Povezane vesti

Milivojević: Premijerka se ne plaši građana, već jedino predsednika Vučića

Milivojević: Premijerka se ne plaši građana, već jedino predsednika Vučića

Nova 18.01.2022
Politički analitičar Cvijetin Milivojević rekao je za N1 povodom izjave premijerke Ana Brnabić da je, što se tiče Vlade Srbije, projekat "Jadar" kompanije Rio Tinto stopiran zato što neće dobili rešenje o eksploatacionom polju, da ona nije to… »
Milivojević: Premijerka se ne plaši građana, već jedino predsednika Vučića

Milivojević: Premijerka se ne plaši građana, već jedino predsednika Vučića

N1 Info 18.01.2022
Politički analitičar Cvijetin Milivojević rekao je za N1 povodom izjave premijerke Ana Brnabić da je, što se tiče Vlade Srbije, projekat "Jadar" kompanije Rio Tinto stopiran zato što neće dobili rešenje o eksploatacionom polju, da ona nije to… »
Rio Tinto: Rokovi u projektu Jadar pomereni za godinu dana

Rio Tinto: Rokovi u projektu Jadar pomereni za godinu dana

Nova ekonomija 18.01.2022
Zbog ekoloških protesta u Srbiji anglo-australijska rudarska kompanija Rio Tinto objavila je nove rokove za realizaciju projekta eksploatacije litijuma u okolini Loznice, preneo je Rojters. Prema novoj mapi puta, ta kompanija će u Srbiji početi sa… »
Rio Tinto Uskoro odlazi iz Srbije? "ako tuže državu, ići ćemo na sud": Premijerka o isticanju dozvola za rudnik litijuma

Rio Tinto Uskoro odlazi iz Srbije? "ako tuže državu, ići ćemo na sud": Premijerka o isticanju dozvola za rudnik litijuma

Mondo 18.01.2022
Rio Tinto bi već za nekoliko nedelja trebalo da napusti Srbiju. Rio Tinto bi već za nekoliko nedelja trebalo da napusti Srbiju. Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da Rio Tinto za nekoliko nedelja neće biti u Srbiji. "Uskoro će… »
Brnabić: U ovom trenutku za mene je projekat „Jadar“ gotov

Brnabić: U ovom trenutku za mene je projekat „Jadar“ gotov

Nedeljnik 18.01.2022
(BETAPHOTO/MILOS MISKOV/MO) Premijerka Ana Brnabić izjavila je da je u ovom trenutku za nju projekat “Jadar” gotov. Sa kim treba da razgovaram, ja ću razgovarati, nemam zaista niti jedan jedini problem, poručila je Brnabićeva na konferenciji za… »
Premijerka Srbije: Projekat Jadar za mene je gotov

Premijerka Srbije: Projekat Jadar za mene je gotov

Slobodna Evropa 18.01.2022
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je da je u ovom trenutku za nju projekat eksploatacije litijuma u Srbiji Jadar gotov. "Kada su završili prethodnu studiju o izvodljivosti 2020. bila sam u Loznici ali nisam dobila nijedno pitanje o zaštiti… »
Brnabić: Za mene je stopiran projekat Jadar

Brnabić: Za mene je stopiran projekat Jadar

Beta video 18.01.2022
BEOGRAD - Premijerka Srbije Ana Brnabić je danas rekla da je, što se tiče Vlade Srbije, projekat ``Jadar`` kompanije Rio Tinto stopiran zato što nisu dobili rešenje o eksploatacionom polju. Ona je novinarima u Vladi Srbije rekla da nije stopiran samo… »
Brnabić najavila odlazak Rio Tinta iz Srbije, ali iz "Kreni- promeni" poručuju da je projekat Jadar samo stopiran na godinu…

Brnabić najavila odlazak Rio Tinta iz Srbije, ali iz "Kreni- promeni" poručuju da je projekat Jadar samo stopiran na godinu…

Noizz 18.01.2022
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da kompanije Rio Tinto za nekoliko nedelja neće više biti u Srbiji. Njihove dozvole uskoro ističu i neće biti obnovljene i to bi trebalo da bude to. Međutim, iz inicijative "Kreni-promeni" kažu… »
Brnabić: U ovom trenutku za mene je projekat „Jadar“ gotov

Brnabić: U ovom trenutku za mene je projekat „Jadar“ gotov

N1 Info 18.01.2022
Rio Tinto usporava dalju dinamiku rada zato što još uvek nisu dobili rešenje o eksploatacionom polju, kaže premijerka Srbije Ana Brnabić i dodaje da Vlada ne želi da izda to rešenje, niti da će raditi više išta bez konsultacija sa lokalnom… »
Brnabić: Za mene je stopiran projekat Jadar

Brnabić: Za mene je stopiran projekat Jadar

Danas 18.01.2022
Premijerka Srbije Ana Brnabić je danas rekla da je, što se tiče Vlade Srbije, projekat „Jadar“ kompanije Rio Tinto stopiran zato što neće dobili rešenje o eksploatacionom polju. Ona je novinarima u Vladi Srbije rekla da nije stopiran samo taj… »
Brnabić: U ovom trenutku za mene je projekat "Jadar" gotov

Brnabić: U ovom trenutku za mene je projekat "Jadar" gotov

RTS 18.01.2022
Premijerka Ana Brnabić izjavila je da je u ovom trenutku za nju projekat "Jadar" gotov. Sa kim treba da razgovaram, ja ću razgovarati, nemam zaista niti jedan jedini problem, poručila je Brnabićeva na konferenciji za novinare, organizovanoj povodom… »
Brnabić: Rio Tinto za nekoliko nedelja neće biti u Srbiji

Brnabić: Rio Tinto za nekoliko nedelja neće biti u Srbiji

Nova 18.01.2022
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da Rio Tinto za nekoliko nedelja neće biti u Srbiji. „Meni je važno šta žele ljudi u Srbiji. Uskoro će isteći dozvole izdate Rio Tintu, mi ćemo ukinuti prostorni plan u koji je unet projekat… »
Brnabić najavila brzi odlazak Rio Tinta iz Srbije

Brnabić najavila brzi odlazak Rio Tinta iz Srbije

Jugmedia 18.01.2022
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da Rio Tinto za nekoliko nedelja neće biti u Srbiji jer će uskoro isteći dozvole koje su ovoj kompaniji date, a najavila je i ukidanje prostornog plana. „Meni je važno šta žele ljudi u… »
"Rio Tinto uskoro neće biti u Srbiji" Ana Brnabić - Meni je važno šta žele ljudi

"Rio Tinto uskoro neće biti u Srbiji" Ana Brnabić - Meni je važno šta žele ljudi

Srbija danas 18.01.2022
Brnabić kaže da država nema ništa sa eksproprijacijom zemlje u okolini Loznice, a da su protesti protiv Rio Tinta čisto politički, s ciljem da se, kako je rekla, ruši Aleksandar Vučić. Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da… »
Rio Tinto pomera realizaciju projekta "Jadar", aktivisti najavljuju veliki protest

Rio Tinto pomera realizaciju projekta "Jadar", aktivisti najavljuju veliki protest

Glas Amerike 18.01.2022
Kompanija Rio Tinto saopštila je da je "revidirala dinamiku realizacije projekta "Jadar", usled kašnjenja u ishodovanju Odobrenja za eksploataciono polje", očekujući da prva komercijalna proizvodnja bude najranije 2027. umesto planirane 2026. godine… »
Rio Tinto: Pomeren rok za početak proizvodnje u Jadru zbog kašnjenja odobrenja

Rio Tinto: Pomeren rok za početak proizvodnje u Jadru zbog kašnjenja odobrenja

Novi magazin 18.01.2022
Kompanija Rio Tinto je saopštila danas da zbog kašnjenja odobrenja za eksploataciono polje, menja dinamiku realizacije projekta "Jadar". "Na osnovu trenutnih procena i pod uslovom da se ishoduju sva relevantna odobrenja i dozvole, očekuje se da prva… »
Rio Tinto saopštio: Revidiramo dinamiku realizacije Projekta “Jadar”

Rio Tinto saopštio: Revidiramo dinamiku realizacije Projekta “Jadar”

BizLife 18.01.2022
Usled kašnjenja u ishodovanju Odobrenja za eksploataciono polje, Rio Tinto je revidirao dinamiku realizacije Projekta “Jadar“. Na osnovu trenutnih procena i pod uslovom da se ishoduju sva relevantna odobrenja i dozvole, očekuje se da prva… »
Rio Tinto menja dinamiku projekta „Jadar“, odložen početak proizvodnje

Rio Tinto menja dinamiku projekta „Jadar“, odložen početak proizvodnje

Luftika 18.01.2022
Kompanija Rio Sava Exploration je saopštila da je Rio Tinto, “zbog kašnjenja u ishodovanju Odobrenja za eksploataciono polje”, revidirao dinamiku realizacije projekta “Jadar”. „Na osnovu trenutnih procena i pod uslovom da se ishoduju sva… »
Rio Tinto revidira dinamiku projekta eksploatacije litijuma u Srbiji

Rio Tinto revidira dinamiku projekta eksploatacije litijuma u Srbiji

Slobodna Evropa 18.01.2022
Kompanija Rio Tinto će zbog kašnjenja u dobijanju neophodnih dozvola revidirati dinamiku svog projekta Jadar kojim planira eksploataciju litijuma u zapadnoj Srbiji, javlja Radio-televizija Srbije (RTS). Kako se navodi u saopštenju Rio Sava Exploration… »
Rio Tinto menja dinamiku projekta „Jadar“, odložen početak proizvodnje

Rio Tinto menja dinamiku projekta „Jadar“, odložen početak proizvodnje

Nova 18.01.2022
Kompanija Rio Sava Exploration je saopštila da je Rio Tinto, "zbog kašnjenja u ishodovanju Odobrenja za eksploataciono polje", revidirao dinamiku realizacije projekta "Jadar". „Na osnovu trenutnih procena i pod uslovom da se ishoduju sva relevantna… »
“Rio Tinto revidira dinamiku realizacije projekta ‘Jadar’. U daljem napredovanju moramo slušati stavove zainteresovanih…

“Rio Tinto revidira dinamiku realizacije projekta ‘Jadar’. U daljem napredovanju moramo slušati stavove zainteresovanih…

Nedeljnik 18.01.2022
BETAPHOTO/MILOS MISKOV/EV) Kompanija Rio Sava Exploration je saopštila da je Rio Tinto, “zbog kašnjenja u ishodovanju Odobrenja za eksploataciono polje”, revidirao dinamiku realizacije Projekta “Jadar”. „Na osnovu trenutnih procena i pod… »
Rio Tinto se oglasio: Pomeren rok – najranije 2027. godine

Rio Tinto se oglasio: Pomeren rok – najranije 2027. godine

Sputnik 18.01.2022
Kompanija Rio Tinto je saopštila da je usled kašnjenja u ishodovanju odobrenja za eksploataciono polje revidirala dinamiku realizacije Projekta “Jadar“. Na osnovu trenutnih procena i pod uslovom da se ishoduju sva relevantna odobrenja i dozvole… »
Rio Tinto revidira dinamiku realizacije Projekta „Jadar“

Rio Tinto revidira dinamiku realizacije Projekta „Jadar“

N1 Info 18.01.2022
Kompanija Rio Sava Exploration je saopštila da je Rio Tinto, "zbog kašnjenja u ishodovanju Odobrenja za eksploataciono polje", revidirao dinamiku realizacije Projekta "Jadar". „Na osnovu trenutnih procena i pod uslovom da se ishoduju sva relevantna… »

Vesti dana »