Povezane vesti

Fridrih Merc novi predsednik CDU, raskid sa centrističkim kursom Angele Merkel

Fridrih Merc novi predsednik CDU, raskid sa centrističkim kursom Angele Merkel

RTS 22.01.2022
Nemačka Hrišćansko-demokratska unija izabrala je većinom glasova za novog predsednika stranke Fridriha Merca. Merc važi za pripadnika konzervativnog krila stranke. Fridrih Merc, koji je obećao raskid sa centrističkim kursom CDU koji je vodila… »
Nemački CDU izabrao Fridriha Merca za vođu stranke

Nemački CDU izabrao Fridriha Merca za vođu stranke

Radio 021 22.01.2022
Delegati partije bivše nemačke kancelarke Angele Merkel potvrdili su danas izbor istaknutog konzervativca Fridriha Merca za novog vođu Hrišćansko-demokratske unije (CDU). Merc je dobio 94,6 odsto glasova od 983 delegata koji su glasali na onlajn… »
Friedrich Merz izabran za predsjednika CDU

Friedrich Merz izabran za predsjednika CDU

Slobodna Evropa 22.01.2022
Friedrich Merz je u subotu 22. januara velikom većinom glasova na stranačkoj konvenciji izabran za novog predsjednika Kršćansko-demokratske unije (CDU). „Duboko sam dirnut i zadivljen ovim rezultatom“, rekao je 66-godišnji Merz nakon objave… »
Fridrih Merc izabran za novog predsednika CDU

Fridrih Merc izabran za novog predsednika CDU

N1 Info 22.01.2022
Fridrih Merc je u subotu velikom većinom glasova na stranačkoj konvenciji izabran za novog predsednika Hrišćansko-demokratske unije (CDU). „Duboko sam dirnut i zadivljen ovim rezultatom“, rekao je Merc (66), nakon objave rezultata na stranačkoj… »
Sada i zvanično: Fridrih Merc je novi lider CDU

Sada i zvanično: Fridrih Merc je novi lider CDU

Nova 22.01.2022
Članovi nemačke stranke desnog centra Hrišćansko-demokratska unija /CDU/ izabrali su danas za lidera partije Fridriha Merca. Generalni sekretar CDU Paul Cimjak rekao je da je Merc dobio gotovo 95 odsto glasova tokom virtuelne partijske konferencije… »
Friedrich Merz izabran za predsjednika CDU-a

Friedrich Merz izabran za predsjednika CDU-a

Al Jazeera 22.01.2022
Merz slovi kao predstavnik konzervativnog krila stranke i do sada je najavljivao kako će CDU vratiti na konzervativne smjernice s kojih je, po mišljenju mnogih članova, stranka skrenula zbog liberalnog kursa kojeg je slijedila dugogodišnja… »
Nemačka hrišćansko-demokratska unija ima novog predsednka: Fridrih Merc duboko sam dirnut i zadivljen dolaskom na čelo CDU

Nemačka hrišćansko-demokratska unija ima novog predsednka: Fridrih Merc duboko sam dirnut i zadivljen dolaskom na čelo CDU

Kurir 22.01.2022
Fridrih Merc danas je velikom većinom glasova na stranačkoj konvenciji izabran za novog predsednika nemačke Hršćansko-demokratske unije (CDU). "Duboko sam dirnut i zadivljen ovim rezultatom", rekao je 66-godišnji Merc nakon objavljivanja rezultata… »

Vesti dana »