Povezane vesti

Jasna Đuričić najbolja evropska glumica, "Quo vadis, Aida?" proglašen za najbolji evropski film

Jasna Đuričić najbolja evropska glumica, "Quo vadis, Aida?" proglašen za najbolji evropski film

Radio 021 11.12.2021
Profesorka glume na Akademiji umetnosti u Novom Sadu Jasna Đuričić, koja u filmu "Quo vadis, Aida" igra glavnu ulogu Aide, proglašena je najboljom glumicom na dodeli 34. Evropske filmske nagrade. "Sada imam dokaz da sam evropska glumica. Hvala… »
‘Quo Vadis, Aida?’ najbolji evropski film, Žbanić rediteljica, Đuričić najbolja glumica

‘Quo Vadis, Aida?’ najbolji evropski film, Žbanić rediteljica, Đuričić najbolja glumica

Al Jazeera 11.12.2021
Žbanić i Đuričić nagrade su dobile u Berlinu, u Njemačkoj, gdje se održava 34. svečana dodjela Evropske filmske nagrade. Na večerašnjoj 34. po redu dodjeli Evropskih filmskih nagrada, bosanskohercegovački film Quo Vadis, Aida? je pobijedio u… »
"Quo Vadis, Aida?" najbolji evropski film

"Quo Vadis, Aida?" najbolji evropski film

Dnevnik 11.12.2021
BERLIN: U Berlinu je večeras održana 34. po redu dodela Evropskih filmskih nagrada, a za najbolje ostvarenje u 2021. godini proglašen je bosansko-hercegorački film "Quo Vadis, Aida?" rediteljke Jasmile Žbanić. Žbanić je dobitnica nagrade "Evropska… »
Najbolji evropski film „Quo vadis, Aida?“, najbolja glumica Jasna Đuričić

Najbolji evropski film „Quo vadis, Aida?“, najbolja glumica Jasna Đuričić

N1 Info 11.12.2021
Evropsku filmsku nagradu za najbolji film u 2021. dobilo je ostvarenje "Quo vadis, Aida?" bosanskohercegovačke rediteljke Jasmile Žbanić. Žbanić je dobila nagradu i za najbolju režiju, a za najbolju glumicu proglašena je Jasna Đuričić. Žbanić… »
Jasna Đuričić osvojila oskara: O bože, sada imam dokaz da sam evropska glumica!

Jasna Đuričić osvojila oskara: O bože, sada imam dokaz da sam evropska glumica!

Kurir 11.12.2021
Jasna Đuričić osvojila je večeras nagradu Evropske filmske akademije za najbolju glavnu žensku ulogu u filmu “ Quo Vadis, Aida?. Nagrada, koja je pandan američkom Oskaru, konačno je u rukama nekog umetnika iz Srbije. - Hvala vam puno. Velika je… »
Đuričić proglašena najboljom glumicom: Ovo je nagradama svim žrtvama i majkama

Đuričić proglašena najboljom glumicom: Ovo je nagradama svim žrtvama i majkama

Nova 11.12.2021
Jasna Đuričić, glumica koja u filmu “Quo vadis Aida” igra glavnu ulogu Aide, proglašena je najboljom glumicom na dodeli 34. Evropske filmske nagrade. – Sada imam dokaz da sam evropska glumica. Hvala Akademiji. Prvo želim da se zahvalim ekipi… »
Film o Srebrenici proglašen najboljim evropskim ostvarenjem godine

Film o Srebrenici proglašen najboljim evropskim ostvarenjem godine

Nova 11.12.2021
Jasmila Žbanić dobitnica je nagrade za najbolju rediteljku za film "Quo Vadis, Aida?", Jasna Đurićić za najbolju evropsku glumicu, a film je proglašen i najboljim evropskim filmom godine. U svom govoru nakon proglašenja, Jasmila se zahvalila… »
Jasna Đuričić: Prilika da se osećamo kao punopravni građani Evrope

Jasna Đuričić: Prilika da se osećamo kao punopravni građani Evrope

Danas 11.12.2021
Vrlo sam počastvovana, moja nominacija i nominacije za film „Quo vadis, Aida“ pokazuju da ovo što radimo ima smisla, a ta pažnja Evrope često izostaje u svim oblastima, jer se naš region tretira kao Balkan – kaže naša velika glumica koja je… »

Vesti dana »