Povezane vesti
Od danas u Indiji: Zabranjeno nošenje hidžaba u školama i na fakultetima (foto)
Večernje novosti 15.03.2022
Foto: AP Naime, visoki sud u državi Karnataka izrekao je danas presudu nakon što je prethodno razmotrio peticije muslimanskih studenata koji osporavaju vladinu zabranu nošenja hidžaba, prenosi agencija AP. Ovaj spor je počeo još u januaru kada je… »
Indijski sud podržao zabranu nošenja hidžaba u školama
Al Jazeera 15.03.2022
Visoki sud u državi Karnataka izrekao je presudu nakon što je prethodno razmotrio peticije muslimanskih studenata koji osporavaju vladinu zabranu nošenja hidžaba. Sud u južnoj indijskoj državi Karnataka potvrdio je odluku o zabrani nošenja hidžaba… »
Indijski sud podržao zabranu nošenja hidžaba u školama
Euronews 15.03.2022
Sud u južnoj indijskoj državi Karnataka potvrdio je odluku o zabrani nošenja hidžaba u školama i na fakultetima, uz obrazloženje da muslimanska marama nije suštinska verska praksa islama. Naime, visoki sud u državi Karnataka izrekao je danas… »
Vesti dana »

Tepić tvrdi da Srbija ima LRAD uređaje, Dačić da se ne koriste kao 'zvučni topovi'
Slobodna Evropa pre 2 satajoš 21 povezana

Prosvetari, studenti i deo radnika RTS-a protestovali ispred zgrade Javnog servisa, širom Srbije tišina i odavanje pošte za stradale u padu nadstrešnice
RTS pre 1 satjoš 28 povezanih

Žandarm tvrdi za Danas: Više „zvučnih topova“ bilo raspoređeno u subotu na protestu
Danas pre 5 satijoš 14 povezanih

Ilić u suzama zbog smrti Delibašića: "Od njega sam se oprostio pre 20-tak dana"
B92 pre 2 satajoš 46 povezanih