Povezane vesti

Ninova nagrada Mileni Marković

Ninova nagrada Mileni Marković

Politika 24.01.2022
Ninovu nagradu za najbolji roman godine dobila je Milena Marković za knjigu „Deca”, u izdanju kuće „Lom”, saopštio je žiri u podne na konferenciji za novinare, prenosi RTS. Na više od sto pedeset stranica, Milena Marković ispisuje svoj roman… »
Knjiga "Deca" Milene Marković dobitnik NIN-ove nagrade

Knjiga "Deca" Milene Marković dobitnik NIN-ove nagrade

Dnevnik 24.01.2022
BEOGRAD: Knjiga "Deca" Milene Marković dobitnik je 68. NIN-ove nagrade za najbolji roman na srpskom jeziku, objavio je danas žiri na svečanosti u beogradskom hotelu Moskva. Roman "Deca" u izdanju kuće "Lom" govori o jednom životu koji je, kao i svaki… »
Milena Marković dobitnica Ninove nagrade

Milena Marković dobitnica Ninove nagrade

Radio 021 24.01.2022
Milena Marković dobitnica je 68. Ninove nagrade za roman "Deca", saopšteno je danas. Odluku je doneo žiri u sastavu Marija Nenezić, Branko Кukić, Ivan Milenković, Marjan Čakarević i Teofil Pančić, koji je bio predsednik žirija. U najužem… »
„Da li je iko mogao da živi od poezije“: Milena Marković o „Deci“

„Da li je iko mogao da živi od poezije“: Milena Marković o „Deci“

Nova 24.01.2022
Rođenje, bolest i smrt ili Eros, Tanatos - to su ključni događaji na koje bi se "Deca", za koje je Milena Marković danas dobila Ninovu nagradu, mogla svesti. Tek šesta žena koja je postala 68. laureat prestižnog Ninovog priznanja Milena Marković… »
Knjiga o agoniji slobode: Milena Marković dobitnica "Ninove" nagrade za roman "Deca"

Knjiga o agoniji slobode: Milena Marković dobitnica "Ninove" nagrade za roman "Deca"

Večernje novosti 24.01.2022
Foto Tanjug Između ostalog, taj moj roman bavi se stazom i sudbinom i agonijom slobode. Ovim rečima Milena Marković, ovogodišnja dobitnica "Ninove" nagrade za roman godine, ukratko je opisala tematiku svoje knjige, romana-poeme "Deca" u izdanju kuće… »
Milena Marković – dobitnica NIN-ove nagrade VIDEO

Milena Marković – dobitnica NIN-ove nagrade VIDEO

Nova 24.01.2022
Milena Marković je dobitnica Ninove nagrade za roman "Deca", saopštio je danas žiri u beogradskom hotelu Moskva. Njena knjiga je dobila tri glasa članova žirija, dok su po jedan glas dobili "Mokrinske hronike" Srđana V. Tešina i "Pogovor" Davida… »
Milena Marković dobitnica NIN-ove nagrade

Milena Marković dobitnica NIN-ove nagrade

N1 Info 24.01.2022
Dobitnica NIN-ove nagrade je Milena Marković za roman poemu "Deca", odlučio je žiri za dodelu ovog književnog priznanja. NIN-ov žiri u sastavu Marija Nenezić, Branko Kukić, Ivan Milenković, Marjan Čakarević i Teofil Pančić (predsednik) objavio… »
Milena Marković dobitnica Ninove nagrade za roman godine

Milena Marković dobitnica Ninove nagrade za roman godine

RTS 24.01.2022
Šezdeset osma dobitnica Ninove nagrade za roman godine je Milena Marković za roman „Deca“, saopštio je žiri na konferenciji za medije u hotelu „Moskva“. Ime 68. dobitnika Ninove nagrade za najbolji roman godine saopšteno je, po tradiciji, u… »
Milena Marković: Agonija slobode i cena koja se plaća, kroz ličnu priču…

Milena Marković: Agonija slobode i cena koja se plaća, kroz ličnu priču…

N1 Info 24.01.2022
Milena Marković, ovogodišnja dobitnica NIN-ove nagrade za roman-poemu "Deca", rekla je na proglašenju pobednika, da joj je velika čast što je dobila ovo priznanje, a već joj je bila čast i što je bila u užem izboru zajedno sa Davidom Albaharijem… »
Milena Marković: Kroz ličnu priču sam se bavila ekstazom i agonijom slobode

Milena Marković: Kroz ličnu priču sam se bavila ekstazom i agonijom slobode

Nova 24.01.2022
"Bavila sam se epohom i svetom koji je zauvek nestao. Ne tiče se to samo naše zemlje, već i drugih prostora i vrednosti. Reč vrednost je mala, rekla bih pre da sam se bavila ekstazom, sudbinom i agonijom slobode. Pokušala sam kroz ličnu priču da… »
Dodeljena ninova nagrada: Knjiga "Deca" Milene Marković najbolji roman na srpskom jeziku

Dodeljena ninova nagrada: Knjiga "Deca" Milene Marković najbolji roman na srpskom jeziku

Večernje novosti 24.01.2022
Foto: N. Fifić Roman "Deca" u izdanju kuće "Lom" govori o jednom životu koji je, kao i svaki život, sačinjen od više života, te sada sve te živote na okupu drži priča ispričana u stihovima, bez znakova interpunkcije i bez velikog početnog… »
Proglašen 68.: Dobitnik ninove nagrade Priznanje Mileni Marković za knjigu “Deca”

Proglašen 68.: Dobitnik ninove nagrade Priznanje Mileni Marković za knjigu “Deca”

Blic 24.01.2022
Dobitnik 68. NIN-ove nagrade za roman godine je Milena Marković za knjigu "Deca" (Izdavač: LOM) Žiri za dodelu priznanja, koji čine Teofil Pančić, Marija Nenezić, Branko Kukić, Ivan Milenković i Marjan Čakarević, odluku o ovogodišnjem… »
Dodeljena ninova nagrada posle silnih problema! Bilo je bojkota, povlačenja dela, a pobednica je Milena Marković za roman…

Dodeljena ninova nagrada posle silnih problema! Bilo je bojkota, povlačenja dela, a pobednica je Milena Marković za roman…

Kurir 24.01.2022
Književnica Milena Marković je 68. je dobitnica Ninove nagrade, najznačajnijeg književnog priznanja u Srbiji za roman Deca. "Sve to što sam pisala nekoliko godina, ja sam se odlučila da napravim poemu, odnosno roman u stihu. Bavila sam se epohom i… »
Milena Marković dobitnica Ninove nagrade za roman “Deca”

Milena Marković dobitnica Ninove nagrade za roman “Deca”

Danas 24.01.2022
Milena Marković dobitnica je Ninove nagrade za roman“Deca” u izdanju izdavačke kuće “Lom”, saopšteno je danas u Hotelu Moskva na novinarskoj konferenciji povodom ovog kniževnog priznanja. U najužem izboru, pored Milene Marković, bilo još… »

Vesti dana »