Povezane vesti

Dva meseca tame Šta kažu civili evakuisani iz Azovtsalja: Nismo dugo videli sunčevu svetlost video

Dva meseca tame Šta kažu civili evakuisani iz Azovtsalja: Nismo dugo videli sunčevu svetlost video

Kurir 02.05.2022
Desetine civila evakuisano je iz južnog lučkog grada Marijupolja nakon višenedeljne opsade u čeličani Azovstalj. Smatra se da je u bunkerima i skloništima čeličane oko 2.000 ukrajinskih boraca i oko 1000 civila. Nekadašnja radnica u čeličani… »
Ispovest preživele iz čeličane u Marijupolju: Mislila sam da će mi srce stati svaki put kad čujem rusku bombu

Ispovest preživele iz čeličane u Marijupolju: Mislila sam da će mi srce stati svaki put kad čujem rusku bombu

Glas Amerike 02.05.2022
Oko 100 ljudi uspelo je da, uz pomoć Ujedinjenih nacija i Crvenog krsta, izbegne iz čeličane Azovstal u Marijupolju, koja je pod ruskom opsadom i u kojoj su se civili i vojnici krili u podzemnim tunelima i bunkerima, sagrađenim još za vreme Staljina… »
Natalija pobegla iz pakla Azovstala: "Toliko dugo nismo videli sunce, mislila sam da će se sve urušiti"

Natalija pobegla iz pakla Azovstala: "Toliko dugo nismo videli sunce, mislila sam da će se sve urušiti"

Telegraf 02.05.2022
Usmanova je jedna od oko 100 civila koji su evakuisani iz Azovstala, koji je već nedeljama pod opsadom ruskih snaga. Savijajući se u lavirintu bunkera iz sovjetskog doba, daleko ispod ogromne čeličane Azovstal, Natalija Usmanova (37) je osećala da… »
Potresne reči civila evakuisanih iz Azovstala: Nismo videli sunce toliko dugo

Potresne reči civila evakuisanih iz Azovstala: Nismo videli sunce toliko dugo

Nova 02.05.2022
Očekuje se da će civili evakuisani iz čeličane Azovstal u Marijupolju u ponedeljak stići u Zaporožje, koji je pod kontrolom Ukrajine, u okviru napora koje predvode Crveni krst i UN. Nakon što su izašli iz opkoljene čeličane, ukrajinski civili su… »

Vesti dana »