Povezane vesti

Neizvesna sudbina Vlade? Abazović: Mi smo zemlja paradoksa, jedina zemlja gde ministar odbrane priželjkuje sukobe građana

Neizvesna sudbina Vlade? Abazović: Mi smo zemlja paradoksa, jedina zemlja gde ministar odbrane priželjkuje sukobe građana

Kurir 06.07.2022
Predlog Temeljnog ugovora biće na dnevnom redu sednice Vlade u petak, potvrdio je premijer Dritan Abazović. Zbog tog ugovora je, sudeći po reakcijama SDP-a, neizvesna i sudbina same Vlade. Politički analitičari podeljeni oko toga da li će ugovor sa… »
Sukob Abazovića i Konjevića: ko je „ekstremista”, a ko „izdajnik”

Sukob Abazovića i Konjevića: ko je „ekstremista”, a ko „izdajnik”

Politika 06.07.2022
Oni koji su podržali manjinsku vladu imali su pred sobom sporazum koji je tretirao i Temeljni ugovor sa SPC, poručuje premijer Crne Gore. Podgorica – Crnogorski premijer Dritan Abazović optužio je ministra odbrane Raška Konjevića da priželjkuje… »
Tenzije u Vladi Crne Gore uoči glasanja o Temeljnom ugovoru sa SPC

Tenzije u Vladi Crne Gore uoči glasanja o Temeljnom ugovoru sa SPC

Slobodna Evropa 06.07.2022
Vlada Crne Gore će definitivno 8. jula glasati o predloženoj verziji Temeljnog ugovora o odnosima države i Srpske pravoslavne crkve (SPC). Dva dana pred glasanje naglo su podignute tenzije unutar same Vlade. Ministre odbrane i vanjskih poslova, Raška… »
Ministar odbrane CG: Bolje biti ekstremista za svoju državu, nego njen izdajnik

Ministar odbrane CG: Bolje biti ekstremista za svoju državu, nego njen izdajnik

N1 Info 06.07.2022
Ministar odbrane Crne Gore i lider Socijaldemokratske partije (SDP) Raško Konjević poručio je da je bolje biti "ekstremista" za svoju državu, nego njen "izdajnik". Konjević je reagovao na izjavu premijera Dritana Abazovića da će Vlada u petak… »
Abazovićeva URA večeras o Temeljnom ugovoru sa SPC

Abazovićeva URA večeras o Temeljnom ugovoru sa SPC

Telegraf 06.07.2022
Abazović se nedavno sreo sa srpskih patrijarhom Porfirijem u Beogradu. Građanski pokret URA crnogorskog premijera Dritana Abazovića održaće večeras sednicu Predsedništva, a jedna od tačaka će biti i Temeljni ugovor sa Srpskom prvoslavnom crkvom… »
Abazović o Temeljnom ugovoru sa SPC-om i ‘ekstremistima’ u Vladi

Abazović o Temeljnom ugovoru sa SPC-om i ‘ekstremistima’ u Vladi

Al Jazeera 06.07.2022
Premijer Crne Gore optužio je ministra odbrane Raška Konjevića da ‘priželjkuje sukobe sopstvenih građana’. Premijer Crne Gore Dritan Abazović optužio je u srijedu ministra odbrane Raška Konjevića da “priželjkuje sukobe sopstvenih… »
Abazović: Ne pada mi na pamet da padam pod pritisak grupice ekstremista u Vladi

Abazović: Ne pada mi na pamet da padam pod pritisak grupice ekstremista u Vladi

N1 Info 06.07.2022
Vlada Crne Gore će u petak glasati o temeljnom ugovoru sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC), potvrdio je premijer Dritan Abazović i poručio da mu ne pada na pamet da, kako je naveo, padne pod uticaj grupice ekstremista unutar Vlade. Abazović je kazao… »
Polemika premijera i ministra odbrane CG o Temeljnom ugovoru: Ko je ekstremista, a ko izdajnik

Polemika premijera i ministra odbrane CG o Temeljnom ugovoru: Ko je ekstremista, a ko izdajnik

RTV 06.07.2022
PODGORICA - Premijer Dritan Abazović optužio je danas ministra odbrane Raška Konjevića da "priželjkuje sukobe sopstvenih građana" i potvrdio da će Predlog Temeljnog ugovora sa SPC biti na dnevnom redu sednice vlade u petak. Abazović je u Tivtu… »
Abazović o Temeljnom ugovoru sa SPC: Ne pada mi na pamet da padnem pod pritisak grupice ekstremista unutar Vlade

Abazović o Temeljnom ugovoru sa SPC: Ne pada mi na pamet da padnem pod pritisak grupice ekstremista unutar Vlade

Danas 06.07.2022
“Mi smo zemlja paradoksa. Jedina smo država na svetu u kojoj se ministar odbrane priželjkuje sukobe sopstvenih građana, a spoljnih poslova se više bavi crkvom nego evropskim integracijama, kazao je premijer Dritan Abazović odgovarajući na pitanja… »
Abazović: Ne plaše se oni Temeljnog ugovora, nego Europola

Abazović: Ne plaše se oni Temeljnog ugovora, nego Europola

Euronews 06.07.2022
Premijer Crne Gore Dritan Abazović optužio je danas ministra odbrane Raška Konjevića da "priželjkuje sukobe sopstvenih građana" i potvrdio da će Predlog Temeljnog ugovora sa SPC biti na dnevnom redu sednice vlade u petak. Abazović je u Tivtu rekao… »
"Ne pada mi na pamet da podlegnem pritisku ekstremista" Abazović potvrdio da će Predlog tu biti na dnevnom redu Vlade u petak

"Ne pada mi na pamet da podlegnem pritisku ekstremista" Abazović potvrdio da će Predlog tu biti na dnevnom redu Vlade u petak

Srbija danas 06.07.2022
Premijer Dritan Abazović optužio je danas ministra odbrane Raška Konjevića da "priželjkuje sukobe sopstvenih građana" i potvrdio da će Predlog Temeljnog ugovora sa SPC biti na dnevnom redu sednice vlade u petak. Abaović je u Tivtu rekao da… »

Vesti dana »