Povezane vesti
Danska se vraća evropskoj odbrambenoj politici: Kopenhagen povećava izdvajanja za odbranu
Večernje novosti 07.03.2022
Foto: Depositphotos - Nadamo se da će svi Danci podržati ukidanje tog izuzeća. Istorijski trenuci pozivaju na istorijske odluke - rekla je Frederiksen, pozivajući da se ukine izuzeće koje je na snazi gotovo 30 godina. Danska je 1992. dobila izuzeća iz… »
Danska će na referendumu odlučivati o evropskoj odbrambenoj politici
Al Jazeera 07.03.2022
Premijerka Danske rekla je da je predviđeno i povećanje za odbranu kroz sljedeće godine kako bi se dostigao cilj NATO-a o izdvajanju za obranu od dva posto BDP-a. Danska će 1. juna održati referendum o učešću u zajedničkoj evropskoj odbrambenoj politici… »
Danska će održati referendum za pridruživanje odbrambenoj politici EU
Danas 06.03.2022
Suočena sa tenzijama sa Rusijom, danska vlada želi da se pridruži odbrambenoj politici Evropske unije (EU) i u tom cilju će 1. juna organizovati nacionalni referendum, izjavila je večeras premijerka Mete Frederiksen (Mette). „Nadamo se da će svi Danci… »
Vesti dana »

Vremenska prognoza za četvrtak, 21. avgust: toplo i sunčano vreme, uveče kiša
Beta pre 6 satijoš 7 povezanih

Pristalice SNS u više gradova Srbije: Na skupu protiv blokada naprednjaci blokirali ulice u Leskovcu, policija legitimisala građane zbog pištaljki
Danas pre 7 satijoš 4 povezane

Lavrov: Bez Moskve nema rešenja kolektivne bezbednosti; evropske zemlje voljne da pošalju mirovne trupe
RTS pre 48 minutajoš 2 povezane