Povezane vesti

Pronađen nestali avion u Hrvatskoj, spasioci izvukli četiri tijela

Pronađen nestali avion u Hrvatskoj, spasioci izvukli četiri tijela

Slobodna Evropa 30.05.2022
Spasioci su izvukli tijela sve četiri osobe koje su bile u malom avionu koji se srušio na jugoistoku Hrvatske. "Nažalost, potvrđeno je da su svi putnici koji su bili u avionu Cessna poginuli", rekao je novinarima Damir Trut, direktor civilne odbrane… »
Trut: Izvučena tela poginulih, za sutra planirano izvlačenje olupine aviona

Trut: Izvučena tela poginulih, za sutra planirano izvlačenje olupine aviona

Nova 30.05.2022
Direktor Direktorata Civilne zaštite Damir Trut izjavio je danas da su tela poginulih u avionskoj nesreći kod Broćanca izvučena s mesta nesreće i odvezena na forenzička ispitivanja, javljaju hrvatski mediji. U padu aviona Cesna, koji je danas… »
Izvučena tela nastradalih u avionskoj nesreći u Hrvatskoj: "Identitet poginulih nije potvrđen"

Izvučena tela nastradalih u avionskoj nesreći u Hrvatskoj: "Identitet poginulih nije potvrđen"

Telegraf 30.05.2022
Na licu mesta je izvršen uviđaj, zatim prikupljanje podataka od kontrole, a potom i od Nemaca. Kada se sve to prikupi, biće sprovedene analize i pokušaće se da se pronađe pravi uzrok nesreće - rekao je Danko Petrin. Direktor Uprave civilne… »
Oglasila se Hrvatska služba vazduhoplovstva povodom pada aviona u kojem su poginuli svi putnici

Oglasila se Hrvatska služba vazduhoplovstva povodom pada aviona u kojem su poginuli svi putnici

Telegraf 30.05.2022
Napominju da po propisima uviđaj u avijaciji obavlja Agencija za istraživanje vazdušnih, pomorskih i železničkih nesreća, koja će davati operativne podatke o letu (audio snimak razgovora pilota sa nadležnim kontrolorom letenja, radarski zapis… »
Prijatelji ga nagovorili da sa njima poleti za Nemačku: U padu aviona u Hrvatskoj poginuo Joško Sladojević

Prijatelji ga nagovorili da sa njima poleti za Nemačku: U padu aviona u Hrvatskoj poginuo Joško Sladojević

Blic 30.05.2022
Među poginulima u Cesni, koja je pronađena danas kod Rakovice u Hrvatskoj je i Joško Sladojević, dugogodišnji član kluba Croatia Štutgart, piše hrvatski portal Fenix Magazin. Sladojević je dugi niz godina bio zamenik predsednika, igrač i član… »
„Počivao u miru naš Joško“: Emotivni opraštaj od Hrvata koji bio u palom avionu

„Počivao u miru naš Joško“: Emotivni opraštaj od Hrvata koji bio u palom avionu

Nova 30.05.2022
Među poginulima u avionu Cesna 182, koji je u ponedeljak oko pronađen u selu Broćanac kod Rakovice je i Hrvat Joško Sladojević, dugogodišnji član Kroatije Štugart. Članove Kroatija Štugart kao i sve Hrvate s područja ovog Nemačkog grada… »
Svedoci opisali trenutak pada Cesne u Hrvatskoj: Čula sam jak zvuk, brujanje...

Svedoci opisali trenutak pada Cesne u Hrvatskoj: Čula sam jak zvuk, brujanje...

Telegraf 30.05.2022
Avion pronađen par stotina metara od Broćanske kose. Avion Cesna 182 danas je pronađen nakon što mu se juče izgubio svaki trag kada je iz Splita poleteo prema Nemačkoj, a svedoci su za Dnevnik Nove TV opisali šta su čuli. - Čula sam jak zvuk… »
U Cesni poginuo Joško Sladojević: Prijatelji ga nagovorili da sa njima poleti za Nemačku

U Cesni poginuo Joško Sladojević: Prijatelji ga nagovorili da sa njima poleti za Nemačku

Telegraf 30.05.2022
Avion je u ponedeljak oko 11:50 sati pronađen u mestu Broćanac kod Rakovice. Među poginulima u avionu Cesna 182, koji je u ponedeljak oko 11:50 sati pronađen u mestu Broćanac kod Rakovice, gde je pao nakon što mu se izgubio svaki trag u nedelju kada… »
Nema preživjelih u padu aviona u Hrvatskoj

Nema preživjelih u padu aviona u Hrvatskoj

Al Jazeera 30.05.2022
Pronađen je avion Cesna, koji je u nedelju oko 11:30 h nestao u Hrvatskoj na području između Slunja i Rakovice. Nema preživjelih. Potraga za nestalom letjelicom, uprkos teškim vremenskim uslovima, trajala je cijelu noć, a od jutra je intenzivirana… »
Pronađen avion koji je nestao u Hrvatskoj, nema preživelih

Pronađen avion koji je nestao u Hrvatskoj, nema preživelih

Radio 021 30.05.2022
Pilot i tri člana posade poginuli su u padu aviona Cesna 182, koji je sa radara nestao juče na letu iz Splita ka Nemačkoj. To je saopšteno danas nakon što su oko 11:50 sati u mestu Broćanac kod Rakovice nađeni ostaci aviona. "Nažalost, potvrđeno… »
Poginuli svi putnici aviona koji je pao u Hrvatskoj

Poginuli svi putnici aviona koji je pao u Hrvatskoj

Nova 30.05.2022
U padu aviona Cesna, koji je danas pronađen kod Rakovice u Hrvatskoj, poginulo je svih četvoro putnika, saopštio je direktor Civilne zaštite Damir Trut. „Bilo je 400 tragača i oni su izvršili svoj zadatak i pronašli letelicu. Čim je uočena iz… »
"Potvrđujem da su svi putnici poginuli": Objavljene najnovije informacije o nesreći u Hrvatskoj!

"Potvrđujem da su svi putnici poginuli": Objavljene najnovije informacije o nesreći u Hrvatskoj!

Mondo 30.05.2022
Direktor Uprave civilne zaštite Damir Trut potvrdio je da je pronađen nestali avion u Hrvatskoj, kao i da nema preživelih. Direktor Uprave civilne zaštite Damir Trut potvrdio je da je pronađen nestali avion u Hrvatskoj, kao i da nema preživelih… »
Stručnjak o srušenom avionu iz Splita: Pilot je uleteo u oblak i izgubio se

Stručnjak o srušenom avionu iz Splita: Pilot je uleteo u oblak i izgubio se

Nova 30.05.2022
Stručnjak za avione Alen Šćurić prokomentarisao je nestanak aviona koji je juče poleteo iz Splita ka Nemačkoj i rekao da se prema poslednjim registrovanim kretanjima aviona može zaključiti da se pilot izgubio u velikoj magli. “Juče sam… »
„Znamo gde se ne nalazi“: Više od 350 ljudi traži nestali avion u Hrvatskoj

„Znamo gde se ne nalazi“: Više od 350 ljudi traži nestali avion u Hrvatskoj

Nova 30.05.2022
Juče u 11:25 sa radara Hrvatske kontrole vazdušne plovidbe na širem slunjskom području nestao je avion tipa Cesna 182. Avion je leteo iz Splita prema Nemačkoj. U avionu su bile četiri osobe. Pilot je Švajcarac, dvoje putnika ima nemačko… »
Stručnjak o nestanku aviona u Hrvatskoj: Pilot se uspaničio, njegove reči bile su haotične

Stručnjak o nestanku aviona u Hrvatskoj: Pilot se uspaničio, njegove reči bile su haotične

Telegraf 30.05.2022
Potraga za nestalim avionom trajala je čitave noći i nastavljena je jutros, u potragu je uključeno nekoliko stotina ljudi. Vazduhoplovni stručnjak Alen Šćuric komentarisao je nestanak aviona koji je juče poleteo iz Splita prema Nemačkoj. - Ja sam… »
"Čula sam zvuk kao da pada drveće" Meštani mesta u Hrvatskoj gde je nestao avion sa 4 člana posade: Nismo ništa videli…

"Čula sam zvuk kao da pada drveće" Meštani mesta u Hrvatskoj gde je nestao avion sa 4 člana posade: Nismo ništa videli…

Blic 30.05.2022
Stanovnici naselja Brezovac kraj Broćanca, na čijem se području srušila "cesna" s pilotom i tri putnika, kažu da nisu videli avion, ali da su čuli motore letelice. - Čula sam u četiri, pet navrata brujanje motora koje je nestalo pa se vraćalo… »

Vesti dana »