Povezane vesti

Zbogom Dejane, bez tebe sam slabija: Vida Ognjenović o Mijaču

Zbogom Dejane, bez tebe sam slabija: Vida Ognjenović o Mijaču

Nova 05.04.2022
Dejan Mijač je bio nenadmašan, i nije bilo moguće oponašati njegov rediteljski rukopis, kaže za Nova.rs rediteljka i književnica Vida Ognjenović nakon odlaska reditelja, profesora i akademika u 87. godini. – Otišao je stub držač našeg… »
Javne ličnosti se na društvenim mrežama opraštaju od Mijača

Javne ličnosti se na društvenim mrežama opraštaju od Mijača

Dnevnik 05.04.2022
BEOGRAD: Pozorišni i kulturni delatnici i javne ličnosti na društvenim mrežama se opraštaju od uticajnog i zaslužnog reditelja i akademika SANU Dejana Mijača (1934-2022) koji je danas preminuo u 87. godini. Pozorišna rediteljka Milica Kralj je na… »
Jasna đuričić otkrila anegdotu iz života Dejana Mijača: Glumica se emotivnom porukom oprostila od legendarnog reditelja…

Jasna đuričić otkrila anegdotu iz života Dejana Mijača: Glumica se emotivnom porukom oprostila od legendarnog reditelja…

Kurir 05.04.2022
Smrt legendarnog reditelja Dejana Mijača ostavila je celu bivšu Jugoslaviju slomljenog smrca. Vest o tome da je Mijač preminuo danas u 88. godini potvrdilo je Udruženja dramskih umetnika Srbije i time nateralo suze na oči mnogim njegovim fanovima… »
Poslednji susret mire adanje Polak i Dejana mijača: Bio je okružen lekovima, sve ga je bolelo, ali je želeo jedno da mi…

Poslednji susret mire adanje Polak i Dejana mijača: Bio je okružen lekovima, sve ga je bolelo, ali je želeo jedno da mi…

Kurir 05.04.2022
Jedan od najznačajnijih domaćih pozorišnih reditelja Dejan Mijač preminuo je danas u 88. godini u Beogradu, saopštili su iz Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Mijač je rođen u 1934. Bijeljini, u svešteničkoj porodici. Po završenoj gimnaziji u… »
Nisam ideološko govedo, već čovek koji trpi iskušenja: Ova predstava Dejana Mijača bila je zabranjena u Jugoslaviji, a evo…

Nisam ideološko govedo, već čovek koji trpi iskušenja: Ova predstava Dejana Mijača bila je zabranjena u Jugoslaviji, a evo…

Kurir 05.04.2022
Istaknuti reditelj Dejan Mijač je preminuo u Beogradu. Iz Udruženja dramskih umetnika Srbije, potvrđeno je da nas je napustio istaknuti umetnik i akademik u 88. godini života. Reditelj je rođen 17. maja 1934, u Bijeljini u svešteničkoj porodici… »

Vesti dana »