Povezane vesti

BLOG UŽIVO: Drugi dan napada Rusije na Ukrajinu

BLOG UŽIVO: Drugi dan napada Rusije na Ukrajinu

Danas 25.02.2022
Rusija je juče počela sa vojnim napadima na Ukrajinu, što je izazvalo oštre reakcije i najave sankcija svetskih sila Zapada. Sve vesti u vezi sa krizom na istoku Evrope možete pratiti na posebnoj stranici o sukobu Ukrajine i 02.07 – Vladimir Putin… »
Džonson odmah uvodi sankcije Putinu i Lavrovu

Džonson odmah uvodi sankcije Putinu i Lavrovu

Politika 25.02.2022
LONDON- Britanski premijer Boris Džonson uvešće odmah sankcije ruskom predsedniku Vladimiru Putinu i ministru spoljnih poslova Sergeju Lavrovu, kao odgovor na napad na Ukrajinu, saopšteno je večeras iz Dauning strita, prenosi Tanjug. Ova odluka je… »
Kličko: Kijev ušao u fazu odbrane

Kličko: Kijev ušao u fazu odbrane

Dnevnik 25.02.2022
KIJEV: Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko izjavio je danas da je glavni grad Ukrajine ušao u fazu odbrane, pošto su ruske trupe, kako je rekao, donele zvuke rata u grad. "Grad je ušao u defanzivnu fazu. Pucnji i eksplozije ođekuju u nekim delovima… »
Ukrajinskim dobrovoljcima podeljeno 18.000 pušaka u Kijevu

Ukrajinskim dobrovoljcima podeljeno 18.000 pušaka u Kijevu

Danas 25.02.2022
Dok ruske snage napreduju ka Kijevu, ukrajinske vlasti apeluju na građane da urade sve što je u njhovoj moći da pruže otpor nadolazećim trupama. I Ministarstvo odbrane i Ministarstvo unutrašnjih poslova je uputilo apel stanovnicima Kijeva da „nas… »
Ruske snage zauzele aerodrom u blizini Kijeva

Ruske snage zauzele aerodrom u blizini Kijeva

Danas 25.02.2022
Ministarstvo odbrane u Moskvi je danas saopštilo da su njihove snage zauzele aerodrom Hostomel u blizini Kijeva i da se ruski padobranci nalaze na tom području. Navedeno je da je ruska vojska blokirala prilaz Kijevu sa zapada i da su separatističke… »
Prozivka za Bajdena? Izjava Zelenskog koja pokazuje da je Kijev razočaran u SAD

Prozivka za Bajdena? Izjava Zelenskog koja pokazuje da je Kijev razočaran u SAD

Nova 25.02.2022
Jedna izjava predsednika Ukrajine koji je izgovorio u snimku objavljenom na njegovom fejsbuk profilu jutros pokazuje da je Kijev razočaran reakcijom zapada, posebno Sjedinjenih Američkih Država na napad koji je Rusija pokrenula juče. Iako Zelenski… »
Zelenski u Fejsbuk obraćanju: Najmoćnija zemlja na svetu gleda iz daljine

Zelenski u Fejsbuk obraćanju: Najmoćnija zemlja na svetu gleda iz daljine

Danas 25.02.2022
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski u jutrošnjoj video poruci između ostalog dodao je i da Ukrajina sama brani zemlju,aludirajući na Sjedinjene Države. „Jutros branimo svoju zemlju sami. Kao i juče, najmoćnija zemlja na svetu je gledala iz… »
Zelenski: Ja sam glavna meta, u Kijevu sam, ali ne smem reći gde

Zelenski: Ja sam glavna meta, u Kijevu sam, ali ne smem reći gde

Danas 25.02.2022
Američki Stejt Department objavio je danas da veruje kako je ukrajinski predsednik „glavna meta ruske agresije“, a to smatra i sam predsednik Volodimir Zelenski. „Predsednik Zelenskij predstavlja, čak utelovljuje, demokratske težnje i ambicije… »
U Kijevu i Lavovu objavljena vazdušna opasnost

U Kijevu i Lavovu objavljena vazdušna opasnost

Nova 25.02.2022
Gradska uprava glavnog grada Ukrajine, Kijeva, oglasila je jutros vazdušnu opasnost. „Pažnja, ovo nije vežba. Proglašena je vazdušna opasnost! Kada čujete sirene, odmah se uputite ka najbližem skloništu“, navedeno je u saopštenju gradske… »

Vesti dana »