Povezane vesti

NATO pomaže Hrvatskoj da rasvetli slučaj drona

NATO pomaže Hrvatskoj da rasvetli slučaj drona

Politika 12.03.2022
NATO ZAGREB - Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg saopštio je danas da će sarađivati sa hrvatskim vlastima na utvrđivanju činjenica o padu drona u Zagrebu. „Razgovarao sam s hrvatskim premijerom Andrejem Plenkovićem o jučerašnjem incidentu… »
Hrvatski premijer zatražio istragu NATO-a o padu bespilotne letelice

Hrvatski premijer zatražio istragu NATO-a o padu bespilotne letelice

Novi magazin 12.03.2022
Hrvatski premijer Andrej Plenković zatražio je danas od generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga da ta organizacija sprovede istragu o ulasku i padu bespilotne letelice na teritoriju Hrvatske, prenela je agencija Hina. "U razgovoru sam izvestio… »
Pronađena crna kutija drona koji je pao u Zagrebu

Pronađena crna kutija drona koji je pao u Zagrebu

RTV 12.03.2022
ZAGREB - Iz olupine bespilotne letilice, koja se u četvrtak srušila i izazvala eksploziju u Zagrebu, izvučena je danas crna kutija, koja je delimično oštećena, saopštio je načelnik Odeljenja Vojne policije Oružanih snaga Republike Hrvatske Vlado… »
Stoltenberg o incidentu u Zagrebu

Stoltenberg o incidentu u Zagrebu

Vesti online 12.03.2022
Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg saopštio je danas da će sarađivati sa hrvatskim vlastima na utvrđivanju činjenica o padu drona u Zagrebu. “Razgovarao sam s hrvatskim premijerom Andrejem Plenkovičem o jučerašnjem incidentu s dronomu… »
Plenković zatražio od NATO da sprovede istragu o ulasku i padu letelice

Plenković zatražio od NATO da sprovede istragu o ulasku i padu letelice

N1 Info 12.03.2022
Hrvatski premijer Andrej Plenković zatražio je od generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga da ta organizacija sprovede istragu o ulasku i padu bespilotne letelice na teritoriju Hrvatske, prenela je Hina. „U razgovoru sam izvestio Stoltenberga o… »
Plenković traži od NATO: Istražiti pad drona u Zagrebu

Plenković traži od NATO: Istražiti pad drona u Zagrebu

Kurir 12.03.2022
Hrvatski premijer Andrej Plenković zatražio je danas od generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga da ta organizacija sprovede istragu o ulasku i padu bespilotne letelice na teritoriju Hrvatske, prenela je agencija Hina. "U razgovoru sam izvestio… »
Stoltenberg: Sarađivaćemo sa Hrvatskom na utvrđivanju činjenica o padu drona

Stoltenberg: Sarađivaćemo sa Hrvatskom na utvrđivanju činjenica o padu drona

Euronews 12.03.2022
Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg saopštio je danas da će sarađivati sa hrvatskim vlastima na utvrđivanju činjenica o padu drona u Zagrebu. "Razgovarao sam s hrvatskim premijerom Andrejem Plenkovičem o jučerašnjem incidentu s dronomu… »
Milanović o incidentu u Zagrebu: Nije kriv samo NATO, nego i države članice

Milanović o incidentu u Zagrebu: Nije kriv samo NATO, nego i države članice

Sputnik 12.03.2022
Hrvatski predsednik Zoran Milanović izjavio je danas, povodom incidenta u kojem je vojni dron lansiran iz Ukrajine pao nedaleko od jednog studentskog doma u Zagrebu, da za to krivica nije samo na NATO već i na njegovim državama članicama. Dodao je… »
Milanović brani NATO: Krivica za dron nije samo njihova - letelica je prošla bez reakcije!

Milanović brani NATO: Krivica za dron nije samo njihova - letelica je prošla bez reakcije!

Večernje novosti 12.03.2022
Foto Tanjug Dodao je da sada, nije vreme za upiranje prstom u krivce, već za izvlačenje pouke da se to više ne ponovi. Milanović je u stalnom kontaktu s vrhom Oružanih snaga i bezbednosnih službi Hrvatske i u kontinuitetu je informisan o toku… »
Misterija pada letelice u Zagrebu: Isti dron Tupoljev Tu-141 srušio se pre dva dana u Ukrajini

Misterija pada letelice u Zagrebu: Isti dron Tupoljev Tu-141 srušio se pre dva dana u Ukrajini

Euronews 12.03.2022
Pre nekoliko dana isti dron Tupoljev Tu-141, koji se srušio u Zagrebu, pao je i u Ukrajini, piše danas "Jutarnji list", povodom incidenta od pre dva dana kada je jedna bespilotna letelica iznenada pala u Zagrebu i uplašila stanovnike jednog dela… »
‘Jutarnji list’: Prije Zagreba, dron Tupoljev pao i u Ukrajini

‘Jutarnji list’: Prije Zagreba, dron Tupoljev pao i u Ukrajini

Al Jazeera 12.03.2022
Tu-141 je fascinantan komad hardvera iz sovjetske ere, koji je Ukrajina nadogradila, kaže analitičar Tyler Rogoway. Prije nekoliko dana isti dron pao je i u Ukrajini, piše u subotu Jutarnji list, navodeći da je Tuoljev Tu-141 (Striž) koji se u… »

Vesti dana »