Povezane vesti

Oproštaj od čuvenog pisca: Održana komemoracija Milovanu Vitezoviću (foto/video)

Oproštaj od čuvenog pisca: Održana komemoracija Milovanu Vitezoviću (foto/video)

Večernje novosti 25.03.2022
Foto: P. Milošević PONEKAD me, onako razbarušen, podsećao na njegovog junaka profesora Kostu Vujića. Nekada ekscentričan ali uvek mudar, inspirativan i dobroćudan. Ponekad bi mi se učinilo da je Vuk Karadžić, jer kao da su se njih dvojica… »
Održana komemoracija Milovanu Vitezoviću

Održana komemoracija Milovanu Vitezoviću

N1 Info 25.03.2022
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić rekao je da je književnik Milovan Vitezović, razbarušene kose, ponekad podsećao na svog književnog junaka profesora Kostu Vujića, te da je katkad bio ekscentričan i ciničan, ali uvek mudar… »
Održana komemoracija Milovanu Vitezoviću

Održana komemoracija Milovanu Vitezoviću

Dnevnik 25.03.2022
BEOGRAD: Komemoracija povodom smrti istaknutog književnika Milovana VItezovića (1944-2022) održana je danas u prepunoj Svečanoj dvorani Skupštine grada Beograda u prisusustvu članova porodice, zvanica, prijatelja, saradnika i poštovalaca… »
Komemoracija Milovanu Vitezoviću: „Bio bih zvezda da mi nebo nije tesno“

Komemoracija Milovanu Vitezoviću: „Bio bih zvezda da mi nebo nije tesno“

Nova 25.03.2022
Komemoracija Milovanu Vitezoviću održana je danas u Skupštini grada Beograda, dok će sahrana biti upriličena sutra u 12.30, na beogradskom groblju Lešće, prema njegovoj izričitoj želji da počiva u porodičnoj grobnici. Da odaju počast poznatom… »
Komemoracija milovanu vitezoviću! Vesić: Kao da je znao da odlazi, spremio je radnu sobu i svoj legat

Komemoracija milovanu vitezoviću! Vesić: Kao da je znao da odlazi, spremio je radnu sobu i svoj legat

Kurir 25.03.2022
Milovan Vitezović preminuo je u utorak u 78. godini u Beogradu usled duge i teške bolesti izazvane koronavirusom. Komemoracija čuvenom književniku održana je u Skupštini grada Beograda. Među prvim je stigla njegova supruga i četvroto dece, ali… »

Vesti dana »