Povezane vesti

Brnabić sa Berbok: Nemačka ključan partner Srbije

Brnabić sa Berbok: Nemačka ključan partner Srbije

Politika 11.03.2022
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić je u razgovoru sa ministarkom spoljnih poslova Nemačke Analenom Berbok naglasila značaj podrške te zemlje na našem evropskom putu, s obzirom da je to glavni spoljnopolitički cilj Srbije. Na sastanku, kome je… »
Vučić sa Berbokovom: “Kakve mi veze imamo sa sukobom u Ukrajini?”

Vučić sa Berbokovom: “Kakve mi veze imamo sa sukobom u Ukrajini?”

Vesti online 11.03.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa ministarkom spoljnih poslova Savezne Republike Nemačke Analenom Berbok. “Za nas je Nemačka najvažniji partner” Berbok: Putin se odlučio za napadački rat. Vučić je rekao da je sa… »
Brnabić i Berbok nakon sastanka: Nemačka jedan od ključnih spoljnopolitičkih partnera Srbije

Brnabić i Berbok nakon sastanka: Nemačka jedan od ključnih spoljnopolitičkih partnera Srbije

Euronews 11.03.2022
Savezna Republika Nemačka izuzetno važan partner Srbije u pitanju evrointegracija i ekonomske saradnje, i jedana je od ključnih spoljnopolitičkih partnera našoj zemlji, zaključile su na današnjem sastanku predsednica Vlade Republike Srbije Ana… »
Brnabić i Berbok: Očuvanje mira na Zapadnom Balkanu ključ za napredak regiona

Brnabić i Berbok: Očuvanje mira na Zapadnom Balkanu ključ za napredak regiona

Nova 11.03.2022
Premijerka Srbije Ana Brnabić sastala se danas sa ministarkom spoljnih poslova Savezne Republike Nemačke Analenom Berbok, a njih dve saglasne su da su očuvanje mira i stabilnosti na Zapadnom Balkanu od ključnog značaja za svaki dalji napredak… »
Ana Brnabić i Analena Berbok saglasne: Očuvanje mira i stabilnosti na Zapadnom Balkanu od ključnog značaja

Ana Brnabić i Analena Berbok saglasne: Očuvanje mira i stabilnosti na Zapadnom Balkanu od ključnog značaja

Kurir 11.03.2022
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i ministarka spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok saglasile su se danas u Beogradu da su očuvanje mira i stabilnosti na Zapadnom Balkanu od ključnog značaja za svaki dalji napredak regiona. Berbok je navela da… »
Vučić nakon sastanka s Baerbock: Najvažniji su mir i stabilnost

Vučić nakon sastanka s Baerbock: Najvažniji su mir i stabilnost

Al Jazeera 11.03.2022
Njemačka šefica diplomatije je poručila da će njena zemlja biti prisutnija u budućnosti na Zapadnom Balkanu te kako očekuje vidljiv napredak u dijalogu Kosova i Srbije. Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u petak da je s njemačkom… »
Vučić i Berbokova: Najvažniji mir i stabilnost, dijalogom do rešenja pitanja KiM

Vučić i Berbokova: Najvažniji mir i stabilnost, dijalogom do rešenja pitanja KiM

RTS 11.03.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je sa nemačkom ministarkom spoljnih poslova Analenom Berbok razgovarao o svim ključnim pitanjima, među kojima je i pitanje Kosova i Metohije, te da su zaključili da probleme Beograda i Prištine treba… »
Vučić: Nisam imao kontakt sa ruskim zvaničnicima, od čega da se distanciramo?

Vučić: Nisam imao kontakt sa ruskim zvaničnicima, od čega da se distanciramo?

N1 Info 11.03.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je po pitanju rata u Ukrajini da ne zna oko čega Srbija treba da se distancira. "Kakve veze mi imamo sa sukobom u Ukrajini, šta je Srbija uradila pogrešno? Kod nas nema ljubavi i mržnje, kod nas ima… »
Vučić na pitanje o Putinu: Nemam od čega da se distanciram

Vučić na pitanje o Putinu: Nemam od čega da se distanciram

Dnevnik 11.03.2022
BEOGRAD: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da od početka napada na Ukrajinu nije imalo nijedan lični kontakt sa ruskim zvaničnicima, tako da nema od čega da se distancira, pošto je pozicija Srbije prema Ukrajini jasna. Vučić je tako… »
Nemačka šefica diplomatije: Želimo da Srbija bude punopravna članica EU

Nemačka šefica diplomatije: Želimo da Srbija bude punopravna članica EU

Nova 11.03.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa ministarkom spoljnih poslova Nemačke, Analenom Berbok. U uvodnom obraćanju Vučić je rekao da su razgovarali o evropskom putu Srbije, uz napomenu da je Nemačka država odakle dolazi najviše… »
Vučić o krizi u Ukrajini: Kao što Ukrajina poštuje naš teritorijalni integritet, tako i mi poštujemo njen

Vučić o krizi u Ukrajini: Kao što Ukrajina poštuje naš teritorijalni integritet, tako i mi poštujemo njen

Večernje novosti 11.03.2022
Foto: Printskrin Na konferenciji za štampu posle sastanka, predsednik Vučić je odgovorio i na pitanje o Ukrajini i distanciranju od toga. Vučić je najpre upitao kakve veze Srbija ima sa sukobom u Ukrajini. - Ne znam oko čega mi da se distanciramo… »
Vučić: Nemačka ključni politički partner Srbije

Vučić: Nemačka ključni politički partner Srbije

Novi magazin 11.03.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je Nemačka najvažniji partner Srbije po pitanju evropskih integracija i ekonomske saradnje i da je samim tim, njen ključni politički partner. On je posle sastanka sa nemačkom ministarkom… »
Vučić: Od početka konflikta nisam imao kontakt ni sa jednim ruskim zvaničnikom /video/

Vučić: Od početka konflikta nisam imao kontakt ni sa jednim ruskim zvaničnikom /video/

Sputnik 11.03.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da od početka konflikta u Ukrajini nije imao kontakte ni sa jednim ruskim zvaničnikom. Na pitanje novinara da li je od šefice nemačke diplomatije dobio signale da se distancira od ruskog… »
Vučić: Nemačka ključni politički partner Srbije

Vučić: Nemačka ključni politički partner Srbije

Radio sto plus 11.03.2022
On je posle sastanka sa nemačkom ministarkom spoljnih poslova Analenom Berbok kazao da je Nemačka „ubedljivo“ najveći spoljnotrgovinski partner Srbije i najveći investitor u srpsku privredu. „Srbija i Nemačka imaju odlične ekonomske odnose i… »
Vučić: Poštujemo integritet Ukrajine, ne čujem se sa ruskim rukovodstvom

Vučić: Poštujemo integritet Ukrajine, ne čujem se sa ruskim rukovodstvom

Radio sto plus 11.03.2022
Odgovarajući na pitanja novinara da li će se jasno distancirati od Vladimira Putina, Vučić je posle susreta sa ministarkom spoljnih poslova Nemačke Analenom Berbok, rekao da „ne zna oko čega Srbija da se distancira“. „Kakve veze mi imamo sa… »
Vučić nakon sastanka sa berbokovom: Nemačka naš najvažniji partner, očuvanje mira i stabilnosti od ključne važnosti…

Vučić nakon sastanka sa berbokovom: Nemačka naš najvažniji partner, očuvanje mira i stabilnosti od ključne važnosti…

Večernje novosti 11.03.2022
Foto: Printskrin Kako je naveo predsednik, danas su, između ostalog, razgovarali i o evropskom putu Srbije. - Daćemo sve od sebe da čuvamo i dobre bilateralne odnose sa Nemačkom, smatramo da je put u Evropsku uniju veoma važan za nas - rekao je… »
Berbok stigla u Srbiju: Štap, šargarepa i poruke mira - šta se očekuje od posete šefice nemačke diplomatije

Berbok stigla u Srbiju: Štap, šargarepa i poruke mira - šta se očekuje od posete šefice nemačke diplomatije

Euronews 11.03.2022
Ministarka spoljnih poslova Nemačke boravi danas u prvoj zvaničnoj poseti Beogradu. Berbok je oko 12:30 časova stigla u Beograd, a na aerodromu ju je dočekao ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković. Odatle je produžila u Predsedništvo… »
Šefica nemačke diplomatije Analena Berbok stigla u Beograd

Šefica nemačke diplomatije Analena Berbok stigla u Beograd

RTS 11.03.2022
Ministarka spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok stigla je u Beograd, gde će se sastati sa državnim vrhom Srbije. Analenu Berbok je oko 12.30 na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" dočekao ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković. Šefica… »
Predsednik Vučić sa šeficom nemačke diplomatije Analenom Berbok

Predsednik Vučić sa šeficom nemačke diplomatije Analenom Berbok

RTS 11.03.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa ministarkom spoljnih poslova Nemačke Analenom Berbok, koja boravi u Beogradu u okviru dvodnevne posete Zapadnom Balkanu. Sastanku Aleksandra Vučića i Analene Berbok u zgradi Predsedništva Srbije… »
Otvorena nova zgrada Instituta Dedinje Presednik Vučić: Izgleda izuzetno! Ponosan sam na lekare što žive za zdravlje naših…

Otvorena nova zgrada Instituta Dedinje Presednik Vučić: Izgleda izuzetno! Ponosan sam na lekare što žive za zdravlje naših…

Kurir 11.03.2022
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je ceremoniji otvaranja novoizgrađene zgrade Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" i tom prilikom rekao da je država uložila veliki novac, kao i da ništa lepše nije video. -… »
Predsednik Vučić na otvaranju Instituta "Dedinje 2": Ponosan sam kakve lekare imamo, ne žive za svoj komfor, već za…

Predsednik Vučić na otvaranju Instituta "Dedinje 2": Ponosan sam kakve lekare imamo, ne žive za svoj komfor, već za…

Blic 11.03.2022
Pedsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja novoizgrađene zgrade Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje". - Ponosan sam kakve lekare imamo, ne žive za svoj komfor, već za zdravlje naših građana - istakao je… »
Vučić danas sa nemačkom ministarkom Berbok

Vučić danas sa nemačkom ministarkom Berbok

Blic 11.03.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas sa ministarkom spoljnih poslova Savezne Republike Nemačke Analenom Berbok. Sastanak je predviđen u 12.00 časova, saopštila je pres služba predsednika. Vučić je juče izjavio da će imati važne… »

Vesti dana »