Povezane vesti

Visoki predstavnik osuđuje akte koje je usvojila Narodna skupština RS

Visoki predstavnik osuđuje akte koje je usvojila Narodna skupština RS

Glas Amerike 13.12.2021
SARAJEVO — Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit saopštio je da osuđuje akte koje je Narodna skupština RS donijela na sjednici održanoj u petak. „Usvojeni zaključci obvezuju vlasti RS na poduzimanje konkretnih zakonodavnih i drugih aktivnosti… »
Banjalučani i Sarajlije nakon odluka Skupštine RS: 'Svi bježe, niko ništa ne preduzima'

Banjalučani i Sarajlije nakon odluka Skupštine RS: 'Svi bježe, niko ništa ne preduzima'

Slobodna Evropa 13.12.2021
"To Dodik (Milorad, član Predsjedništva Bosne i Hercegovine) pravi gluposti k’o i obično. Ja sam penzionerka i to s malom penzijom, zahvaljujući upravo Dodiku i njegovoj vlasti. Niko mi nije znao objasniti kako i šta rade da ja imam tako malu… »
Šmit osudio zaključke Narodne skupštine RS, to je najava kršenja Dejtonskog sporazuma

Šmit osudio zaključke Narodne skupštine RS, to je najava kršenja Dejtonskog sporazuma

Novi magazin 13.12.2021
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit osudio je zaključke Narodne skupštine Republike Srpske, koji se odnose na vraćanje ranije prenetih nadležnosti tog bh. entiteta na nivo Bosne i Hercegovine. "Snažno osuđujem akte koje je Narodna skupština… »
Mogući scenariji nakon odluke Skupštine u Banjaluci

Mogući scenariji nakon odluke Skupštine u Banjaluci

Slobodna Evropa 13.12.2021
Treći dan nakon što je Skupština bh. entiteta Republike Srpske izglasla zaključke o "prijenosu nadležnosti sa BiH na nivo RS", visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Kristijan Šmit (Christian Schmidt) osudio je "radikalne političke… »
Šmit osuđuje poteze RS: Pretnja stabilnosti BiH i podrivanje perspektive građana

Šmit osuđuje poteze RS: Pretnja stabilnosti BiH i podrivanje perspektive građana

N1 Info 13.12.2021
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit osudio je zaključke Narodne skupštine Republike Srpske, koji se odnose na vraćanje ranije prenetih nadležnosti tog bh. entiteta na nivo Bosne i Hercegovine. „Snažno osuđujem akte koje je Narodna skupština… »
Šmit osudio zaključke Narodne skupštine RS, to je najava kršenja Dejtonskog sporazuma

Šmit osudio zaključke Narodne skupštine RS, to je najava kršenja Dejtonskog sporazuma

Danas 13.12.2021
Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit osudio je zaključke Narodne skupštine Republike Srpske, koji se odnose na vraćanje ranije prenetih nadležnosti tog bh. entiteta na nivo Bosne i Hercegovine. „Snažno osuđujem akte koje je Narodna skupština… »
Šmit osudio zaključke Srpske o prenosu nadležnosti

Šmit osudio zaključke Srpske o prenosu nadležnosti

RTV 13.12.2021
SARAJEVO - Šef OHR u BiH Kristijan Šmit, kojeg Republika Srpska ne priznaje, oštro je danas osudio zaključke NSRS od petka o prenosu nadležnosti sa BiH i pozvao na, kako je naveo, puno poštovanje Opšteg okvirnog sporazuma za mir. "Sve strane moraju… »
Šmit oštro kritikovao odluku Srpske

Šmit oštro kritikovao odluku Srpske

Vesti online 13.12.2021
Šef OHR u BiH Kristijan Šmit, kojeg Republika Srpska ne priznaje, oštro je danas osudio zaključke NSRS od petka o prenosu nadležnosti sa BiH i pozvao na, kako je naveo, puno poštovanje Opšteg okvirnog sporazuma za mir. “Sve strane moraju da… »

Vesti dana »