Повезане вести

23 Године, милиони се роде, а нико... Речи сина страдалог хероја пилота Павловића у пар речи описао понос због очевог…

23 Године, милиони се роде, а нико... Речи сина страдалог хероја пилота Павловића у пар речи описао понос због очевог…

Курир 04.05.2022
Сећање на оца највише чува његов син Немања Павловић. Од херојске погибије потпуковника Миленка Павловића, команданта 204. ловачког авијацијског пука, који је 4. маја 1999. полетео сам у сусрету гомили ловаца Ф-16 који су… »
Обележена годишњица погибије пилота Миленка Павловића

Обележена годишњица погибије пилота Миленка Павловића

Нова 04.05.2022
У Ваљеву је данас обележена годишњица погибије пилота Војске Југославије, пуковника Миленка Павловића, који је изгубио живот на данашњи дан, пре 23 године, у херојској борби са далеко надмоћнијим НАТО агресором… »
Сећање на херојски подвиг пилота Миленка Павловића

Сећање на херојски подвиг пилота Миленка Павловића

РТС 04.05.2022
Пре 23 године, бранећи небо над Ваљевом, у борби против 16 авиона НАТО-а херојски је изгубио живот пилот Миленко Павловић. Сваке године 4. маја у Ваљеву и Бујачићу, Миленку Павловићу служи се помен и одаје пошта. У… »
Сећање на пуковника Миленка Павловића: Показао да хероји постоје и у наше време

Сећање на пуковника Миленка Павловића: Показао да хероји постоје и у наше време

РТВ 04.05.2022
ВАЉЕВО - У Ваљеву је одржан помен пилоту пуковнику Миленку Павловићу, команданту 204. ловачког пука Војске Југославије, који је погинуо у борби 4. маја 1999. године током НАТО агресије. Тог дана команду да полети добио је… »
"Мајку вам дечију, нећете ви да гинете, ја ћу"! Миленко Павловић погинуо на данашњи дан, син памти херојство оца!

"Мајку вам дечију, нећете ви да гинете, ја ћу"! Миленко Павловић погинуо на данашњи дан, син памти херојство оца!

Мондо 04.05.2022
"Мајку вам дечју, нећете ви да гинете, ја ћу" - речи су Миленка Павловића, храброг потпуковника, који је извукао млађег колегу из кокпита МИГ-29 и сам кренуо у одбрану отаџбине. "Мајку вам дечју, нећете ви да гинете, ја… »
Пре 23 године погинуо пилот Миленко Павловић у борби са НАТО ескадрилом

Пре 23 године погинуо пилот Миленко Павловић у борби са НАТО ескадрилом

Данас 04.05.2022
На данашњи дан пре 23 године пуковник Миленко Павловић погинуо је изнад Ваљева у борби са ескадрилом НАТО авиона. Павловић је био командант 204. ловачког пука Војске Југославије, а погинуо је у авиону “миг 29”… »
23 Године од херојске погибије пуковника Миленка Павловића изнад родног Ваљева Сам је полетео у окршај са америчким ловцима…

23 Године од херојске погибије пуковника Миленка Павловића изнад родног Ваљева Сам је полетео у окршај са америчким ловцима…

Курир 04.05.2022
На данашњи дан навршава се 23 године од херојске погибије потпуковника Миленка Павловића командант 204. ловачког авијацијског пука, који је 4. маја 1999. полетео сам у сусрету гомили ловаца Ф-16 који су кидисали на тадашњу… »
Син храброг Миленка Павловића поносно чува сећање: Од оца сам добио све, иако сам само 9 година живео с њим

Син храброг Миленка Павловића поносно чува сећање: Од оца сам добио све, иако сам само 9 година живео с њим

Телеграф 04.05.2022
Уз речи: „Мајку вам дечју, нећете ви да гинете, ја ћу“, Павловић је извукао млађег колегу из кокпита „мига 29“ и сам је кренуо у одбрану отаџбине. "Неки људи буду цео живот са родитељима, до старости, а не… »

Вести дана »