Povezane vesti

Osam rudara poginulo na radnom zadatku, osamnaest povređeno: Oglasilo se ministarstvo rudarstva, inspektori ispituju uzrok…

Osam rudara poginulo na radnom zadatku, osamnaest povređeno: Oglasilo se ministarstvo rudarstva, inspektori ispituju uzrok…

RINA 01.04.2022
Pretraga Registracija - - - - - - - - Na www.rina.rs pratite rezultate izbora, ovako se glasalo u Zapadnoj Srbiji - - - - - - - - Osam rudara poginulo na radnom zadatku, osamnaest povređeno: Oglasilo se ministarstvo rudarstva, inspektori ispituju uzrok… »
Nesreća u rudniku „Soko” atipična, uprkos svim merama može doći do curenja metana

Nesreća u rudniku „Soko” atipična, uprkos svim merama može doći do curenja metana

Politika 01.04.2022
Direktor Rudarskog instituta dr Milinko Radosavljević kaže za RTS da je još rano praviti analize i navoditi zaključke kako je došlo do nesreće u rudniku „Soko”. Nesreća je atipična u poređenju sa ranijima, jer je umesto eksplozije došlo do… »
Mihajlović: Nije bilo eksplozije, metan ugušio rudare

Mihajlović: Nije bilo eksplozije, metan ugušio rudare

Vesti online 01.04.2022
Ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović saopštila je da u rudniku “Soko” nije došlo do eksplozije, već da su se stradali rudari ugušili zbog visoke koncentracije metana. – Velika je tuga, poginulo je osam rudara rudnika ‘Soko’… »
Osam rudara stradalo u rudniku "Soko" kod Sokobanje

Osam rudara stradalo u rudniku "Soko" kod Sokobanje

Nova ekonomija 01.04.2022
U rudniku mrkog uglja "Soko" kod Sokobanje obrušio se deo jame i rudari su ostali zarobljeni, saznaje RTS. Direktor Doma zdravlja Aleksinac Rodoljub Živadinović kaže za RTS da je stradalo osam rudara, a da je oko 20 njih povređeno. U rudniku je u… »
Klinički centar u Nišu očekuje dolazak 20 do 30 rudara iz Sokobanje: Već zbrinuli dvojicu

Klinički centar u Nišu očekuje dolazak 20 do 30 rudara iz Sokobanje: Već zbrinuli dvojicu

Telegraf 01.04.2022
U ovoj ustanovi ističu da imaju kapacitete i da su sve službe spremne. Danas se dogodila strašna ekplozija u rudniku "Soko" u Sokobanji. Izvučeno je oko 65 rudara, a 8 je stradalo. Još 20 osoba je povređeno. Dvoje je, kako saznajemo, u… »
Dramatično u rudniku "Soko": Akcija spasavanja i izvlačenja nastradalih rudara trajala šest sati

Dramatično u rudniku "Soko": Akcija spasavanja i izvlačenja nastradalih rudara trajala šest sati

Telegraf 01.04.2022
U krug rudnika stigle su i ekipe pogrebnih preduzeća, pa su verovatno i tela stradalih rudara izvučena. Rudari Darko Zlatković (43), Nenad Trivunac (37), Radovan Grujić (47), Petar Petrović (31), Branko Čokorilo (56), Branislav Zlatanović (55)… »
Ovo je najmlađi rudar koji je nastradao: Čuo sam sirene i znao sam da se dogodila tragedija, kaže njegov brat

Ovo je najmlađi rudar koji je nastradao: Čuo sam sirene i znao sam da se dogodila tragedija, kaže njegov brat

Telegraf 01.04.2022
U nesreći su poginuli rudari Darko Zlatković (43), Nenad Trivunac (37), Radovan Grujić (47), Petar Petrović (31), Branko Čokorilo (56), Branislav Zlatanović (55), Bratislav Živković (59) i Bojan Stajić (34). U nesreći u rudniku koja se jutros… »
Strašna saznanja: Direktor Aleksinačkih rudnika otkrio od čega je stradalo 8 rudara

Strašna saznanja: Direktor Aleksinačkih rudnika otkrio od čega je stradalo 8 rudara

Telegraf 01.04.2022
U rudniku "Soko" jutros je stradalo 8 rudara. Direktor Aleksinačkih rudnika Nemanja Denić izjavio je da su svi rudari u rudniku "Soko" nastradali od posledica gušenja metanom. - Svi rudari u rudniku "Soko" nastradali su od posledica gušenja, usled… »
Hteo da menja smenu, ali nije mogao, pa je otišao u smrt Tragična sudbina rudara Bojana: Voleo fudbal, a život ga odveo u…

Hteo da menja smenu, ali nije mogao, pa je otišao u smrt Tragična sudbina rudara Bojana: Voleo fudbal, a život ga odveo u…

Kurir 01.04.2022
Srbija je u suzama. Osmorica rudara koja su radila u rudniku uglja „Soko” kod Sokobanje poginula su u strašnoj nesreći. U momentu nesreće u smeni je bilo 49 rudara. Njih 18, lakše povređenih, zbrinuto je u bolnici u Aleksincu, dok su dvojica sa… »
Za nesreću sam saznao kad sam krenuo u prvu smenu: Brat poginulog Darka o detaljima kobnog jutra u rudniku Soko!

Za nesreću sam saznao kad sam krenuo u prvu smenu: Brat poginulog Darka o detaljima kobnog jutra u rudniku Soko!

Kurir 01.04.2022
U rudniku "Soko" kod Sokobanje rano jutros stradali su rudari Darko Zlatković (43), Nenad Trivunac (37), Petar Petrović (31), Radovan Grujić (47), Branko Čokirilo (56), Branislav Zlatanovoić (65), Bratislav Živković(59), Bojan Stajić (34)… »
Aleksinac šokiran tragedijom: Velika tuga, bio mi je drug, nedavno je dobio dete

Aleksinac šokiran tragedijom: Velika tuga, bio mi je drug, nedavno je dobio dete

N1 Info 01.04.2022
U rudniku "Soko" kod Sokobanje jutros se dogodila nesreća u kojoj je poginulo osam rudara. Prema rečima ministarke rudarstva i energetike Zorane Mihajlović, uzrok smrti radnika je trovanje metanom. U nesreći je poginulo šest rudara iz obližnjeg… »
Bratislav spremao proslavu odlaska u penziju kada je poginuo: Evo kako je porodica saznala za tragediju, ćerka se uzalud…

Bratislav spremao proslavu odlaska u penziju kada je poginuo: Evo kako je porodica saznala za tragediju, ćerka se uzalud…

Kurir 01.04.2022
Bratislav Živković (59) iz aleksinačkog sela Jasenja ceo radni vek proveo je u rudniku Soko, i za mesec i po dana je planirao da proslavi odlazak u penziju. Međutim, u njegovoj porodičnoj kući još dugo neće biti slavlja, jer je Bratislav jedan od… »
Rudarima u Sokobanji nije bilo spasa Tomašević opisao šta sve doživljavaju radnici u oknu evo zašto su džepovi metana…

Rudarima u Sokobanji nije bilo spasa Tomašević opisao šta sve doživljavaju radnici u oknu evo zašto su džepovi metana…

Kurir 01.04.2022
Rudarska nesreća u Sokobanji dogodila se u prilikom redovnih radova na eksploataciji uglja. Reč je o rudniku sa metanskim režimom rada gde postoji visok rizik od eksplozije. Kako je došlo do gušenja rudara? Zašto je metanski režim rada rudnika… »
Od Kine, preko Francuske do BiH: Ovo su najveće rudarske nesreće na svetu, u najsmrtonosnijoj je poginulo 1.550 ljudi

Od Kine, preko Francuske do BiH: Ovo su najveće rudarske nesreće na svetu, u najsmrtonosnijoj je poginulo 1.550 ljudi

Blic 01.04.2022
U 12 najvećih rudarskih nesreća u svetu poginulo je 6.811 rudara. Rudarske nesreće najčešće se dešavaju zbog problema sa plinom, eksplozije metana, trovanja ugljen-monoksidom i zbog velike koncentracije ugljene prašine. U rudniku "Soko" kod… »
"Zato braća nikad ne idu zajedno u rudnik": Komšije o poginulom rudaru Nenadu: "Eto, pre samo dva dana je slavio rođendan…

"Zato braća nikad ne idu zajedno u rudnik": Komšije o poginulom rudaru Nenadu: "Eto, pre samo dva dana je slavio rođendan…

Blic 01.04.2022
Sa Nenadom Trivuncem (37), jednim od stradalih radnika u rudniku "Soko", radio je i njegov brat, ali njih dvojica nikada u isto vreme nisu silazila u okno, upravo zbog ovakvih stvari. Postoji staro rudarsko pravilo da braća nikada u isto vreme ne budu u… »
Muk u Sokobanji posle pogibije rudara Reporterka otkrila šta trenutno rade rudari koji su došli u drugu smenu (video)

Muk u Sokobanji posle pogibije rudara Reporterka otkrila šta trenutno rade rudari koji su došli u drugu smenu (video)

Kurir 01.04.2022
U rudniku mrkog uglja "Soko" kod Sokobanje jutros je došlo do proboja otrovnog gasa metan, kada se obrušio deo jame. U nesreći se ugušilo osam rudara, dvadeset je povređeno. Reporterka Kurir televizije Suzana Stamenković nalazi se ispred rudnika… »
Srbija, rudnik i nesreće: „Mi smo ti samo potrošni materijal” - rudari zanemeli posle pogibije kolega u Sokobanji

Srbija, rudnik i nesreće: „Mi smo ti samo potrošni materijal” - rudari zanemeli posle pogibije kolega u Sokobanji

Radio 021 01.04.2022
Do nesreće je došlo u ranim jutarnjim časovima, a mediji su prvo preneli da je u pitanju eksplozija. Međutim, zvaničnici to negiraju, ističući da je u pitanju curenje metana posle obrušavanja jame. Fonet Rudari u Sokobanji posle nesreće… »
"Bio je smenovođa, ostao je da spase: Ljude..." Majka poginulog rudara Darka u suzama, prijatelj ga izvukao iz jame…

"Bio je smenovođa, ostao je da spase: Ljude..." Majka poginulog rudara Darka u suzama, prijatelj ga izvukao iz jame…

Blic 01.04.2022
On je bio smenovođa, morao je da ostane da povuče smenu, da spase ljude, nije mogao prvi da izađe. Bilo je dosta mladih i on je bio mlad, ali je imao veliko iskustvo, jer je u rudniku radio 20 godina - kaže za "Blic" Anka Zlatković, majka Darka… »
Najteže rudarske nesreće koje su se dogodile u Srbiji

Najteže rudarske nesreće koje su se dogodile u Srbiji

RTS 01.04.2022
Najveće rudarske nesreće u Srbiji dogodile su se u rudnicima u Aleksincu, Resavici i Sokobanji, gde je i rudnik "Soko" u kojem je danas poginulo osam rudara. U rudnicima uglja sa podzemnom eksploatacijom, gde se izdvaja opasni i zapaljivi gas metan… »
"Pre 40 dana je dobio sina, bio je na odmoru, sve: Častio... Taman mu je krenulo" Potresna ispovest brata mladog rudara koji…

"Pre 40 dana je dobio sina, bio je na odmoru, sve: Častio... Taman mu je krenulo" Potresna ispovest brata mladog rudara koji…

Blic 01.04.2022
Jutros me je pozvala jedna komšinica Iz Soko Banje i rekla da je bila neka nesreća, ali da nije videla šta i kako. Bilo je prvo da li je treća ili prva smena... Moj brat je radio u trećoj. Onda nam je jedan komšija koji radi u rudniku javio da grupa… »
„Bar je neko vreme bio s njom“: Rudar iza sebe ostavio bebu od mesec dana

„Bar je neko vreme bio s njom“: Rudar iza sebe ostavio bebu od mesec dana

Nova 01.04.2022
Bojan Stajić, jedan je od osmoro preminulih radnika u rudniku "Soko", a iza sebe je ostavio bebu od samo mesec dana. Njegova žena Dragana Jovanović u suzama je pričala za portal Nova.rs kako je Bojan bio savestan radnik, ali i kako je predosetio… »
FOTO Prve fotografije iz bolnice: Povređeni rudari u stabilnom stanju

FOTO Prve fotografije iz bolnice: Povređeni rudari u stabilnom stanju

Nova 01.04.2022
Potpredsednica vlade i ministarka rudarstva i energetike Zorana rekla je danas da je svih 17 povređenih rudara koji su zbrinuti u bolnici u Aleksincu u stabilnom stanju. To je najvažnije, rekla je Mihajlovićeva posle obilaska povređenih rudara iz… »
Dovoljna je milisekunda da nastane katastrofa, Mene je Bog spasao! Rudar: Svi jedemo taj crni `lebac, nesreće su nepredvidive!

Dovoljna je milisekunda da nastane katastrofa, Mene je Bog spasao! Rudar: Svi jedemo taj crni `lebac, nesreće su nepredvidive!

Kurir 01.04.2022
U rudniku "Soko" kod Sokobanje, iz za sada nepoznatog razloga rano jutros došlo je do tragedije. U nesreći su poginuli rudari Zlatković Darko (43), Nenad Trivunac (37), Petrović Petar (31), Grujić Radovan (47), Čokirilo Branko (56), Branislav… »
Žena stradalog rudara: Sinoć sam ga ispratila, izljubio je decu 1.000 puta

Žena stradalog rudara: Sinoć sam ga ispratila, izljubio je decu 1.000 puta

Nova 01.04.2022
Sonja Trivunac, supruga stradalog rudara Nenada Trivunca, kroz suze je ispričala za portal Nova.rs. kako je jutros dobila poziv i saznala da je njen muž poginuo. "Sinoć sam ga ispratila na posao, poljubio me je kao i uvek, ceo dan smo bili zajedno"… »
Radosavljević: Rudnik Soko je u grupi opasnih rudnika

Radosavljević: Rudnik Soko je u grupi opasnih rudnika

RTV 01.04.2022
BEOGRAD - Rudnik Soko u kome se jutros dogodila teška nesreća je jedan od rudnika za koji je Rudarski institut u Beogradu utvrdio da u njemu postoji opasnost od eksplozivne ugljene prašine i metana, izjavio je za Tanjug direktor tog instituta Milinko… »
Nesreća u rudniku 'Soko': Rudari se ugušili od visoke koncentracije metana

Nesreća u rudniku 'Soko': Rudari se ugušili od visoke koncentracije metana

Radio 021 01.04.2022
Ministarka rudarstva i energetike Srbije Zorana Mihajlović izjavila je da se osam nastradalih rudara u rudniku uglja "Soko" kod Sokobanje ugušilo zbog visoke koncentracije metana. "Poginulo je osam rudara rudnika 'Soko'. Jutros u 4.10 sati su se… »
Mihajlović: Povredjeni rudari u stabilnom stanju i van životne opasnosti

Mihajlović: Povredjeni rudari u stabilnom stanju i van životne opasnosti

Beta video 01.04.2022
BEOGRAD, - Ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović izjavila je danas posle obilaska povredjenih rudara iz rudnika ``Soko``, koji su smešteni u bolnici u Aleksincu, da je svih 17 povredjenih rudara u stabilnom stanju. (pokrivalice) Beta/MRE… »
Mihajlović: Povredjeni rudari u stabilnom stanju i van životne opasnosti

Mihajlović: Povredjeni rudari u stabilnom stanju i van životne opasnosti

Beta video 01.04.2022
BEOGRAD - ``Obišli smo povredjene rudare, ovde u Aleksincu je njih 17 i svi su vrlo mladi. Jedan od povredjenih rudara ima 21 godinu, a radi već dve godine. Zadovoljni smo i srećni što su svi u stabilnom stanju i van životne opasnosti, što je… »
"Izlazili su iz jame potreseni, kako su osetili kiseonik počeli su da se tresu": Radnik u rudniku "Soko" o detaljima…

"Izlazili su iz jame potreseni, kako su osetili kiseonik počeli su da se tresu": Radnik u rudniku "Soko" o detaljima…

Blic 01.04.2022
Niko ništa nije mogao da kaže. To su ljudi potreseni, uzburkali. Koga šta pitaš samo ponavlja: "ne znam šta se desilo, ne znam šta se desilo". Kako su izlazili iz jame, kako osete kiseonik počnu da se tresu. Kao otrovani da su... Ovako za "Blic"… »
Zoran izvlačio rudare iz jame: Jedan je imao polomljen nos, zatvoreno oko, nisu znali šta ih je snašlo (Video)

Zoran izvlačio rudare iz jame: Jedan je imao polomljen nos, zatvoreno oko, nisu znali šta ih je snašlo (Video)

Kurir 01.04.2022
Zoran Jović jedan je od onih koji su pomagali rudarima da posle stravične, nesreće koja se dogodila jutros u rudniku "Soko" u Sokobanji, izađu iz jame. 00:59 Zoran pomagao rudarima da izađu iz jame Kaže da su svi bili ošamućeni i vidno… »
FOTO Bojan početkom godine postao otac: Potresna sudbina stradalog rudara

FOTO Bojan početkom godine postao otac: Potresna sudbina stradalog rudara

Nova 01.04.2022
Osam rudara poginulo je jutros u nesreći koja se dogodila u rudniku Soko, prilikom eksplozije metana, a reč je o Darku Zlatkoviću (43), Nenadu Trivuncu (37), Petru Petroviću (31), Radovan Grujiću (47), Branku Čokorilu (57), Branislavu Zlatanoviću… »
N1 Studio Live (1.4.2022)

N1 Studio Live (1.4.2022)

N1 Info 01.04.2022
Osam rudara je stradalo, dok je 18 njih povređeno kada se u rudniku mrkog uglja "Soko" kod Sokobanje obrušio deo jame. U Srbiji je u ponoć počela izborna tišina uoči parlamentarnih, predsedničkih i lokalnih izbora, koja će trajati do nedelje, 3… »
Rudar o kolegi: Arif je teško povređen, ne znam da li će ostati bez oka VIDEO

Rudar o kolegi: Arif je teško povređen, ne znam da li će ostati bez oka VIDEO

Nova 01.04.2022
Jutros oko tri sata došlo je do velike nesreće u rudniku Soko u Sokobanji. U nesreći je poginulo osam rudara, a povređeno je, prema prvim informacijama, najmanje 20. U razgovoru za Nova.rs jedan od rudara, Zoran Jović, prepričava šta dešavalo… »
Poznato u kakvom su stanju povređeni rudari! Prve slike iz bolnice nakon stravične nesreće (foto)

Poznato u kakvom su stanju povređeni rudari! Prve slike iz bolnice nakon stravične nesreće (foto)

Mondo 01.04.2022
Direktor Opšte bolnice Aleksinac Goran Vidić rekao je da je u toj bolnici pregledan 21 povređen rudar. Direktor Opšte bolnice Aleksinac Goran Vidić rekao je da je u toj bolnici pregledan 21 povređen rudar. Potpredsednica Vlade i ministarka rudarstva… »
Umro je onaj ko je udahnuo više tog gasa: Inženjer o tragediji u rudniku

Umro je onaj ko je udahnuo više tog gasa: Inženjer o tragediji u rudniku

Kurir 01.04.2022
U tragediji koja se jutros dogodila u rudniku "Soko" kod Sokobanje, stradalo je osmoro rudara. Dvojica radnika bila su jedan pored drugog od kojih je jedan ostao živ, drugi izgubio život, a to je izazvalo diskusiju među Aleksinčanima, kako je to… »
Oglasio se REM: Nova S prekršila izbornu tišinu

Oglasio se REM: Nova S prekršila izbornu tišinu

Kurir 01.04.2022
Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) oglasilo se danas povodom kršenja pravila izborne tišine i prikazivanja izbornog programskog sadržaja na televiziji Nova S. U Srbiji je u ponoć počela izborna tišina uoči parlamentarnih… »
Zagrljaj koji je zaboleo Srbiju: Potresne fotografije rudara iz Sokobanje

Zagrljaj koji je zaboleo Srbiju: Potresne fotografije rudara iz Sokobanje

Nova 01.04.2022
U nesreći koja se dogodila jutros u rudniku Soko, život je izgubilo 8 osoba, a njih 20 je povređeno. Čak 12 dece i jedna beba su ostali bez svojih očeva, a kamere su zabeležile potresne scene rudara koji su u suzama zbog smrti svojih kolega… »
Srbija i nesreće: U rudniku u Sokobanji osam žrtava – „muž mi leži povređen, prijatelj mi je poginuo“

Srbija i nesreće: U rudniku u Sokobanji osam žrtava – „muž mi leži povređen, prijatelj mi je poginuo“

Danas 01.04.2022
Više od 20 godina posle tragedije u rudniku u Sokobanji u istočnoj Srbiji, kada je poginulo 29 rudara, dogodila se nova teška nesreća u petak, 1. aprila 2022. U obrušavanju dela jame, poginulo je osam rudara, a oko 20 povređeno, rekao je Rodoljub… »
Nije bilo eksplozije, rudari se ugušili zbog visoke koncentracije metana - sutra Dan žalosti u Aleksincu

Nije bilo eksplozije, rudari se ugušili zbog visoke koncentracije metana - sutra Dan žalosti u Aleksincu

Euronews 01.04.2022
Ministarka rudarstva i energetike Srbije Zorana Mihajlović izjavila je na konferenciji za novinare u rudniku "Soko" da nije došlo do eksplozije, već da su se poginuli rudari ugušiil nakon prodora visoke koncentracije metana. Ona je istakla da su tela… »
Da srce prepukne! 12 dece ostalo siročići, jedno je beba, oca neće ni zapamtiti!

Da srce prepukne! 12 dece ostalo siročići, jedno je beba, oca neće ni zapamtiti!

Kurir 01.04.2022
Ministarka rudarstva Zorana Mihajlović izjavila je da je za osam rudara ostalo j12 dece, jedna beba koja se rodila početkom ove godine. ' Naše je da učinimo sve da rudari ne budu zaboravljeni - kazala je Mihajlović ispred rudnika "Soko" u kome je… »
FOTO Zastave spuštene na pola koplja ispred rudnika „Soko“

FOTO Zastave spuštene na pola koplja ispred rudnika „Soko“

Nova 01.04.2022
Tri zastave - rudnika "Soko", Srbije i Sokobanje, koje se nalaze ispred rudnika u Sokobanji, spuštene su nešto posle 14 sati na pola koplja. Zastave su spuštene u znak žalost zbog tragedije koja se jutros dogodila u pomenutom rudniku, kada je, usled… »
Oglasio se Direktor bolnice u Aleksincu: Poznato stanje povređenih rudara, dvojica odmah upućena u KC Niš (video)

Oglasio se Direktor bolnice u Aleksincu: Poznato stanje povređenih rudara, dvojica odmah upućena u KC Niš (video)

Kurir 01.04.2022
Goran Vidić direktor bolnice u Aleksincu rekao je da su dvojica rudara, koji su jutros povređena zbog visoke koncentracije metana u rudniku "Soko" kod Sokobanje, prebačena u KC Niš, dvojica vraćena na kućno lečenje, dok su ostali u stabilnom… »
Novi ambasador uputio saučešće porodicama nastradalih u rudniku Soko

Novi ambasador uputio saučešće porodicama nastradalih u rudniku Soko

Nova 01.04.2022
Kristofer Hil, novi američki ambasador u Srbiji, izrazio je saučešće porodicama poginulih u rudniku Soko. „Jutrošnji tragičan događaja u rudniku Soko nas je duboko pogodio. Izražavam saučešće porodicama poginulih i nadam se brzom oporavku… »
Novi ambasador Amerike u Srbiji oglasio se povodom tragedije u rudniku: Naše misli su uz porodice nastradalih i povređenih…

Novi ambasador Amerike u Srbiji oglasio se povodom tragedije u rudniku: Naše misli su uz porodice nastradalih i povređenih…

Kurir 01.04.2022
Novi američki ambasador u Beogradu Kristofer Hil oglasio se na svom tviter nalogu povodom nesreće koja se dogodila u rudniku "Soko". Jutrošnji tragičan događaja u rudniku Soko nas je duboko pogodio. Izražavam saučešće porodicama poginulih i nadam… »
Nije mu se sinoć išlo na posao, hteo je da ostane sa našom bebom: Potresna ispovest supruge poginulog rudara!

Nije mu se sinoć išlo na posao, hteo je da ostane sa našom bebom: Potresna ispovest supruge poginulog rudara!

Kurir 01.04.2022
- Muž je pre tri dana počeo da radi, sinoć mu se nije ni išlo na posao. Pre mesec dana dobili smo dete koje je prevremeno rođeno, pa smo oboje morali da brinemo o njemu - kroz suze kaže Dragana Jovanović supruga Bojana Stajića (34) iz… »
VIDEO Žena stradalog rudara skrhana bolom: Na televiziji smo čuli njegovo ime

VIDEO Žena stradalog rudara skrhana bolom: Na televiziji smo čuli njegovo ime

Nova 01.04.2022
Slađana Živković, žena nastradalog rudara Bratislava (59) iz Jasenja, koji je poginuo jutros u rudniku "Soko", neutešna je posle tragedije koja ih je zadesila. „Na televiziji smo čuli njegovo ime, sad čekamo da dođu po njegove stvari. Čekamo da… »
Ljubio je decu hiljadu puta,otišao je na posao i Jutros mi se nije javio: Supruga poginulog rudara neutešna (video)

Ljubio je decu hiljadu puta,otišao je na posao i Jutros mi se nije javio: Supruga poginulog rudara neutešna (video)

Kurir 01.04.2022
Supruga stradalog Nenada Trivunca (37) koji je poginuo u stravičnoj nesreći u rudniku "Soko" kod Aleksinca van sebe je od bola. Ona je jedva smogla snage da za Kurir ispriča šta se dogodilo. -Ispratila sam ga na posao, poljubio me je kao i uvek, decu… »
Ministarka: Nije bilo eksplozije, rudari se ugušili zbog visokog nivoa metana

Ministarka: Nije bilo eksplozije, rudari se ugušili zbog visokog nivoa metana

N1 Info 01.04.2022
Ministarka rudarstva i energetike Srbije Zorana Mihajlović izjavila je na konferenciji za novinare u rudniku "Soko" da se jutros nije dogodila eksplozija, kako je ranije objavljeno, već da su se poginuli rudari ugušili zbog visoke koncentracije metana… »
Radnik rudnika „Soko“ o uslovima rada: Katastrofalni, „nula“

Radnik rudnika „Soko“ o uslovima rada: Katastrofalni, „nula“

N1 Info 01.04.2022
Zoran Nikolić, nadzornik na spoljnom pogonu u rudniku "Soko" gde je oko 5 sati ujutru došlo do nesreće u kojoj je poginulo osam rudara, kaže da je reč o jami sa visokim rizikom rada, ocenivši da su unutra uslovi rada "katastrofalni". „Ja sam već… »
Zorana Mihajlović: Nije bilo eksplozije u rudniku „Soko“, rudari se ugušili metanom

Zorana Mihajlović: Nije bilo eksplozije u rudniku „Soko“, rudari se ugušili metanom

Danas 01.04.2022
„Nije bilo eksplozije metana u rudniku ‘Soko’ u Sokobanji. Osam rudara se ugušilo od visoke koncentracije metana“, rekla je na konferenciji za novinare Zorana Milahjlović, ministarka energetike i rudarstva. Navela je da su iz rudnika izvučena i… »
Petar (31) je najmlađi rudar koji je stradao: Trebalo je da smenu preda mlađem bratu (29), ali iz jame nije izašao

Petar (31) je najmlađi rudar koji je stradao: Trebalo je da smenu preda mlađem bratu (29), ali iz jame nije izašao

Kurir 01.04.2022
U nesreći u rudniku koja se jutros dogodila u rudniku uglja “Soko” kod Sokobanje poginulo je osam rudara, a 18 je povređeno, potvrdilo je Ministarstvo rudarstva i energetike. Najmlađi nastaradali radnik imao je 31 godinu, a najstariji 59. Najmlađi… »
"Pošli smo zajedno u noćnu smenu i to je poslednji put da sam video kuma": Potresna ispovest kolege preminulog rudara

"Pošli smo zajedno u noćnu smenu i to je poslednji put da sam video kuma": Potresna ispovest kolege preminulog rudara

Mondo 01.04.2022
Nesreća u rudniku "Soko" odnela je živote osam rudara među kojima je i Nenad Trifunac (37), otac dvoje maloletne dece. Nesreća u rudniku "Soko" odnela je živote osam rudara među kojima je i Nenad Trifunac (37), otac dvoje maloletne dece. Spoljni… »
Radovan je po izlasku iz jame trebalo da ide na godišnji: Umesto na odmor, mi ga spremamo na večni počinak

Radovan je po izlasku iz jame trebalo da ide na godišnji: Umesto na odmor, mi ga spremamo na večni počinak

Kurir 01.04.2022
Plač i lelek odzvanja kućom Grujića u Žitkovcu. Njihov Radovan (47) sinoć je otišao na posao, ali se jutros kući nije vratio. Stradao je u jezivoj nesreći koja se jutros dogodila u rudniku "Soko" kod Sokobanje. - Počeo je pre pet, šest meseci da… »
Prvi zvanični rezultati istrage nesreće u rudniku Soko: Nije bilo eksplozije, rudari su se ugušili

Prvi zvanični rezultati istrage nesreće u rudniku Soko: Nije bilo eksplozije, rudari su se ugušili

Kurir 01.04.2022
Ministarka rudarstva i energtike Srbije Zorana Mihajlović izjavila je na konferenciji za novinare u rudniku "Soko" da se nije desila eksplozija u tom rudniku, već da su se poginuli rudari ugušili zbog visoke koncentracije metana. - Velika je tuga… »
Poginuo mesec dana pre pezionisanja: Tragična sudbina rudara iz rudnika „Soko“

Poginuo mesec dana pre pezionisanja: Tragična sudbina rudara iz rudnika „Soko“

Nova 01.04.2022
Nataša Dimitrijević iz sela Jasenja kraj Aeksinca posetila je danas u aleksinačkoj bolnici supruga Sašu (50) koji je povređen u nesreći u rudniku i kazala da je njen suprug dobro, ali da je na žalost nastradao svekar njihove ćerke Bratislav… »
Rudarski hleb sa sedam kora: Samo hrabri smeju u jamu po 400 metara ispod zemlje! U pozdrav srećno stala je njihova najveća…

Rudarski hleb sa sedam kora: Samo hrabri smeju u jamu po 400 metara ispod zemlje! U pozdrav srećno stala je njihova najveća…

Kurir 01.04.2022
U Srbiji ima oko 30.000 rudara i najveća im je želja, kako kažu, da svaki put iz jama izađu živi, zdravi i nepovređeni, jer nimalo lako nije zaradivati "hleb sa sedam kora 400 metara ispod zemlje". Ovako su prisali mediji prošlog 6. avgusta, kada… »
VIDEO Iza stradalih rudara u rudniku „Soko“ ostalo 12 dece i jedna beba

VIDEO Iza stradalih rudara u rudniku „Soko“ ostalo 12 dece i jedna beba

Nova 01.04.2022
Potpredsednica Vlade i ministarka rudarstva i energetike, prof. dr Zorana Mihajlović demantovala je da je jutros došlo do eksplozije u rudniku "Soko" i istakla da su se svi radnici ugušili metanom. Ona je tom prilikom najavila pomoć porodicama… »
VIDEO Brat došao da zameni brata na smeni u rudniku, pa saznao da je stradao

VIDEO Brat došao da zameni brata na smeni u rudniku, pa saznao da je stradao

Nova 01.04.2022
Vest o stradanju najmlađeg rudara Petra Petrovića (31), koji je poginuo jutros nakon eksplozije u rudniku Soko, porodica je saznala od njegovog brata koji, takođe, radi u rudniku. Porodica stradalog Petra kaže da stradali rudar iza sebe ima ženu i… »
Završena akcija spasavanja iz rudnika "Soko", preživeli opisali kako je izgledao trenutak nesreće

Završena akcija spasavanja iz rudnika "Soko", preživeli opisali kako je izgledao trenutak nesreće

Euronews 01.04.2022
Završena je akcija spasavanja u rudniku mrkog uglja "Soko" kod Sokobanje, gde se jutros dogodila neseća u kojoj je nastradalo osam rudara. Tela nastradalih rudara još nisu izvučena, a u krugu rudnika su porodice nastradalih, javlja reporter Tanjuga… »
Savez samostalnih sindikata Srbije: Striktno poštovati mere bezbednosti u rudnicima

Savez samostalnih sindikata Srbije: Striktno poštovati mere bezbednosti u rudnicima

RTV 01.04.2022
BEOGRAD - Savez samostalnih sindikata Srbije saopštio je danas da duboko žali zbog tragične nesreće u rudniku "Soko" kod Sokobanje u kojoj je stradalo osam rudara, a 18 povređeno i traži striktno poštovanje mera bezbednosti i zdravlja na radu. S S… »
Rudnik Soko: Više nesreća u 125 godina istorije

Rudnik Soko: Više nesreća u 125 godina istorije

Nova ekonomija 01.04.2022
U rudniku uglja "Soko" kod Sokobanje jutros se dogodila nesreća u kojoj je poginulo osam rudara, a oko 18 njih je povređeno, saopštilo je Ministartsvo rudarstva i energetike. Rudnik "Soko" zabaležio je još nekoliko nesreća u svojoj istoriji, a jedna… »
Najmlađi Petar imao 31 godinu: Šestorica stradalih rudara iz Aleksinca, po jedan iz Vranja i Sokobanje

Najmlađi Petar imao 31 godinu: Šestorica stradalih rudara iz Aleksinca, po jedan iz Vranja i Sokobanje

Vesti online 01.04.2022
Predsednik opštine Aleksinac Dalibor Radičević kaže da se nažalost ponovo u tom mestu dogodila tragedija. Dva rudara koja su zbrinuta u UKC u Nišu nisu životno ugrožena. U nesreći je poginulo osam rudara – šestorica su iz Aleksinca, jedan iz… »
Direktor Urgentnog centra u Nišu: Čuli smo da postoji još zatrpanih rudara

Direktor Urgentnog centra u Nišu: Čuli smo da postoji još zatrpanih rudara

Nova 01.04.2022
Direktor Urgentnog centra u Nišu Dragan Dimić istakao je za medije da su dva povređena rudara dovezena u njihovu zdravstvenu ustanovu, ali i da postoje saznanja da ima još zatrpanih rudara. Inače, rano jutros danas došlo je do eksplozije u rudniku… »
Organizovano dobrovoljno davanje krvi za povređene rudare u Aleksincu

Organizovano dobrovoljno davanje krvi za povređene rudare u Aleksincu

Nova 01.04.2022
Povodom tragedije koja je zadesila rudnik Soko, u kojoj je osam ljudi izgubilo život, a 20 je povređeno, građani Aleksinca i Niša su organizovali akciju dobrovoljnog davanja krvi za povređene rudare. „Crveni krst Aleksinac u saradnji za Zavodom za… »
Direktor Aleksinačkih rudnika otkrio uzrok smrti rudara! "Nijedan nije imao fizičke povrede!"

Direktor Aleksinačkih rudnika otkrio uzrok smrti rudara! "Nijedan nije imao fizičke povrede!"

Mondo 01.04.2022
Svi rudari koji su se nalazili u oknu u vreme nesreće su izvučeni, a u bolnici u Aleksincu zbrinuto je 19 rudara, tri teže povređena. Svi rudari koji su se nalazili u oknu u vreme nesreće su izvučeni, a u bolnici u Aleksincu zbrinuto je 19 rudara… »
VIDEO Kolona pogrebnih vozila odnela tela stradalih rudara u rudniku „Soko“

VIDEO Kolona pogrebnih vozila odnela tela stradalih rudara u rudniku „Soko“

Nova 01.04.2022
Tela rudara stradalih jutros u eksploziji metana u rudniku "Soko" u Sokobanji odneta su nešto posle 13 sati. Kolona pogrebnih vozila odnela je tela. Trenutno se ispred rudnika, u kojem je došlo do stravične tragedije, nalazi veliki broj ljudi… »
Direktor bolnice u Aleksincu: Rudari u šoku, izgubili kolege i prijatelje

Direktor bolnice u Aleksincu: Rudari u šoku, izgubili kolege i prijatelje

Nova 01.04.2022
Nakon stravične nesreće u rudniku Soko u Sokobanji u bolnici u Aleksincu zbrinuto je 20 rudara, od kojih je jedan zbog težine povreda prebačen u niški Klinički centar, a 19 je zadržano na lečenju. Vršilac dužnosti direktora aleksinačke bolnice… »
"Čim sam čuo sirene, znao sam šta se dogodilo": Petar je najmlađa žrtva eksplozije u rudniku, brat došao da ga zameni i…

"Čim sam čuo sirene, znao sam šta se dogodilo": Petar je najmlađa žrtva eksplozije u rudniku, brat došao da ga zameni i…

Blic 01.04.2022
Čim su se čule sirene znao sam šta se dogodilo, prvo je što je rekao Miroslav, brat Petra Petrovića (31), najmlađeg stradalog radnika u eksploziji koja se jutros dogodila u rudniku "Soko" kod Sokobanje. U nesreći je poginulo osam rudara, najmlađi… »
FOTO „Čuo sam sirene iz rudnika, samo sam se nadao da nije moj brat“

FOTO „Čuo sam sirene iz rudnika, samo sam se nadao da nije moj brat“

Nova 01.04.2022
Porodica stradalog rudara Petra Petrovića (31), koji je poginuo jutros nakon eksplozije u rudniku Soko, i dalje ne može da dođe sebi od bola i tuge koja ih je zadesila. Prema rečima Miroslava, brata najmlađeg stradalog rudara, za tragediju je saznao… »
Istorijat rudnika „Soko“ i najveće nesreće koje su se desile u njemu

Istorijat rudnika „Soko“ i najveće nesreće koje su se desile u njemu

N1 Info 01.04.2022
U rudniku mrkog uglja "Soko" kod Sokobanje rano jutros je došlo do eksplozije metana kada se obrušio deo jame. U nesreći je poginulo osam rudara, saopštilo je Ministarstvo rudarstva i energetike. Direktor Opšte bolnice u Aleksincu Goran Vidić kaže… »
Ovo je spisak poginulih rudara kod Sokobanje! Rukovodstvo saopštilo imena stradalih u eksploziji, najmlađi ima 31 godinu

Ovo je spisak poginulih rudara kod Sokobanje! Rukovodstvo saopštilo imena stradalih u eksploziji, najmlađi ima 31 godinu

Mondo 01.04.2022
Direktor JP PEU Resavica rekao je da se nesreća dogodila u delu ležišta rudnika istočnog polja. Direktor JP PEU Resavica rekao je da se nesreća dogodila u delu ležišta rudnika istočnog polja. U rudniku mrkog uglja "Soko" kod Sokobanje rano jutros… »
Bojan (34) samo pre par dana častio kolege zbog rođenja deteta, danas poginuo: Stravična tragedija u rudniku

Bojan (34) samo pre par dana častio kolege zbog rođenja deteta, danas poginuo: Stravična tragedija u rudniku

Mondo 01.04.2022
Jedan od najmlađih nastadalih Bojan Stajić (34) je pre samo nekoliko dana postao otac. Jedan od najmlađih nastadalih Bojan Stajić (34) je pre samo nekoliko dana postao otac. Bojan Stajić je jedan od nastradalih u eksploziji, a samo nekoliko dana… »
"Video sam ga noćas, on je otišao na svoje radno mesto, ja na svoje i više se nismo: Videli..." Ispovest zaposlenog u…

"Video sam ga noćas, on je otišao na svoje radno mesto, ja na svoje i više se nismo: Videli..." Ispovest zaposlenog u…

Blic 01.04.2022
Stradao mi je kum koji je krstio decu mog brata. Video sam ga noćas kad smo pošli u noćnu smenu, tu gde smo se presvlačili. On je otišao na svoje radno mesto, ja na svoje i više se nismo videli. Ovako za "Blic" priča Zoran Nikolić, spoljni… »
Skuplja se krv za povređene rudare: Vanredna akcija zbog tragedije u rudniku

Skuplja se krv za povređene rudare: Vanredna akcija zbog tragedije u rudniku

Kurir 01.04.2022
Crveni krst Aleksinac u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Niš organizuje vanrednu akciju dobrovoljnog davanja krvi od 12 do 17 časova u Domu kulture u Aleksincu. Ova vanredna akcija organozovana je povodom nesreće koja se jutros dogodila u… »
Direktor Aleksinačkih rudnika otkrio od čega su stradali rudari

Direktor Aleksinačkih rudnika otkrio od čega su stradali rudari

Nova 01.04.2022
Direktor Aleksinačkih rudnika Nemanja Denić izjavio je da su svi rudari u rudniku "Soko" nastradali od posledica gušenja metanom. „Svi rudari u rudniku „Soko“ nastradali su od posledica gušenja, usled povećane koncentracije metana. Nijedan od… »
Za rudare povređene u eksploziji: Organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi u Nišu

Za rudare povređene u eksploziji: Organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi u Nišu

Blic 01.04.2022
Zavodom za transfuziju krvi Niš organizuje vanrednu akciju dobrovoljnog davanja krvi od 12 do 17 časova u Domu kulture u Aleksincu. Ova vanredna akcija organozovana je nakon eksplozije koja se jutros dogodila u rudniku "Soko". Do eksplozije je došlo… »
Stravična atmosfera kod rudnika Soko: Kamera Kurir televizije zabeležila potresnu scenu prolamaju se jecaji porodica…

Stravična atmosfera kod rudnika Soko: Kamera Kurir televizije zabeležila potresnu scenu prolamaju se jecaji porodica…

Kurir 01.04.2022
Akcija spasavanja rudara iz rudnika "Soko" kod Sokobanje je završena nakon šest sati, a pogrebna vozila pristigla su kako bi prevezla tela nastradalih. Na mestu nesreće je i reporterka Kurir televizije Suzana Stamenković koja je istakla da su se… »
FOTO Oni su nastradali u teškoj nesreći u rudniku „Soko“

FOTO Oni su nastradali u teškoj nesreći u rudniku „Soko“

Nova 01.04.2022
Do velike nesreće u rudniku "Soko" u Sokobanji došlo je jutros oko četiri sata, a na licu mesta poginulo je osam rudara, dok je povređeno 20 osoba. Saša Spasić, direktor JP PEU Resavica, izjavio je da su ovoj nesreći stradali: Zlatković Darko… »
Za njih pravila ne važe: Mediji u vlasništvu Dragana Šolaka grubo prekršili izbornu tišinu!

Za njih pravila ne važe: Mediji u vlasništvu Dragana Šolaka grubo prekršili izbornu tišinu!

Kurir 01.04.2022
Predizborna tišina u Srbiji počela je od ponoći, a ona podrazumeva da se do nedelje u 20 sati, do zatvaranja birališta, ne komentariše ništa u vezi sa izborima i njihovim učesnicima. I dok se gotovo svi mediji pridržavaju pravila, nažalost… »
„Rekao sam kolegama da bežimo, ali je metan počeo da nas sustiže i pali smo“

„Rekao sam kolegama da bežimo, ali je metan počeo da nas sustiže i pali smo“

Nova 01.04.2022
U nesreći koja se dogodila jutros oko 4 časa, u rudniku "Soko" kod Sokobanje, došlo je do eksplozije u kojoj je poginulo osam rudara. Prema prvim podacima, u bolnici u Aleksincu smešteno je 19 povređenih rudara. Među njima je i Saša Dimitrijević… »
Evo zašto se najveće nesreće U Srbiji dešavaju baš U rudnicima uglja: Jedan uzrok stradanja se uporno ponavlja!

Evo zašto se najveće nesreće U Srbiji dešavaju baš U rudnicima uglja: Jedan uzrok stradanja se uporno ponavlja!

Kurir 01.04.2022
U rudniku "Soko" kod Sokobanje, iz za sada nepoznatog razloga rano jutros došlo je do eksplozije u kojoj je poginulo osam rudara, a 20 povređeno. Ova drama nas podseća da su se u dugoj rudarskoj tradiciji Srbije povremeno dešavale veće nesreće na… »
Rudnik ‘Soko’ poznat po brojnim nesrećama

Rudnik ‘Soko’ poznat po brojnim nesrećama

Al Jazeera 01.04.2022
Na istoku Srbije, osam rudara je poginulo, a više od 20 povrijeđeno kada se obrušio dio jame u rudniku kod Sokobanje. Nesreća se dogodila jutros oko 5 sati, kad je u smjeni, prema prvim informacijama, bilo 49 rudara. Povrijeđeni rudari prebačeni su… »
FOTO Potresne scene ispred rudnika: Kolona pogrebnih vozila

FOTO Potresne scene ispred rudnika: Kolona pogrebnih vozila

Nova 01.04.2022
Ispred rudnika Soko, koji je jutros zadesila teška nesreća, je primećeno šest pogrebnih vozila. U nesreći je život izgubilo osam osoba, a 20 je povređeno. Retko od rudara je raspoložen da bilo šta komentariše o ovom događaju. Ističu da ovo… »
U rudniku „Soko“ u četiri nesreće, od 1974. do danas, stradalo 57 rudara

U rudniku „Soko“ u četiri nesreće, od 1974. do danas, stradalo 57 rudara

Danas 01.04.2022
U rudniku „Soko“ u selu Čitluk, nadomak Sokobanje, od 1974. godine do danas stradalo je 57 rudara, a u najtežoj nesreći 1998. poginulo je 29 rudara. U najtežoj nesreći u rudniku „Soko“ 1998. godine u eksploziji metana u jami stadalala su… »
Reporter N1 u rudniku „Soko“: Oseća se jak, neprijatan miris

Reporter N1 u rudniku „Soko“: Oseća se jak, neprijatan miris

N1 Info 01.04.2022
Ekipa N1 nalazi se u rudniku "Soko", gde se ranije danas dogodila nesreća u kojoj je poginulo osam rudara. Navodno je eksplodirao metan, a reporter N1 kaže da se u okolini rudnika oseća jak, neprijatan miris. U rudnik su došle porodice poginulih i… »
Aleksinac: Vanredna akcija dobrovoljnog davanja krvi zbog rudarske nesreće u Sokobanji

Aleksinac: Vanredna akcija dobrovoljnog davanja krvi zbog rudarske nesreće u Sokobanji

Danas 01.04.2022
Opština Sokobanja pozvala je građane da dobrovoljno daju krv zbog jutrašnje nesreće u rudniku „Soko“ u selu Čitluk kod Sokobanje. „Zbog teške nesreće u kojoj je poginulo osam i dvadesetak rudara povređeno organizujemo vanrednu akciju… »
U četiri ranije rudarske nesreće stradalo 187 rudara

U četiri ranije rudarske nesreće stradalo 187 rudara

RTV 01.04.2022
ALEKSINAC/RESAVICA/SOKOBANJA - Rudnici u Sokobanji, gde se jutros dogodila teška nesreća, su zajedno sa rudnicima u Resavici i Aleksincu, rudnici gde su se dešavale najveće rudarske nesreće u Srbiji. Pre jutrošnje tragedije, najveća u rudniku… »
Nastradala„ Aleksinačka brigada”, osam rudara poginulo, 23 povređena

Nastradala„ Aleksinačka brigada”, osam rudara poginulo, 23 povređena

Politika 01.04.2022
Sokobanja – Kako smo saznali od nadležnih u rukovodstvu Rudnika „Soko“ u Sokobanji, u trećoj noćašnjoj smeni, bila je „Aleksinačka brigada“ rudara, njih 49 kopača uglja. U trenutku tragedije, a pretpostavlja se da je reč o eksploziji… »
Rudnik posebnog rizika: Ugalj su počeli da kopaju 1908. opasan je zbog metanskog "režima", a nesreće i jamski požari nisu…

Rudnik posebnog rizika: Ugalj su počeli da kopaju 1908. opasan je zbog metanskog "režima", a nesreće i jamski požari nisu…

Blic 01.04.2022
U rudniku "Soko" kod Sokobanje obrušio se deo jame i rudari su ostali zarobljeni. Pod rudarskom zastavom 1998. godine u rudniku Soko, istom onom gde se danas dogodila stravična tragedija, poginulo je 29 ljudi, a isto toliko porodica zavijeno je u crno… »
U rudniku "Soko" i ranije bilo nesreća: 1998. godine stradalo 29 rudara

U rudniku "Soko" i ranije bilo nesreća: 1998. godine stradalo 29 rudara

Radio 021 01.04.2022
U rudniku "Soko" u kojem je poginulo osam rudara i ranije je bilo nesreća. Eksploatacija uglja iz ovog rudnika počela je 1908. godine. Jedna od najvećih nesreća koja se dogodila u rudniku "Soko" u Sokobanji odnela je 29 života, a dogodila se 1998… »
Akcija spasavanja i izvlačenja poginulih trajala satima: Snimci s mesta eksplozije u rudniku "Soko", rudari zanemeli od bola…

Akcija spasavanja i izvlačenja poginulih trajala satima: Snimci s mesta eksplozije u rudniku "Soko", rudari zanemeli od bola…

Blic 01.04.2022
Rudari Darko Zlatković (43), Nenad Trivunac (37), Radovan Grujić (47), Petar Petrović (31), Branko Čokorilo (56), Branislav Zlatanović (55), Bratislav Živković (59) i Bojan Stajić (34) poginuli su jutros u eksploziji koja se dogodila u rudniku… »
Poginuli rudar Bojan pre nekoliko dana postao otac: Kolege van sebe od bola: "Ovo je previše tužno"

Poginuli rudar Bojan pre nekoliko dana postao otac: Kolege van sebe od bola: "Ovo je previše tužno"

Blic 01.04.2022
Bojan Stajić (34) zaposleni u rudniku Soko poginuo je u jutrošnjoj nesreći. Stajić je jedan od najmlađih stradalih. - Bojan je nedavno postao otac, a pre nekoliko dana častio je ispred rudnika jer je dobio bebu. Van sebe smo, ne možemo da verujemo… »
Povređeni rudar nakon nesreće: Vukli su me trakama da me iznesu napolje

Povređeni rudar nakon nesreće: Vukli su me trakama da me iznesu napolje

Nova 01.04.2022
U nesreći koja se dogodila jutros oko 4 časa, u rudniku "Soko" kod Sokobanje, došlo je do eksplozije u kojoj je poginulo osam rudara. Prema prvim podacima u bolnici u Aleksincu smešteno je 19 povređenih rudara, pišu Novosti. Među njima je i… »
"Samo sam pao i ne sećam se ničega više": Potresne reči povređenih rudara iz bolnice - Na trakama me iznosili!

"Samo sam pao i ne sećam se ničega više": Potresne reči povređenih rudara iz bolnice - Na trakama me iznosili!

Mondo 01.04.2022
Prema prvim podacima u bolnici u Aleksincu smešteno je 19 povređenih rudara. Prema prvim podacima u bolnici u Aleksincu smešteno je 19 povređenih rudara. Jutros oko 4 sata deo jame rudnika mrkog uglja Soko kod Sokobanje obrušio se, a prema zvaničnim… »
Već viđeno: U rudniku Soko i 1998. masovna smrt kopača, ali i 24 godine ranije

Već viđeno: U rudniku Soko i 1998. masovna smrt kopača, ali i 24 godine ranije

Nova 01.04.2022
U rudniku Soko jutros se dogodila nesreća u kojoj je stradalo osmoro ljudi, i odmah je podsetila javnost na najveću nesreću koju je zadesio ovaj rudnik, pre 24 godine. Tada je život izgubilo čak 29 ljudi prilikom izbijanja otrovnih gasova kada je… »
Niz nesreća i incidenata u rudniku "Soko" - 1998. godine poginulo 29 rudara, četrnaest godina ranije njih 15

Niz nesreća i incidenata u rudniku "Soko" - 1998. godine poginulo 29 rudara, četrnaest godina ranije njih 15

Euronews 01.04.2022
Nesreća u kojoj je jutros poginulo osmoro rudara i povređeno više od 20, nije prva u Rudniku "Soko" u Čitliku, kod Sokobanje koji pripada JP "Resavica". Poslednja tragedija dogodila se 1998. godine, kada je u eksploziji metana poginulo 29 rudara, dok… »
"Soko" je najopasniji rudnik u Srbiji: Eksplozije se događale više puta, broj žrtava je svaki put bio ogroman! 1998. u ovom…

"Soko" je najopasniji rudnik u Srbiji: Eksplozije se događale više puta, broj žrtava je svaki put bio ogroman! 1998. u ovom…

Blic 01.04.2022
Rudnik "Soko" u Čitliku, u kom je jutros u eksploziji poginulo osam, a povređeno više od 20 radnika, jedan je od najopasnijih rudnika za rad u kom su se eksplozije dešavale više puta i gde su na desetine rudara izgubile živote! U eksploziji koja se… »
STRAVIČNA NESREĆA! Osmoro poginulo u rudniku kod Sokobanje, oko 20 povredjeno

STRAVIČNA NESREĆA! Osmoro poginulo u rudniku kod Sokobanje, oko 20 povredjeno

Sandžak haber 01.04.2022
BEOGRAD – Direktor Doma zdravlja Aleksinac Rodoljub Živadinović izjavio je danas da je stradalo osam rudara u rudniku “Soko”, a oko 20 je povredjeno. U rudniku mrkog uglja “Soko” kod Sokobanje jutros se obrušio deo jame i rudari su ostali… »
Najmlađi poginuli rudar ima 31 godinu: Direktor Resavice: Došlo je do naglog prodora metana

Najmlađi poginuli rudar ima 31 godinu: Direktor Resavice: Došlo je do naglog prodora metana

Blic 01.04.2022
U nesreći u rudniku koja se jutros dogodila u rudniku uglja “Soko” kod Sokobanje poginulo je osam rudara, a 18 je povređeno, potvrdilo je Ministarstvo rudarstva i energetike. Najmlađu nastaradali radnik ima 31 godinu, a najstariji 59. Saša… »
Prvi snimci iz rudnika Soko posle tragedije: Ovde se dogodila nesreća u kojoj je nastradalo 8 rudara (video)

Prvi snimci iz rudnika Soko posle tragedije: Ovde se dogodila nesreća u kojoj je nastradalo 8 rudara (video)

Kurir 01.04.2022
U nesreći koja se dogodila rano jutros u rudniku Soko kod Sokobanje poginulo je osam rudnika, a povređeno je njih 20. Kako je saopštilo resorno ministarstvo, u nesreći su poginuli rudari D.Z. (1979), N.T. (1985), R.G. (1975), P.P. (1991), B. Č… »
"Sećam se samo eksplozije i ništa dalje": Prve izjave rudara povređenih u nesreći: "Odbacilo me je par metara..."

"Sećam se samo eksplozije i ništa dalje": Prve izjave rudara povređenih u nesreći: "Odbacilo me je par metara..."

Blic 01.04.2022
"Samo se sećam eksplozije i dalje ništa", bilo je prvo što je rekao jedan od rudara povređenih u ekspoloziji koja se dogodila jutros u aleksinačkom rudniku "Soko", gde je život izgubilo osam radnika, a povređeno je njih oko 20. - Ništa nije… »

Vesti dana »