Povezane vesti

Zelenski: Imam rešenje za Krim i Donbas

Zelenski: Imam rešenje za Krim i Donbas

Radio 021 09.03.2022
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je za američki TV kanal ABC da ima "moguće rešenje" problema sa priznavanjem statusa teritorija Krima i samoproglašenih republika Dobasa. Na pitanje da li Kijev i dalje odbacuje uslove Moskve, koji se… »
Zelenski: Direktnim dijalogom sa Putinom može se rešiti sukob

Zelenski: Direktnim dijalogom sa Putinom može se rešiti sukob

Dnevnik 09.03.2022
BERLIN: Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ocenio je da se trenutni sukob u Ukrajini može rešiti samo kroz direktan dijalog sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom. "Stvar nije u tome šta ja mogu da pružim. Moj cilj u bilo kakvim pregovorima… »
BLOG UŽIVO: Trinaesti dan napada na Ukrajinu, Rusija najavila novo primirje za evakuaciju civila sutra ujutro

BLOG UŽIVO: Trinaesti dan napada na Ukrajinu, Rusija najavila novo primirje za evakuaciju civila sutra ujutro

Danas 09.03.2022
Trinaestog dana agresije oružanih snaga Ruske Federacije na Ukrajinu, ruska vojska objavila je da će sutra ujutro uvesti novo primirje za evakuaciju civila iz Ukrajine, posle uspostavljanja humanitarnih koridora. Sve vesti u vezi sa krizom na istoku… »
Ukrajina: Iz Sumija evakuisano 5.000 ljudi

Ukrajina: Iz Sumija evakuisano 5.000 ljudi

Danas 09.03.2022
Zamenica ukrajinskog premijera Irina Vereščuk rekla je danas da je 5.000 ljudi, uključujući 1.700 stranih studenata, evakuisano iz Sumija. Ona je ponovila da Ukrajina neće prihvatiti ponudu Moskve da uspostavi bezbedne koridore za civile ka Rusiji… »
Rusija najavila novo humanitarno primirje u Ukrajini za sutra ujutro

Rusija najavila novo humanitarno primirje u Ukrajini za sutra ujutro

Danas 08.03.2022
Ruska vojska objavila je da će sutra ujutro uvesti novo primirje za evakuaciju civila iz Ukrajine, posle uspostavljanja humanitarnih koridora. „Rusija objavljuje režim prekida vatre od 9. marta u 10.00, po moskovskom vremenu (8.00 po… »
Rusija najavila "režim tišine" za sutra: Ujutru prekid vatre u Ukrajini kako bi se obezbedila evakuacija civila

Rusija najavila "režim tišine" za sutra: Ujutru prekid vatre u Ukrajini kako bi se obezbedila evakuacija civila

Blic 08.03.2022
Moskva je najavila humanitarni prekid vatre u Ukrajini za sredu ujutro radi evakuacije civilnog stanovništva, javile su ruske novinske agencije, a prenosi AFP. - Od 10:00 sati po moskovskom računanju vremena 9. marta 2022, Ruska Federacija proglašava… »

Vesti dana »