Povezane vesti

Petrinja izgleda kao da se potres desio juče, a ne prije godinu dana

Petrinja izgleda kao da se potres desio juče, a ne prije godinu dana

Al Jazeera 29.12.2021
Godinu dana nakon razornog zemljotresa koji je pogodio Baniju u Hrvatskoj, u kojem je život izgubilo osam ljudi, završena je obnova na 1.106 kuća. Potres je učinio štetu na 40.000 objekata i mnogi građani su i danas bez domova. Kako je saopšteno… »
Godišnjica zemljotresa u Petrinji: Otac i sin na nosilima, krik majke i srušeni domovi: Na današnji dan svet su obišle…

Godišnjica zemljotresa u Petrinji: Otac i sin na nosilima, krik majke i srušeni domovi: Na današnji dan svet su obišle…

Blic 29.12.2021
Danas je godinu dana od razornog zemljotresa koji je pogodio Petrinju, samo dan nakon što je potres na istom području mnoge kuće ostavio u ruševinama. U zemljotresu je bilo žrtava i povređenih, dok su mnogi stanovnici hrvatske Banije ostali bez… »
Banija godinu dana od potresa: „Život mi je stao na dan kad se kuća srušila“

Banija godinu dana od potresa: „Život mi je stao na dan kad se kuća srušila“

Nova 29.12.2021
Godinu dana nakon razornog potresa koji je pogodio Baniju obnova pogođenih gradova i sela još uvek nije krenula. Više hiljada domova dobilo je crvenu nalepnicu, a brojni ljudi i dalje žive u kontejnerima, bez pristupa struji, vodi i grijanju, piše… »
Kako žive ljudi godinu dana nakon zemljotresa u Hrvatskoj: Život je stao kad mi se kuća srušila

Kako žive ljudi godinu dana nakon zemljotresa u Hrvatskoj: Život je stao kad mi se kuća srušila

Telegraf 29.12.2021
Nekoliko hiljada domova dobilo je crvenu nalepnicu, a mnogi ljudi i dalje žive u kontejnerima, bez pristupa struji, vodi i grejanju. Godinu dana nakon razornog zemljotresa jačine 6,2 po Rihteru koji je pogodio Baniju, obnova pogođenih gradova i sela… »
Miloš s Banije svojim je rukama sastavio kuću: „Ako čekaš državu, nećeš dočekati“

Miloš s Banije svojim je rukama sastavio kuću: „Ako čekaš državu, nećeš dočekati“

Danas 29.12.2021
Danas se navršava se prva godišnjica razornog zmljotresa koji je pogodio Baniju 2020. Uz Strašnik, pod kojim je bio epicentar potresa, najteže su stradale Majske Poljane kod Gline u kojima je poginulo petoro ljudi, a za većinu đitelja baš se ništa… »

Vesti dana »