Povezane vesti

Svoj rediteljski rukopis gradio je smelo i sigurno

Svoj rediteljski rukopis gradio je smelo i sigurno

Politika 06.04.2022
Živimo po principu kockarnice. U njima neko i dobije neki dinar, mada uglavnom ljudi gube, govorio je o našoj stvarnosti poznati reditelj. Pozorišni reditelj i akademik Dejan Mijač preminuo je juče u Beogradu u 87. godini ostavivši neizbrisiv pečat… »
Bio je stub srpskog teatra: U Beogradu preminuo Dejan Mijač (1934-2022), jedan od naših najvećih pozorišnih reditelja 20…

Bio je stub srpskog teatra: U Beogradu preminuo Dejan Mijač (1934-2022), jedan od naših najvećih pozorišnih reditelja 20…

Večernje novosti 06.04.2022
NIKADA ništa nisam planirao, pa ni sad ne planiram ostatak života. Probao sam da ne radim ništa i mogu vam reći da mi dobro ide. Što onda da to kvarim? Foto V. Danilov Ovako je, sa smeškom u uglu usana, govorio Dejan Mijač povodom svoje poslednje… »
Gorica Mojović o Dejanu Mijaču: “Nikada nisam upoznala mudriju osobu”

Gorica Mojović o Dejanu Mijaču: “Nikada nisam upoznala mudriju osobu”

Danas 05.04.2022
-Ja sam, zaista, mislila da je on večan, kaže za Danas Gorica Mojović, povodom odlaska Dejana Mijača, akademika, pozorišnog reditelja, mudraca, profesora u penziji Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu, ali vazda mladog duha. – Verovala sam u… »
Ne postoji istorija pozorišta bez Mijača

Ne postoji istorija pozorišta bez Mijača

Danas 05.04.2022
Jedan od najznačajnijih teatarskih reditelja kod nas Dejan Mijač, koji je u karijeri postigao gotovo sve, preminuo je juče u 87. godini života, prenose mediji, a informaciju o smrti reditelja potvrdilo je i Udruženje dramskih umetnika Srbije i… »

Vesti dana »