Povezane vesti

Dan dece obolele od raka – Damjan Novaković, mali borac koji je pobedio leukemiju

Dan dece obolele od raka – Damjan Novaković, mali borac koji je pobedio leukemiju

RTS 15.02.2022
Obeležava se Dan dece obolele od raka. U Srbiji svakoga dana najmanje jedno dete oboli od neke maligne bolesti, a godišnje rak odnese jedan školski razred. Šestogodišnji Damjan Novaković mali je borac koji je pobedio velikog neprijatelja –… »
U Subotici skromno obeležen Svetski dan dece obolele od raka

U Subotici skromno obeležen Svetski dan dece obolele od raka

Danas 15.02.2022
“Mnogo je obolele dece, zaista. Iz dana u dan dobijamo sve veći broj obolele dece”, kaže Milica Pavić, volonterka NURDOR-a. Iako je zbog epidemiološke situacije program obeležavanja Svetskog dana dece obolele od raka na Gradskom trgu i ove godine… »
"Ja sam Damjan, imam šest i po godina, ovo je moj apel": Priča dečaka sa crvenim balonom neka vam bude motiv da i vi…

"Ja sam Damjan, imam šest i po godina, ovo je moj apel": Priča dečaka sa crvenim balonom neka vam bude motiv da i vi…

Blic 15.02.2022
„Ja sam Damjan i imam šest i po godina. Ja verujem da bi mnogi ljudi pomogli da znaju priču sa kojom se susreću mnogi moji drugari“. To su reči superheroja Damjana, dečaka koji je pobedio leukemiju, a kojom poziva na dobrovoljno davalaštvo krvi… »
Danas se obeležava Dan dece obolele od raka

Danas se obeležava Dan dece obolele od raka

RTV 15.02.2022
BEOGRAD - U Srbiji svakoga dana najmanje jedno dete oboli od neke maligne bolesti, a godišnje rak odnese jedan školski razred, saopštio je Institut za javno zdravlje Srbije "dr Milan Jovanović Batut" povodom obeležavanja Dana dece obolele od raka. U… »
Doktorka Vujić za RTS: Što je više dobrovoljnih davalaca koštane srži, veće su šanse za pacijente

Doktorka Vujić za RTS: Što je više dobrovoljnih davalaca koštane srži, veće su šanse za pacijente

RTS 15.02.2022
Danas je Međunarodni dan dece obolele od raka. U Srbiji svakog dana najmanje jedno dete oboli od neke maligne bolesti, a godišnje rak odnese jedan školski razred. Profesorka Dragana Vujić, načelnica Odeljenja za transplantaciju koštane srži… »
Od raka u Srbiji svakoga dana oboli jedno dete – akcija dobrovoljnog davanja krvi za male heroje

Od raka u Srbiji svakoga dana oboli jedno dete – akcija dobrovoljnog davanja krvi za male heroje

RTS 15.02.2022
Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka Nurdor u saradnji sa Institutom za transfuziju krvi Srbije danas će obeležiti Svetski dan dece obolele od raka akcijom dobrovoljnog davanja krvi. U Srbiji od 100 ljudi koji mogu da daju krv to učini… »

Vesti dana »