Povezane vesti

Varhelyi rekao u EP da je 2021. izgubljena godina za BiH

Varhelyi rekao u EP da je 2021. izgubljena godina za BiH

Slobodna Evropa 08.03.2022
Evropski komesar za proširenje Oliver Varhelyi je ponovio stav da je 2021 bila izgubljena godina u Bosni I Hercegovini jer nije došlo do nikavog napretka na evropkosm putu. “Iako nije bila izborna godina, nismo videli pravi napredak na putu ka EU u… »
Prete Dodiku i udaraju na RS: U Evropskom parlamentu ponovo otvorena rasprava o "porastu secesionizma" u BiH

Prete Dodiku i udaraju na RS: U Evropskom parlamentu ponovo otvorena rasprava o "porastu secesionizma" u BiH

Večernje novosti 08.03.2022
Foto AP Ovakva ocena bila je alibi Evropskom parlamentu da otvori debatu, navodno, o situaciji u Bosni i Hercegovini, a zapravo da ponovo stavi "na tapet" Republiku Srpsku i srpskog člana Predsedništva BiH Milorada Dodika kojem prete sankcijama… »
Milanović: Dok nema nasilja, Dodik je za mene sagovornik, čak i Vučić

Milanović: Dok nema nasilja, Dodik je za mene sagovornik, čak i Vučić

Novi magazin 08.03.2022
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas u Zagrebu da su za njega u trenutnoj situaciji, dok nema nasilja, predsednik Srbije Aleksandar Vučić i srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik sagovornici. "Dok nema nasilja, a nema ga, Dodik… »
Milanović: Dok nema nasilja, Dodik je za mene sagovornik, čak i Vučić

Milanović: Dok nema nasilja, Dodik je za mene sagovornik, čak i Vučić

Danas 08.03.2022
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas u Zagrebu da su za njega u trenutnoj situaciji, dok nema nasilja, predsednik Srbije Aleksandar Vučić i srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik sagovornici. „Dok nema nasilja, a nema ga, Dodik… »
Predsednik Hrvatske: Republika Srpska je činjenica…

Predsednik Hrvatske: Republika Srpska je činjenica…

Vesti online 08.03.2022
Hrvatski predsednik Zoran Milanović izjavio je danas da je Republika Srpska činjenica, a da je srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik njegov sagovornik. – Milorad Dodik je predstavnik srpskog naroda. On je sagovornik kojeg poznajemo. Strahujemo… »
Milanović: Dodik je nekima čudovište, meni nije! Meni je sagovornik! Ne volim hajke, obično ih predvode kukavice!

Milanović: Dodik je nekima čudovište, meni nije! Meni je sagovornik! Ne volim hajke, obično ih predvode kukavice!

Kurir 08.03.2022
Pojačanoj prisutnosti EUFOR-a u Bosni i Hercegovini ne treba pridavati posebnu važnost i tamo ne može doći do eskalacije koja bi se pretvorila u oružani sukob, rekao je predsednik Hrvatske Zoran Milanović, dodavši da su izjave Milorada Dodika o… »
Milanović protiv hajke: Dodik je sagovornik kog poznajemo, a Republika Srpska činjenica

Milanović protiv hajke: Dodik je sagovornik kog poznajemo, a Republika Srpska činjenica

Večernje novosti 08.03.2022
Foto: D. Milovanović/AP Photo/Markus Schreiber - Milorad Dodik je predstavnik srpskog naroda. On je sagovornik kojeg poznajemo. Strahujemo od onih koje ne poznajemo, a koji su dovedeni za ruku - rekao je Milanović novinarima. On je naveo da Evropski… »
"Nekima je čudovište": Milanović o Dodiku i Srpskoj: Nisam glasao za RS niti je to moja ljubav, ali ona postoji, kao i…

"Nekima je čudovište": Milanović o Dodiku i Srpskoj: Nisam glasao za RS niti je to moja ljubav, ali ona postoji, kao i…

Blic 08.03.2022
Zoran Milanović, predsednik Hrvatske, govorio je danas novinarima, a između ostalog pomenuo je situaciju u BiH i Milorada Dodika, te u tom kontekstu dodao da ne voli hajke i da je Dodik predstavnik srpskog naroda i da ga poznaju. - EP ne uvodi sankcije… »

Vesti dana »