Povezane vesti
EU i UN zaustavili obnovu kuće Džafera Deve u Mitrovici
Slobodna Evropa 08.02.2022
Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) na Kosovu i Kancelarija Evropske unije (EU) su odlučili da zasad obustave radove na restauraciji Džafera Deve (Xhafer Deva) u Mitrovici. Deva je bio albanski političar iz vremena Drugog svetskog rata, koji je… »
EU i UNDP: Obustavljeni radovi na kući Džafera Deve u južnoj Kosovskoj Mitrovici
Sputnik 08.02.2022
Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) na Kosovu i Metohiji i Evropska unija obustavili su radove na kući Džafera Deve u južnoj Kosovskoj Mitrovici. „Program Ujedinjenih nacija za razvoj na Kosovu i Evropska unija su pažljivo slušali… »
Pacoli tvrdi da su optužbe za nacizam Džafera Deve deo srpskog narativa: "Istoričari da daju sud"
Telegraf 08.02.2022
Džafera Devu moraju ocenjivati istoričari, a ne oni koji nikada ne govore o zločinima komunizma nad Albancima kao što su masakr u Tivru, ubistvo Šabana Poluže i etničko čišćenje na Kosovu posle 1945. godine. Deva je na udaru srpskog narativa… »
Vesti dana »

Izdali dozvolu za rad, iako objekat u Kočanima nije ispunjavao uslove: Određen pritvor sedmorici policajaca
Mondo pre 34 minutajoš 19 povezanih

Veliki protesti u Turskoj posle hapšenja gradonačelnika Istanbula, najvećeg Erdoganovog rivala
Južne vesti pre 1 satjoš 11 povezanih

Uživo Vučić se obraća iz Brisela nakon sastanka sa Ruteom: Uspešan dan za Srbiju
Blic pre 28 minutajoš 8 povezanih