Povezane vesti

Rezolucija Evropskog parlamenta: Od Srbije traže da prizna Kosovo! Stručnjaci: U ovom momentu ne treba da odgovaramo na…

Rezolucija Evropskog parlamenta: Od Srbije traže da prizna Kosovo! Stručnjaci: U ovom momentu ne treba da odgovaramo na…

Kurir 06.07.2022
Poslanici Evropskog parlamenta (EP) usvojili su u Strazburu rezoluciju o Srbiji, u kojoj se, između ostalog, eksplicitno traži priznanje tzv. nezavisnog Kosova. Drugi zahtev je uvođenje sankcija Rusiji! Inače, u pregovaračkom okviru po kom Srbija… »
Lazarević: Rezolucija EP može značajno da uspori evropski put Srbije

Lazarević: Rezolucija EP može značajno da uspori evropski put Srbije

N1 Info 06.07.2022
Milena Lazarević iz Centra za evropske politike izjavila je, gostujući u Danu uživo, da rezolucija Evropskog parlamenta može značajno da uspori evropski put Srbije. Poslanici Evropskog parlamenta (EP) usvojili su u Strazburu rezoluciju u kojoj se… »
"Kontradiktorno da se traži priznanje kada pet država nisu priznale Kosovo": EP izlazi iz pregovaračkih okvira

"Kontradiktorno da se traži priznanje kada pet država nisu priznale Kosovo": EP izlazi iz pregovaračkih okvira

Telegraf 06.07.2022
Netaktičan potez Evropskog parlamenta u komplikovanom geopolitičkom trenutku - ocenjuje Strahinja Subotić. Evropski parlament usvojio je danas izveštaj o Srbiji, a u tekstu izveštaja amandanima je ranije ubačeno da se od Srbije i Kosova očekuje… »
Vučić o rezoluciji EP: Iscrpeo sam razervoar pristojnih odgovora na zahteve

Vučić o rezoluciji EP: Iscrpeo sam razervoar pristojnih odgovora na zahteve

Radio sto plus 06.07.2022
„Lepo, pristojno i učtivo – nećemo. Može li nešto pristojnije od toga. Ne pada nam na pamet, nećemo da razmatramo“, rekao je Vučić na Goliji, na pitanje novinara kako će Srbija odgovoriti na zahteve Evopskog parlamenta da uvede sankcije… »
Vučić o rezoluciji EP: Srbija neće uvesti sankcije Rusiji i neće priznati Kosovo

Vučić o rezoluciji EP: Srbija neće uvesti sankcije Rusiji i neće priznati Kosovo

N1 Info 06.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Srbija neće da se uskladi po pitanju sankcija prema Rusiji sa Evropskom unijom, kao i da neće prihvatiti zahtev za međusobno priznanje Srbije i Kosova. Evropski parlament doneo je Rezoluciju o Srbiji… »
Vučić o zahtevu o Kosovu u rezoluciji EP: Nećemo da razmatramo

Vučić o zahtevu o Kosovu u rezoluciji EP: Nećemo da razmatramo

Sputnik 06.07.2022
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da neće ni da razmatra zahtev Evropskog parlamenta u vezi sa Kosovom, prenosi B92. Vučić se osvrnuo na to što je Evropski parlament usvojio rezoluciju kojom traže da Srbija uvede sankcije Rusiji kako… »
Vučić o rezoluciji EP: Iscrpeo sam razervoar pristojnih odgovora na zahteve

Vučić o rezoluciji EP: Iscrpeo sam razervoar pristojnih odgovora na zahteve

Danas 06.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija neće potpisati sporazum o medjusobnom priznanju sa Kosovom, navodeći da je spreman za dijalog sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem mada „ne vidi baš neki smisao“. „Lepo… »

Vesti dana »