Povezane vesti

Počinje 67. Sterijino pozorje u Novom Sadu

Počinje 67. Sterijino pozorje u Novom Sadu

RTS 26.05.2022
U Novom Sadu počinje 67. Sterijino pozorje, naš najznačajniji pozorišni festival. Najbolje predstave po delima domaćih dramskih pisaca biće izvedene do 3. juna. Čast da otvori Sterijino pozorje je ove godine pripala akademiku Miodragu Tabačkom. Od… »
Otvoreno 67. Sterijino pozorje (foto)

Otvoreno 67. Sterijino pozorje (foto)

Dnevnik 26.05.2022
Predstavom „Mileva“ Milene Bogavac, Olge Dimitrijević, Tijane Grumić, Vedrane Božinović, Vedrane Klepice, u adaptaciji Jelene Kovačić, a u režiji Anice Tomić počelo je 67. Sterijino pozorje u Srpskom narodnom pozorištu. Svečanom besedom… »
Akademik Miodrag Tabački otvorio 67. Sterijino pozorje

Akademik Miodrag Tabački otvorio 67. Sterijino pozorje

Nova 26.05.2022
U sali „Jovan Đorđević“ Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu, besedom akademika Miodraga Tabačkog, večeras je otvoreno 67. Sterijino pozorje. – Zahvalan sam Sterijinom pozorju što mi ukazuje čast da otvorim festival našeg nacionalnog… »
Vučević: Siguran sam da bi veliki Sterija bio ponosan na kvalitet pozorišnih predstava koje će narednih dana obradovati…

Vučević: Siguran sam da bi veliki Sterija bio ponosan na kvalitet pozorišnih predstava koje će narednih dana obradovati…

Kurir 26.05.2022
Večeras je u Novom Sadu otvoreno 67. Sterijino pozorje predstavom “Mileva”. Na svečanom otvaranju u Srpskom narodnom pozorištu bio je i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević. -Ovo veče u Novom Sadu je fantastično. Uz inspirativne reči… »
Večeras počinje 67. Sterijino pozorje u Novom Sadu

Večeras počinje 67. Sterijino pozorje u Novom Sadu

Nova 26.05.2022
Predstava „Mileva“ Milene Bogavac, Olge Dimitrijević, Tijane Grumić, Vedrane Božinović, Vedrane Klepica, u adaptaciji Jelene Kovačić, u režiji Anice Tomić otvoriće večeras 67. Sterijino pozorje u Srpskom narodnom pozorištu. Svečanu besedu… »
"Steriju" želi devet predstava: U Srpskom narodnom pozorištu večeras počinje 67. Pozorje i trajaće do 3. juna

"Steriju" želi devet predstava: U Srpskom narodnom pozorištu večeras počinje 67. Pozorje i trajaće do 3. juna

Večernje novosti 26.05.2022
BESEDOM dopisnog člana SANU, scenografa, kostimografa i dvostrukog laureata Sterijine nagrade Miodraga Tabačkog, a odmah zatim i premijerom predstave izvan takmičarske selekcije "Mileva" rediteljke Anice Tomić Narodnog pozorišta iz Sombora, večeras… »
Miodrag Tabački večeras otvara 67. Sterijino pozorje

Miodrag Tabački večeras otvara 67. Sterijino pozorje

Dnevnik 26.05.2022
Besedom akademika Miodraga Tabačkog, petostrukog dobitnika Sterijine nagrade, četiri za scenografiju i za naročite zasluge na unapređenju pozorišne umetnosti i kulture, večeras će u Novom Sadu biti otvoreno 67. Sterijino pozorje, na kojem ćemo… »
Nakon dvogodišnje pauze sutra počinje sterijino pozorje

Nakon dvogodišnje pauze sutra počinje sterijino pozorje

Blic 25.05.2022
Ovogodišnje 67. Sterijino pozorje svečanom besedom otvoriće otvoriće sutra, 26. maja akademik Miodrag Tabački, petostruki dobitnik Sterijine nagrade, a ova čuvena pozorišna manifestacija trajaće do 3. juna i pred novosadsku publiku će… »

Vesti dana »