Povezane vesti
Jablanički okrug: U porodičnom nasilju umrle četiri žene, a tri su preživele
Novi magazin 18.05.2022
Prema podacima Mreža žene protiv nasilja, u prošloj godini u Jablaničkom okrugu ubijene su dve žene u porodično-partnerskom nasilju, dve izvan porodično-partnerskog nasilja i bilo je tri pokušaja ubistva, saopštile su danas Žene za mir u Leskovcu povodom… »
Svaka treća ubijena žena prijavljivala je nasilje
Nova 18.05.2022
Devet ubijenih žena i pet pokušaja ubistva – crna statistika porodičnog nasilja od početka godine. Danas se sećamo svih žena koje su ubili njihovi partneri ili članovi porodice. Današnji dan, 18. maj, simbolično je izabran u znak sećanja na tri majska… »
Svaka treća ubijena žena prijavljivala je nasilje – zašto institucije ne reaguju blagovremeno
RTS 18.05.2022
Devet ubijenih žena i pet pokušaja ubistva – crna statistika porodičnog nasilja od početka godine. Danas se sećamo svih žena koje su ubili njihovi partneri ili članovi porodice. Današnji dan, 18. maj, simbolično je izabran u znak sećanja na tri majska… »
Žrtva porodičnog nasilja: 'Slavim što sam živa'
Slobodna Evropa 18.05.2022
"Ja danas slavim godinu dana što sam živa", kaže za Radio Slobodna Evropa (RSE) Dubravka Dimitrijević iz Beograda. Sa njom je reporterka Radija Slobodna Evropa (RSE) razgovarala u centru Beograda, gde je 18. maja obeležen Dan sećanja na žene žrtve… »
Vesti dana »

Više stotina sudenata i građana u Novom Sadu obeležilo godišnjicu 'Oluje'
Slobodna Evropa pre 16 minutajoš 28 povezanih

Vučić pomilovao devojku koja je automobilom udarila i teško povredila studentkinju na protestu
Pravda pre 26 minutajoš 18 povezanih

Tramp najavio posetu Vitkofa Rusiji i moguće sankcije zbog Ukrajine
Naslovi.ai pre 10 satijoš 27 povezanih

Ambasador Blagojević i poslanik Tufegdžić na parastosu žrtvama “Oluje”
Vesti online pre 4 satijoš 22 povezane