Povezane vesti

Autorka haštaga #NisamPrijavila: Rekla sam „e, nećeš ga majci više“

Autorka haštaga #NisamPrijavila: Rekla sam „e, nećeš ga majci više“

N1 Info 27.12.2021
Sve više devojaka i žena deli svoja iskustva preko haštega #NisamPrijavila na Tviteru u kojima objašnjavaju svoje razloge zbog kojih se nisu obratile policiji, tužilaštvu, prijateljima, porodici i svima koji im nisu verovali kada su doživljavale… »
Žene, seksualno zlostavljanje i kampanja #nisamprijavila u Srbiji: „Da nijedna devojčica ne doživi bol kao one koju su…

Žene, seksualno zlostavljanje i kampanja #nisamprijavila u Srbiji: „Da nijedna devojčica ne doživi bol kao one koju su…

Južne vesti 27.12.2021
Ilustracija Jakov Ponjavić „Nisam prijavila, jer nisam razumela". „Nisam znala da seks kada molim da prestane, jer me boli, nije normalan". „Nisam znala da i nekog koga voliš može biti nasilnik". Za samo dva dana, više od 15.000 objava na… »
#NisamPrijavila je ženska pobuna jer ćutanje održava nasilje

#NisamPrijavila je ženska pobuna jer ćutanje održava nasilje

Glas Amerike 27.12.2021
BEOGRAD — “Moju rođenu sestru Lidiju, koja godinama pati od depresije, je godinu i po dana u kontinuitetu tukao momak s kojim je živela. To smo saznali pre mesec i po dana kada je skupila hrabrost da ga ostavi i vrati se kod naših roditelja, nakon… »
#NisamPrijavila: Hiljade javnih svjedočenja o nasilju

#NisamPrijavila: Hiljade javnih svjedočenja o nasilju

Al Jazeera 27.12.2021
Društvene mreže u Srbiji preplavila su svjedočanstva žena koje govore o nasilnim iskustvima. Sve je pokrenuo slučaj Beograđanke koja nakon 18 mjeseci nasilja nije naišla na razumijevanje policije. Od subote, više je od 18 hiljada tvitova sa… »
Lavina ispovesti o nasilju prema ženama pod parolom #NisamPrijavila

Lavina ispovesti o nasilju prema ženama pod parolom #NisamPrijavila

Danas 27.12.2021
Pod haštagom #NisamPrijavila na društvenoj mreži Tviter u prethodna dva dana pojavilo se više od 15.000 tvitova u kojima su žene podelile lične priče o različitim oblicima nasilja i uznemiravanja koje nisu prijavile nadležnim državnim… »
Autonomni ženski centar o inicijativi #NisamPrijavila: Žene nisu ćutale, već bile ućutkivane

Autonomni ženski centar o inicijativi #NisamPrijavila: Žene nisu ćutale, već bile ućutkivane

Radio 021 27.12.2021
Veliki broj žena na društvenoj mreži Tviter poslednjih dana deli svoja iskustva kada su trpele nasilje, a s fokusom na razloge zbog kojih nasilje nisu prijavile. Na heštegu #NisamPrijavila trenutno ima više od 15.500 tvitova u kojima su iskustva… »

Vesti dana »