Povezane vesti

GIK: Odbijeno 85 prigovora na glasanje, ponovljeni izbori 16. aprila na četiri biračka mesta

GIK: Odbijeno 85 prigovora na glasanje, ponovljeni izbori 16. aprila na četiri biračka mesta

Politika 10.04.2022
Gradska izborna komisija odbila je na današnjoj sednici 85 prigovora na glasanje na biračkim mestima na beogradskim izborima kao neosnovane, kao i prigovor koalicije „Ujedinjeni za pobedu Beograda” na rad predsednika GIK-a zbog nepravilnosti tokom… »
GIK o prigovorima na glasanje i rad predsednika

GIK o prigovorima na glasanje i rad predsednika

Politika 10.04.2022
Sednica Gradske izborne komisije na kojoj će se razmatrati prigovori na glasanju na biračkim mestima počela je oko 17 časova. Na dnevnom redu današnje sednice, članovi GIK-a, kojih je prisutno 24 od 25, odlučivaće o ukupno 85 prigovora na glasanje… »
Koalicija Moramo podneće Upravnom sudu žalbe na odluke GIK o prigovorima

Koalicija Moramo podneće Upravnom sudu žalbe na odluke GIK o prigovorima

Nova 10.04.2022
Koalicija Moramo podneće u ponedeljak žalbe Upravnom sudu zbog odluke Gradske izborne komisije da odbije prigovore te koalicije na izborne nepravilnosti u Beogradu. „Mi sutra podnosimo žalbe za svih ovih naših 12 prigovora“, rekao je za N1… »
Crta: GIK u Beogradu odbio 86 prigovora opozicije

Crta: GIK u Beogradu odbio 86 prigovora opozicije

Novi magazin 10.04.2022
Posmatračka misija Crta objavila je večeras da je Gradska izborna komisija (GIK) u Beogradu odlučivala o 86 prigovora opozicije na gradske izbore održane pre nedelju dana i da ih je sve odbila "kao neosnovane". Crta je na Tviteru navela da je "na… »
Beogradski izbori ponavljaju se na četiri biračka mesta 16. aprila

Beogradski izbori ponavljaju se na četiri biračka mesta 16. aprila

N1 Info 10.04.2022
Gradska izborna komisija usvojila je rešenje o ponavljanju izbora za odbornike Skupštine grada Beograda na četiri biračka mesta u glavnom gradu Srbije koje će se održati u subotu, 16. aprila, od 7.00 do 20 časova. Izbori će se ponoviti na… »
GIK usvojio rešenje o ponavljanju izbora u Beogradu na četiri biračka mesta

GIK usvojio rešenje o ponavljanju izbora u Beogradu na četiri biračka mesta

Telegraf 10.04.2022
Ukupan broj birača na ta četiri biračka mesta gde će biti održano ponovljeno glasanje ostaje isti i iznosi 5.803. Gradska izborna komisija (GIK) usvojila je danas rešenje o ponavljanju izbora za odbornike Skupštine grada Beograda na četiri… »
GIK odbila prigovore opozicije, protiv glasali i predstavnici NADA i Zavetnici

GIK odbila prigovore opozicije, protiv glasali i predstavnici NADA i Zavetnici

N1 Info 10.04.2022
Gradska izborna komisija (GIK) odlučivala je o 86 prigovora opozicije na beogradske izbore. Odbijeni su svi prigovori, a za najveći broj odbijenih prigovora GIK je konstatovala da se tvrdnje ne zasnivaju na konkretnim činjenicama, već da se navodne… »
Lukić, GIK Beograda: Traže "rupe" u zakonu da prekroje volju građana

Lukić, GIK Beograda: Traže "rupe" u zakonu da prekroje volju građana

Dnevnik 10.04.2022
BEOGRAD: Izbori su sprovedeni po novom zakonu, koji je između ostalog i proizvod dijaloga vlasti i opozicije, ali su predstavnici opozicije uspeli da i u tom zakonu pronađu "rupe" koje će im omogućiti da prekroje volju građana ili da u javnosti… »
Ponovljeni izbori u Beogradu 16. aprila na četiri biračka mesta

Ponovljeni izbori u Beogradu 16. aprila na četiri biračka mesta

Dnevnik 10.04.2022
BEOGRAD: Gradska izborna komisija usvojila je danas rešenje o ponavljanju izbora za odbornike Skupštine grada Beograda na četiri biračka mesta u glavnom gradu Srbije koje će se održati u subotu, 16. aprila, od 7 do 20 časova. Izbori će se ponoviti… »
GIK: Odbijeno 85 prigovora na glasanje i jedna na rad predsednika Lukića

GIK: Odbijeno 85 prigovora na glasanje i jedna na rad predsednika Lukića

Euronews 10.04.2022
Gradska izborna komisija odbila je na današnjoj sednici 85 prigovora na glasanje na biračkim mestima na beogradskim izborima kao neosnovane, kao i prigovor koalicije "Ujedinjeni za pobedu Beograda" na rad predsednika GIK-a zbog nepravilnosti tokom… »
GIK odbio prigovore opozicije, protiv glasali i predstavnici NADA i Zavetnici

GIK odbio prigovore opozicije, protiv glasali i predstavnici NADA i Zavetnici

Nova 10.04.2022
Gradska izborna komisija (GIK) odlučivala je danas o 86 prigovora opozicije na beogradske izbore. Odbijeni su svi prigovori, a za najveći broj odbijenih prigovora GIK je konstatovao da se tvrdnje ne zasnivaju na konkretnim činjenicama, već da se… »
Beogradski izbori ponavljaju se na četiri biračka mesta 16. aprila

Beogradski izbori ponavljaju se na četiri biračka mesta 16. aprila

Nova 10.04.2022
Gradska izborna komisija usvojila je danas rešenje o ponavljanju izbora za odbornike Skupštine grada Beograda na četiri biračka mesta u glavnom gradu Srbije koje će se održati u subotu, 16. aprila, od 7.00 do 20 časova. Izbori će se ponoviti na… »
Đilas odgovorio svima: Proglašen sam izdajnikom, a nisam ni seo da razgovaram

Đilas odgovorio svima: Proglašen sam izdajnikom, a nisam ni seo da razgovaram

Nova 10.04.2022
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas oglasio se nakon što je dobio poziv da sutra u Predsedništvu Srbije razgovara sa Aleksandrom Vučićem, a koji je izazvao lavinu reakcija na političkoj sceni. „Dva puta sam poslednjih godina okupljao… »
Đilas: Proglašen sam izdajnikom, a nisam ni seo da razgovaram s Vučićem

Đilas: Proglašen sam izdajnikom, a nisam ni seo da razgovaram s Vučićem

N1 Info 10.04.2022
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas oglasio se nakon što je dobio poziv da u ponedeljak u Predsedništvu Srbije razgovara sa Aleksandrom Vučićem, a koji je izazvao lavinu reakcija na političkoj sceni. „Dva puta sam poslednjih godina… »
Đilas uoči sastanka sa Vučićem: Proglašen sam izdajnikom i pre nego što sam seo da razgovaram

Đilas uoči sastanka sa Vučićem: Proglašen sam izdajnikom i pre nego što sam seo da razgovaram

Euronews 10.04.2022
U normalnoj zemlji razgovor predstavnika vlasti i opozicije ne bi ni bio događaj, a pošto nemamo takvo društvo želim da povlačim poteze koji će, verujem, doprineti normalnosti i smanjenju podela u Srbiji, poručio je u pisanoj izjavi predsednik… »
GIK odbila 35 prigovora koalicije „Ajmo ljudi“ sa beogradskih izbora

GIK odbila 35 prigovora koalicije „Ajmo ljudi“ sa beogradskih izbora

Nova 10.04.2022
Gradska izborna komisija (GIK) većinom glasova odbila je danas kao neosnovane 35 prigovora koje je podnela koalicija "Duško Vujošević- Boris Tadić - Ajmo ljudi", a pred komisijom je i 51 prigovor koje su podnele koalicije Moramo i lista "Ujedinjeni… »
Počela sednica GIK-a: Na dnevnom redu prigovori sa beogradskih izbora

Počela sednica GIK-a: Na dnevnom redu prigovori sa beogradskih izbora

Nova 10.04.2022
Sednica Gradske izborne komisije na kojoj će se razmatrati prigovori na glasanju na biračkim mestima počela je oko 17 časova. Na dnevnom redu današnje sednice, članovi GIK-a, kojih je prisutno 24 od 25, odlučivaće o ukupno 85 prigovora na glasanje… »
GIK o prigovorima na glasanje i rad predsednika

GIK o prigovorima na glasanje i rad predsednika

Srbija danas 10.04.2022
Na dnevnom redu našli su se prigovori koalicije "Duško Vujošević - Boris Tadić Ajmo ljudi" na glasanje na 18 biračkih mesta na opštini Zvezdara, 14 biračkih mesta na Novom Beogradu i po jednom biračkom mestu na Paliluli i na Savskom vencu… »
Ekološki ustanak: GIK proizvoljno tumači zakon, nije u roku donela rešenje o prigovorima

Ekološki ustanak: GIK proizvoljno tumači zakon, nije u roku donela rešenje o prigovorima

Novi magazin 10.04.2022
Pokret Ekološki ustanak, koji je deo koalicije Moramo, ocenio je danas da Gradska izborna komisija (GIK) proizvoljno tumači zakon jer nije u roku od 72 sata od prijema prigovora donela rešenje o primedbama i objavila ih na veb prezentaciji. "GIK nije… »
Ekološki ustanak: GIK proizvoljno tumači zakon, nije u roku donela rešenje o prigovorima

Ekološki ustanak: GIK proizvoljno tumači zakon, nije u roku donela rešenje o prigovorima

Nedeljnik 10.04.2022
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC (Beta) – Pokret Ekološki ustanak, koji je deo koalicije Moramo, ocenio je danas da Gradska izborna komisija (GIK) proizvoljno tumači zakon jer nije u roku od 72 sata od prijema prigovora donela rešenje o primedbama i objavila ih… »
Ekološki ustanak: O glasovima građana neće odlučivati ni Vučić ni Đilas

Ekološki ustanak: O glasovima građana neće odlučivati ni Vučić ni Đilas

Danas 10.04.2022
Ekološki ustanak zatražio je danas odgovor Gradske izborne komisije (GIK) zašto se kasni sa odlučivanjem po prigovorima i odlukom kada će se održati nova sednica, odnosno da li predsednik GIK Zoran Lukić čeka ishod sastanka predsednika Srbije… »
Ekološki ustanak: O glasovima građana neće odlučivati ni Vučić ni Đilas

Ekološki ustanak: O glasovima građana neće odlučivati ni Vučić ni Đilas

N1 Info 10.04.2022
Pokret Ekološki ustanak saopštio je da o glasovima građana ne sme i neće odlučivati predsednik Srbije i Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić, kao ni lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas, nego sud. S obzirom da GIK očito nije u stanju… »
Ekološki ustanak pita GIK: Čekate li ishod sastanka Vučića i Đilasa

Ekološki ustanak pita GIK: Čekate li ishod sastanka Vučića i Đilasa

Nova 10.04.2022
Ekološki ustanak zatražio je danas odgovor Gradske izborne komisije (GIK) zašto se kasni sa odlučivanjem po prigovorima i odlukom kada će se održati nova sednica, odnosno da li predsednik GIK Zoran Lukić čeka ishod sastanka predsednika Srbije… »
Đilas dobio poziv od Vučića: Razgovor sutra u 16 časova!

Đilas dobio poziv od Vučića: Razgovor sutra u 16 časova!

Pravda 10.04.2022
Lidera SSP Dragan Đilas dobio je poziv iz kabineta Aleksandra Vučića na sastanak koji će se održati u predsedništvu Srbije u ponedeljak u 16 časova, navodi se u njegovoj pisanoj izjavi. Tema razgovora će biti rešavanje političke krize u… »
U Nišu se 16. aprila ponavljaju izbori na četiri biračka mesta

U Nišu se 16. aprila ponavljaju izbori na četiri biračka mesta

Danas 10.04.2022
Predsednički izbori ponavljaju se na tri, a parlamentarni izbori na jednom biračkom mestu u Nišu, odlučila je niška Gradska izborna komisija. Izbori na ova četiri biračka mesta biće ponovljeni 16. aprila. Niška GIK je navela da će na biračkom… »
Dveri: Protivimo se antidemokratskim predlozima o ponavljanju izbora u Beogradu

Dveri: Protivimo se antidemokratskim predlozima o ponavljanju izbora u Beogradu

Novi magazin 10.04.2022
Pokret Dveri saopštio je danas da se protivi "besmislenim i antidemokratskim" predlozima o ponavljanju izbora u Beogradu dok izborni proces još uvek nije ni završen. Predsednik Stranke slobodne i pravde (SSP) Dragan Đilas saopštio je ranije danas da… »
Đilas: Pozvan sam iz kabineta Aleksandra Vučića, sastanak sutra u 16 časova

Đilas: Pozvan sam iz kabineta Aleksandra Vučića, sastanak sutra u 16 časova

Euronews 10.04.2022
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilasa saopštio je danas da je pozvan iz kabineta predsednika Srbije Aleksandra Vučića na sastanak koji će biti održan u predsedništvu Srbije u ponedeljak u 16 časova, a tema razgovora će biti situacija… »
Zvanično: Sastanak Vučića i Đilasa sutra u 16 časova

Zvanično: Sastanak Vučića i Đilasa sutra u 16 časova

Nova 10.04.2022
"Pozvan sam iz kabineta Aleksandra Vučića na sastanak koji će se održati u Predsedništvu Srbije u ponedeljak u 16 časova. Tema razgovora će biti rešavanje političke krize u Beogradu", izjavio je Dragan Đilas, lider SSP. „Naši predstavnici u… »
Đilas: Vučić me pozvao, sastanak u ponedeljak

Đilas: Vučić me pozvao, sastanak u ponedeljak

N1 Info 10.04.2022
Dragan Đilas, predsednik Stranke slobodne i pravde (SSP), koja je deo koalicije "Ujedinjeni za pobedu Beograda", rekao je da je pozvan iz kabineta Aleksandra Vučića na sastanak koji će se održati u predsedništvu Srbije u ponedeljak u 16 časova i… »
Dragan Đilas: Sastanak sa Vučićem u ponedeljak u 16 sati

Dragan Đilas: Sastanak sa Vučićem u ponedeljak u 16 sati

Glas Šumadije 10.04.2022
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas obavestio je javnost da će se sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem sastati u ponedeljak (11. april) u 16 sati u Predsedništvu Srbije: Tema razgovora će biti rešavanje političke krize u… »
Đilas: Dobio sam poziv, sastanak sa Vučićem sutra

Đilas: Dobio sam poziv, sastanak sa Vučićem sutra

Novi magazin 10.04.2022
Predsednika Stranke slobode i pravde Dragan Đilasa saopštio je da je dobio poziv iz kabineta Aleksandra Vučića i ds će se sastanak održati u predsedništvu Srbije u ponedeljak u 16 časova. "Tema razgovora će biti rešavanje političke krize u… »
Probijen rok za odluku GIK o ponavljanju glasanja u Beogradu, opozicija otvara džakove

Probijen rok za odluku GIK o ponavljanju glasanja u Beogradu, opozicija otvara džakove

Danas 10.04.2022
Završena je sednica GIK na kojoj se odlučivalo poslednjem delu prigovora zbog brojnih nepravilnosti tokom glasanja na biračkim mestima u Beogradu koje su uložile izborne liste opozicije, tražeći ponavljanje glasanja na više od 300 biračkih mesta… »
U toku sednica: GIK-a Stiglo više od 380 prigovora (video)

U toku sednica: GIK-a Stiglo više od 380 prigovora (video)

Blic 09.04.2022
Novoformirana Komisija Gradske izborne komisije (GIK) večeras je počela da radi na proveri stanja izbornog materijala za koje je opozicija u Beogradu podnela više od 350 prigovora, a kako bi se donela zakonita odluka. GIK je na večerašnjoj sednici… »

Vesti dana »