Povezane vesti
Filmski genije Piter Bogdanović – lična tragedija i finansijska propast
Nova 07.01.2022
Pisac i reditelj Piter Bogdanović, koji je preminuo juče u 82. godini, ostavio je iza sebe zaostavštinu u vidu upečatljivih filmova, od ostvarenja “Poslednja bioskopska predstava” do “Maske”, kao duboku ljubav prema stvaralačkom filmskom zanatu, piše… »
Umro piter Bogdanovič: Jedan od prvaka zlatnog doba Holivuda
Blic 06.01.2022
Piter Bogdanovič, američki filmski reditelj i scenarista i jedan od prvaka "novog Holivuda", preminuo je u svom domu u Los Anđelesu u 82. godini. Njegova kćerka Antonija Bogdanovič rekla je medijima kako je njen otac umro prirodnom smrću. Bogdanovič je… »
Film i Holivud: Preminuo reditelj Piter Bogdanović – tvorac „Poslednje bioskopske predstave“
Danas 06.01.2022
Piter Bogdanović, američki filmski režiser poznat po filmovima kao što su „Poslednja bioskopska predstava“ (The Last Picture Show) i „Mesec od papira“ (Paper Moon), umro je u 82. godini, potvrdio je njegov agent u četvrtak. Bio je i scenarista, glumac… »
Preminuo poznati filmski reditelj: Napustio nas je Piter Bogdanovič
Večernje novosti 06.01.2022
Foto Tanjug/AP Ona je dodala da je reditelj preminuo prirodnom smrću u svom domu u Los Anđelesu, preneo je AP. Bogdanovič je režirao klasike poput "Meseca od papira" i "Poslednje bioskopske predstave", koji je 1971. imao čak osam nominacija za Oskara… »
Vesti dana »
U Sremskoj Mitrovici uhapšeno dvoje zbog kokaina, u Rumi mladić zbog krađa
N1 Info pre 3 satajoš 62 povezane
Brojni zvaničnici i patrijarh Porfirije čestitali Ramazanski Bajram
RTV pre 6 minutajoš 30 povezanih
Amerikanci u problemu! Rast cena goriva pogađa domaćinstva, gotovo 90 odsto strahuje od novih poskupljenja
Kurir pre 4 satijoš 29 povezanih






