Povezane vesti
Istoričari iz BiH, CG, Hrvatske, Slovenije i Srbije protiv opravdanja rata i agresije
Danas 03.03.2022
Mi, istoričarke i istoričari iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije, Slovenije i Srbije, potpisnici Deklaracije #Odbranimo istoriju, osuđujemo falsifikovanje istorije, njenu zloupotrebu i korišćenje selektivne istorijske argumentacije da… »
Istoričari regiona osudili napad na Ukrajinu i zloupotrebu istorije
Slobodna Evropa 03.03.2022
Grupa istoričara iz Srbije, Slovenije, Severne Makedonije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine (BiH) i Crne Gore javno je osudila napad Rusije na Ukrajinu. "Dižemo glas u odbranu neometanog prava na život i afirmaciju svih, u ovom času naročito ukrajinskog… »
Proglas istoričara iz regiona protiv falsifikovanja istorije u vezi sa Ukrajinom
N1 Info 03.03.2022
Istoričarke i istoričari iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije, Slovenije i Srbije, potpisnici Deklaracije #Odbranimo istoriju, proglasom su osudili falsifikovanje istorije, njenu zloupotrebu i korišćenje selektivne istorijske… »
Vesti dana »

Đurić pred Vučićev put u Njujork najavio promenu stava dela sveta o Kosovu: Koja su očekivanja?
Radio 021 pre 21 minutajoš 4 povezane