
SARAJEVO - Visoki predstavnik Kristijan Šmit od parlamentaraca Skupštine BiH traži da usvoje, kako navodi, svoj zakon o zabani negiranja genocida i govora mržnje i poručuje da bi on onda bio spreman da povuče nametnutu odluku njegovog prethodnika… »
Schmidt parlamentarcima BiH: Ukinut ću 'Inzkov zakon' ako donesete svoj

Schmidt parlamentarcima BiH: Ukinut ću 'Inzkov zakon' ako donesete svoj

Slobodna Evropa 09.12.2021
Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Christian Schmidt u pismu upućenom parlamentarcima BiH poručio je da je spreman ukinuti izmjene i dopune Krivičnog zakona BiH, koje je donio njegov prethodnik Valentin Inzko, ako oni sami donesu zakon o zabrani… »
Schmidt postavio uslov za povlačenje Zakona o negiranju genocida, podržava ga SAD

Schmidt postavio uslov za povlačenje Zakona o negiranju genocida, podržava ga SAD

Al Jazeera 09.12.2021
Zakon bi bio povučen kada bi bh. parlamentarci usvojili svoj, usklađen sa evropskim i međunarodnim standardima, poručeno je u pismu. Ukoliko parlamentarci Bosne i Hercegovine usvoje „svoj“ zakon o zabrani negiranja genocida i gvoora mržnje… »
Šmit nudi da povuče „Inckov zakon“, ali uz uslov neprihvatljiv za Srpsku

Šmit nudi da povuče „Inckov zakon“, ali uz uslov neprihvatljiv za Srpsku

Sputnik 09.12.2021
Takozvani visoki predstavnik za BiH Kristijan Šmit poručio je da je spreman da povuče nametnutu odluku Valentina Incka, ukoliko Parlamentarna skupština BiH donese sličan zakon kojim bi se, kako je rekao, „zabranili određeni oblici govora mržnje… »
Šmit povlači Inckov zakon?

Šmit povlači Inckov zakon?

Vesti online 09.12.2021
Visoki predstavnik Kristijan Šmit od parlamentaraca Skupštine BiH traži da usvoje, kako navodi, svoj zakon o zabrani negiranja genocida i govora mržnje i poručuje da bi on onda bio spreman da povuče nametnutu odluku njegovog prethodnika Valentina… »
Šmit: Spreman sam da Inckov zakon o negiranju genocida bude zamenjen

Šmit: Spreman sam da Inckov zakon o negiranju genocida bude zamenjen

N1 Info 09.12.2021
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit uputio je pismo Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine u kojem je naveo da je spreman da se zakon o zabrani negiranja genocida, koji je doneo njegov prethodnik Valentin Incko, zameni novim zakonom, koji bi… »
Šmit: Spreman sam da Inckov zakon o negiranju genocida bude zamenjen onim koji bi usvojio parlament

Šmit: Spreman sam da Inckov zakon o negiranju genocida bude zamenjen onim koji bi usvojio parlament

Novi magazin 09.12.2021
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit uputio je pismo Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine u kojem je naveo da je spreman da se zakon o zabrani negiranja genocida, koji je doneo njegov prethodnik Valentin Incko, zameni novim zakonom, koji bi… »
Šmit: Spreman sam da Inckov zakon o negiranju genocida bude zamenjen onim koji bi usvojio Parlament!

Šmit: Spreman sam da Inckov zakon o negiranju genocida bude zamenjen onim koji bi usvojio Parlament!

Kurir 09.12.2021
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit uputio je pismo Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine u kojem je naveo da je spreman da se zakon o zabrani negiranja genocida, koji je doneo njegov prethodnik Valentin Incko, zameni novim zakonom, koji bi… »
Šmit povlači Inckov zakon - ako Parlament BiH usvoji svoj

Šmit povlači Inckov zakon - ako Parlament BiH usvoji svoj

RTV 09.12.2021
SARAJEVO - Visoki predstavnik Kristijan Šmit od parlamentaraca Skupštine BiH traži da usvoje, kako navodi, svoj zakon o zabani negiranja genocida i govora mržnje i poručuje da bi on onda bio spreman da povuče nametnutu odluku njegovog prethodnika… »
Šmit pisao poslanicima Parlamenta BiH: "Ako usvojite svoj zakon o zabrani negiranja genocida i govora mržnje, povući ću…

Šmit pisao poslanicima Parlamenta BiH: "Ako usvojite svoj zakon o zabrani negiranja genocida i govora mržnje, povući ću…

Blic 09.12.2021
Visoki predstavnik Kristija Šmit posalo je pismo poslanicima Parlamenta BiH u kojima traži da oni usvoje "svoj" zakon o zabrani negiranja genocida i govora mržnje, a da bi on onda bio spreman povući nametnutu odluku njegovog prethodnika Valentina… »

Vesti dana »