Povezane vesti

Hrvatska i pobačaj: „Mama, radimo pravu stvar, šapnuo si mi to u snu“, navodi Mirela Čavajda u pismu nerođenom detetu

Hrvatska i pobačaj: „Mama, radimo pravu stvar, šapnuo si mi to u snu“, navodi Mirela Čavajda u pismu nerođenom detetu

Radio 021 12.05.2022
Najnoviji nalaz hrvatsko-britanske lekarke pokazao da nerođeno dete Mirele Čavajde, koje ima veliki tumor na mozgu, nema šanse da preživi. BBC Ilustracija Trudnica kojoj su tri nedelje lekari u Hrvatskoj odbijali da izvrše prekid trudnoće u šestom… »
„Moj Grga umire“: Trudnica Mirela Čavajda obratila se javnosti potresnim pismom

„Moj Grga umire“: Trudnica Mirela Čavajda obratila se javnosti potresnim pismom

Nova 12.05.2022
Mirela Čavajda, trudnica kojoj su hrvatske bolnice odbijale dopustiti pobačaj iako njena nerođena beba na glavi ima veliki tumor zbog kojeg bi po rođenju umrla ili bi nastavila da živi kao biljka, javnosti se obratila potresnim pismom. Pismom se… »
Potresno pismo Mirele Čavajde: "Grga moj, šapnuo si mi u snu... Pišem im ovo kako bi razumeli"

Potresno pismo Mirele Čavajde: "Grga moj, šapnuo si mi u snu... Pišem im ovo kako bi razumeli"

Telegraf 12.05.2022
Advokatica Mirele Čavajde je rekla kako njen problem još nije rešen i da sada sledi prebacivanje odgovornosti institucija. Mirela Čavajda, kojoj su do jučerašnje odluke drugostepene komisije, bolnice odbijale prekid trudnoće, iako dete ima veliki… »

Vesti dana »