Povezane vesti

Kakav Đurđevdan vi sutra slavite, posan ili mrsan? Mnogi su godinama u zabludi i evo gde greše! Šta kaže crkva, da li je…

Kakav Đurđevdan vi sutra slavite, posan ili mrsan? Mnogi su godinama u zabludi i evo gde greše! Šta kaže crkva, da li je…

Kurir 05.05.2022
Prema predanju, kada je slava, ne gleda se da li je svetac živ ili mrtav, jer se na dan slave žito osveštava za pokojne pretke porodice, a ne za sveca. BEOGRAD - S obzirom na to da Đurđevdan ove godine pada na petak, mnogima nije jasno da li će se… »
Mi oduvek mrsimo na đurđevdan pa ćemo i sutra Deda je tako pa i tata bez obzira da li je petak stav porodice iz BG šokirao…

Mi oduvek mrsimo na đurđevdan pa ćemo i sutra Deda je tako pa i tata bez obzira da li je petak stav porodice iz BG šokirao…

Kurir 05.05.2022
BEOGRAD - Jedna porodica iz okoline Beograda ispričala je pre par godina zašto će i ovog Đurđevdana kao i svih prethodnih, kod njih za posluženje biti meso i mrsna trpeza (?!) iako slava pada sutra, u petak, na dan kad vernici inače poste. - Mi… »
Večita dilema, da li je Đurđevdan posna ili mrsna slava? Veliki broj vernika sutra slavi, evo koje je pravilo

Večita dilema, da li je Đurđevdan posna ili mrsna slava? Veliki broj vernika sutra slavi, evo koje je pravilo

Mondo 05.05.2022
Posle Svetog Nikole najviše Srba slavi Đurđevdan, a mnogi su u dilemi da li je to posna ili mrsna slava. Posle Svetog Nikole najviše Srba slavi Đurđevdan, a mnogi su u dilemi da li je to posna ili mrsna slava. Ustaljeno je mišljenje u narodu da… »
Prase ili riba: Šta će se jesti za Đurđevdan? Mišljenja građana podeljena, a evo šta nalaže crkva i srpski običaj

Prase ili riba: Šta će se jesti za Đurđevdan? Mišljenja građana podeljena, a evo šta nalaže crkva i srpski običaj

Blic 04.05.2022
Krsna slava Đurđevdan po crkvenom kalendaru ove godine pada u petak 06. maja, što bi po nekom hrišćanskom pravilu značilo da se toga dana posti, ali kako su zbog razno raznih okolnosti, ljudi propise crkve na svoju ruku decenijama unazad sami… »

Vesti dana »