Povezane vesti

Abazović vodi protiv Krivokapića – počeo rasplet oko crnogorske vlade

Abazović vodi protiv Krivokapića – počeo rasplet oko crnogorske vlade

RTS 03.02.2022
Počeo je rasplet u smislu pozicioniranja glavnih aktera u Crnoj Gori u odnosu na duboke podele i sukob u Vladi. O dnevnom redu i inicijativi za smenu potpredsednika Vlade Dritana Abazovića izjasnilo se 77 poslanika, 20 je bilo za, 11 protiv, a 46… »
Krivokapić: Dritan je hteo da spreči ustoličenje Joanikija! Moju smenu je dogovorio Đukanović!

Krivokapić: Dritan je hteo da spreči ustoličenje Joanikija! Moju smenu je dogovorio Đukanović!

Kurir 03.02.2022
Inicijativa za smenu Vlade je odavno isplanirana i sad se samo ulazi u završnicu tog plana, izjavio je danas crnogorski premijer Zdravko Krivokapić. U obraćanju javnosti kazao je da su mu poslanici „svojim manipulatorskim pristupom“ danas… »
Miletić o političkoj krizi u Crnoj Gori: Milo Đukanović od države stvorio kriminalnu organizaciju koja se prelila u region

Miletić o političkoj krizi u Crnoj Gori: Milo Đukanović od države stvorio kriminalnu organizaciju koja se prelila u region

Kurir 03.02.2022
Šta donosi ključna sednica u Crnoj Gori? Da li će se formirati manjinska vlada, ko bi je predvodio? Da li su i dalje u opticaju vanredni parlamentarni izbori ili će se realizovati navodi da bi novi mandatar mogao da bude predsednik Socijalističke… »
Da li će lider snp biti sledeći premijer crne gore?! Joković poručio da neće glasati za smenu Krivokapića mogao bi i Milo…

Da li će lider snp biti sledeći premijer crne gore?! Joković poručio da neće glasati za smenu Krivokapića mogao bi i Milo…

Kurir 03.02.2022
Politička kriza u Crnoj Gori sve je komplikovanija, a situacija bi mogla da se iskristališe sutra (4. februara) nakon sednice na kojoj će se poslanici izjasniti o ukazivanju nepoverenja aktuelnom premijeru Zdravku Krivokapiću. Tome je prethodio kontra… »
Propao pokušaj smjene Abazovića, Krivokapić očekuje smjenu

Propao pokušaj smjene Abazovića, Krivokapić očekuje smjenu

Al Jazeera 03.02.2022
Inicijativa premijera Crne Gore Zdravka Krivokapića za smjenu potpredsjednika Vlade te zemlje Dritana Abazovića nije uspjela. U Parlamentu nije bilo dovoljno glasova za usvajanje dnevnog reda vanredne sjednice, pa se o inicijativi nije ni raspravljalo… »
„Žuta koalicija“ ili „politički suicid“: Mijenja li se skupštinska većina u crnogorskom parlamentu

„Žuta koalicija“ ili „politički suicid“: Mijenja li se skupštinska većina u crnogorskom parlamentu

Sputnik 03.02.2022
Predsjednik Prave Crne Gore i poslanik Marko Milačić, komentarišući ishod današnje sjednice parlamenta na kojoj nije glasano o smjeni vicepremijera Dritana Abazovića, za „Sputnjik“ je rekao da smo u Skupštini Crne Gore bili svjedoci jedne… »
Krivokapić: Znam da ću prestati da budem premijer, to je dogovor Mila i dela vlasti

Krivokapić: Znam da ću prestati da budem premijer, to je dogovor Mila i dela vlasti

Sputnik 03.02.2022
Znam da ću prestati da budem premijer sledećeg dana, jer je to dogovorio (Milo) Đukanović sa onim dijelom zajedničke koalicije koja je iskazana voljom građana 30. avgusta i na taj način se apsolutno ruši ta volja, kazao je crnogorski premijer… »
Krivokapić: Svestan sam da će vlada sutra pasti u Skupštini

Krivokapić: Svestan sam da će vlada sutra pasti u Skupštini

Danas 03.02.2022
Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić izjavio je da je svestan da će Skupština sutra izglasati nepoverenje njegovoj vladi i naveo da je takav scenario dogovoren između dela vlasti i lidera opozicione Demokratske partije socijalista (DPS) Mila… »
Krivokapić: Svestan sam da će vlada sutra pasti u Skupštini

Krivokapić: Svestan sam da će vlada sutra pasti u Skupštini

Novi magazin 03.02.2022
Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić izjavio je da je svestan da će Skupština sutra izglasati nepoverenje njegovoj vladi i naveo da je takav scenario dogovoren između dela vlasti i lidera opozicione Demokratske partije socijalista (DPS) Mila… »
Odbijen predlog Krivokapića o smeni Abazovića

Odbijen predlog Krivokapića o smeni Abazovića

IndeksOnline 03.02.2022
PODGORICA – Skupština Crne Gore danas nije raspravljala o smeni potpredsednika vlade Dritana Abazović, jer su poslanici odbili da razmotraju predlog koji je podneo premijer Zdravko Krivokapić. Od 75 prisutnih poslanika, za predlog da se raspravlja o… »
Krivokapić pozvao građane da ne izlaze na ulice i ostanu dostojanstveni

Krivokapić pozvao građane da ne izlaze na ulice i ostanu dostojanstveni

Al Jazeera 03.02.2022
Nakon što je Skupština Crne Gore odbila da raspravlja o smjeni Dritana Abazovića, premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić poručio da je svjestan da od sutra on neće biti na toj funkciji. Krivokapić smatra da je rezultat današnje sjednice Skupštine… »
Krivokapić: Maske su pale, sve je bilo davno isplanirano

Krivokapić: Maske su pale, sve je bilo davno isplanirano

RTV 03.02.2022
PODGORICA - Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić u vanrednom obraćanju građanima poručio je da zna da će na sutrašnjoj sednici Skupštine biti izglasano nepoverenje njemu i njegovoj vladi, što je, kako je rekao, samo završnica ranije dogovorenog… »
Maske su pale Krivokapić: Đukanović dogovorio da ne budem premijer sutra

Maske su pale Krivokapić: Đukanović dogovorio da ne budem premijer sutra

Alo 03.02.2022
Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić izjavio je da su mu poslanici "svojim manipulatorskim pristupom" onemogućili da kaže svoj stav o aktuelnoj političkoj situaciji u toj zemlji. Tvrdi i da zna da od sutra više neće biti premijer, jer je to, kako… »
Krivokapić: Znam da od sjutra nisam premijer, to je Đukanović dogovorio

Krivokapić: Znam da od sjutra nisam premijer, to je Đukanović dogovorio

RTV Novi Pazar 03.02.2022
Inicijativa za smjenu Vlade je odavno isplanirana i sad se samo ulazi u završnicu tog plana, kazao je premijer Zdravko Krivokapić. U obraćanju javnosti kazao je da su mu poslanici “svojim manipulatorskim pristupom” danas onemogućili da kaže svoj… »
Krivokapić: Znam da od sutra nisam premijer, to je Đukanović dogovorio

Krivokapić: Znam da od sutra nisam premijer, to je Đukanović dogovorio

RTS 03.02.2022
Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić izjavio je da su mu poslanici "svojim manipulatorskim pristupom" onemogućili da kaže svoj stav o aktuelnoj političkoj situaciji u toj zemlji. Tvrdi i da zna da od sutra više neće biti premijer, jer je to, kako… »
Krivokapić: Maske su pale, na sceni je banana puč

Krivokapić: Maske su pale, na sceni je banana puč

Politika 03.02.2022
PODGORICA- Premijer Zdravko Krivokapić u vanrednom obraćanju građanima poručio je da su maske pale i da ko to hoće da vidi može, a ko neće ne mora. „Ovo je sve davno isplanirano, ulazimo u završnicu čiji akteri su mnogo više radili tajno i na… »
Krivokapić: Znam da od sutra nisam premijer, Đukanović je to dogovorio

Krivokapić: Znam da od sutra nisam premijer, Đukanović je to dogovorio

Kurir 03.02.2022
Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić rekao je da su danas poslanici manipulatorskim ponašanjem onemogućili premijeru da bilo šta kaže. -Ostao sam pri stavu požrtvovane borbe za zdravu Crnu Goru i dostojanstven život njenih građana, rekao je… »

Vesti dana »