Povezane vesti

Kurir na granici Ukrajine i Rumunije! Oko 5.000 izbeglica prešlo granicu: Žene i deca u suzama kamera zabeležila potresne…

Kurir na granici Ukrajine i Rumunije! Oko 5.000 izbeglica prešlo granicu: Žene i deca u suzama kamera zabeležila potresne…

Kurir 02.03.2022
Reporter Kurir televizije Dušan Ilić uključio se u "Centralni dnevnik" gde je izjavio da je situacija na granici Rumunije i Ukrajine veoma potresna. - U ovom trenutku je nešto manji broj izbeglica na granici. Međutim, danas nije bilo tako. U više… »
UN: Gotovo 836.000 izbeglica iz Ukrajine

UN: Gotovo 836.000 izbeglica iz Ukrajine

Novi magazin 02.03.2022
Visoki komesarijat UN za izbeglice (UNHCR) saopštio je danas da je gotovo 836.000 ljudi pobeglo iz Ukrajine od početka ruske invazije na tu zemlje, započete 24. februara. Za jedan dan je pobeglo oko 160.000 ljudi, izjavio je visoki komesar UN za… »
Frančeska Boneli za Euronews Srbija: "Ukrajinu napustilo 660.000 ljudi, manji broj dolazi i u Srbiju"

Frančeska Boneli za Euronews Srbija: "Ukrajinu napustilo 660.000 ljudi, manji broj dolazi i u Srbiju"

Euronews 02.03.2022
Predstavnica UNHCR Frančeska Boneli rekla je za Euronews Srbija da se broj izbeglica iz Ukrajine povećava svakog trenutka i da je njih 660.000 već napustilo zemlju. Oni su, kako dodaje, uglavnom otišli u Poljsku, ali su se drugi uputili u Moldaviju… »
UNHCR: Preko četiri miliona ukrajinskih izbeglica bi moglo da zatraži pomoć u susednim zemljama

UNHCR: Preko četiri miliona ukrajinskih izbeglica bi moglo da zatraži pomoć u susednim zemljama

Danas 01.03.2022
Gotovo 680.000 ljudi je pobeglo iz Ukrajine od kada je počela ruska vojna invazija 24. februara, rekao je visoki komesar Ujedinjenih nacija za izbeglice (UNHCR) UNHCR Filipo Grandi, upozorivši da “brojevi ubrzano rastu”. Prema predviđanjima UNHCR… »
Ukrajina i Rusija: „Žene i deca su se našli u haosu rata“ – izbeglice masovno pristižu u Poljsku

Ukrajina i Rusija: „Žene i deca su se našli u haosu rata“ – izbeglice masovno pristižu u Poljsku

Danas 01.03.2022
„Mi nismo izazvali ovaj rat… ali Ukrajina je ostala prepuštena sebi, a Ukrajina je jaka. „Nadam se da ćemo mi izaći kao pobednici“, kaže mi Roman, ogrnut ukrajinskom zastavom – kao i mnogi drugi ovde – dok čeka na poljskoj strani granice… »

Vesti dana »