Povezane vesti

Mileni Marković Ninova nagrada

Mileni Marković Ninova nagrada

Politika 25.01.2022
Moj roman govori o ekstazi i sudbini, agoniji slobode, o kojoj su svedočili veliki autori poput Uelbeka, Knausgora i Prilepina. Dobitnica Ninove nagrade kritike za najbolji roman u 2021. godini je Milena Marković, za roman-poemu „Deca”, u izdanju… »
Milena Marković, dobitnica 68. NIN-ove nagrade: Pobedila agonija slobode

Milena Marković, dobitnica 68. NIN-ove nagrade: Pobedila agonija slobode

Blic 25.01.2022
Moj roman, između ostalog, govori o ekstremima i sudbini, bavi se agonijom slobode. I veliki pisci poput Uelbeka i Prilepina su se bavili tom agonijom slobode... Dakle, cena koja se plaća - kazala je Milena Marković nakon što je proglašena za… »
U ovoj porodici su svi slavni: Milena je tetka poznate glumice, njen otac je tvorac žikine dinastije, a brat i muž su vip

U ovoj porodici su svi slavni: Milena je tetka poznate glumice, njen otac je tvorac žikine dinastije, a brat i muž su vip

Kurir 25.01.2022
Profesorka na Fakultetu dramskih umetnosti i čuvena pesnikinja Milena Marković šesta je žena i 68. dobitnica Ninove nagrade za roman "Deca". Rođena 9. aprila 1974. u Beogradu. Diplomirala FDU Dramaturgija, 1998. u Beogradu. Majka je dvoje dece. Njene… »
Dobitnica Ninove nagrade sprema novi projekat: Sve oduševila romanom Deca, a uskoro ćemo gledati drugu sezonu njene krimi…

Dobitnica Ninove nagrade sprema novi projekat: Sve oduševila romanom Deca, a uskoro ćemo gledati drugu sezonu njene krimi…

Kurir 25.01.2022
Profesorka na Fakultetu dramskih umetnosti i autorka serije "Močvara" Milena Marković šesta je žena i 68. dobitnica Ninove nagrade za roman "Deca". Odluku o pobedniku s tri glasa doneo je žiri koji je radio u sastavu Marija Nenezić, Branko Kukić… »
Milena Marković: Moj roman se bavi ekstazom, sudbinom i agonijom slobode

Milena Marković: Moj roman se bavi ekstazom, sudbinom i agonijom slobode

Danas 24.01.2022
Dramska spisateljica i pesnikinja Milena Marković je dobitnica NIN-ove nagrade za roman „Deca“, koju je objavila izdavačka kuća LOM, saznali su predstavnici medija posle više od pola sata napetog iščekivanja u Hotelu Moskva. „Vredelo je… »

Vesti dana »