Povezane vesti

Bajden kaže da je Vrhovni sud SAD 'izvan kontrole' zbog odluke o abortusu

Bajden kaže da je Vrhovni sud SAD 'izvan kontrole' zbog odluke o abortusu

Slobodna Evropa 08.07.2022
Američki predsednik Džo Bajden (Joe Biden) rekao je da odluka Vrhovnog suda kojom se poništava pravo na abortus predstavljala demonstriranje "sirove političke moći" i potpisao je u petak, 8. jula, izvršnu uredbuizvršnu naredbu za zaštitu… »
Amerika i abortus: Bajden poziva na usvajanje federalnog zakona za vraćanje prava na prekid trudnoće

Amerika i abortus: Bajden poziva na usvajanje federalnog zakona za vraćanje prava na prekid trudnoće

BBC News 08.07.2022
Bajden pod pritiskom da preudzme hrabrije i odlučnije akcije. Predsednik SAD Džozef Bajden potpisao je uredbu kojom bi trebalo da se zaštiti pravo na abortus i ženama olakša pristup pilulama kojima je moguće prekinuti trudnoću. Uredba bi trebalo da… »
Bajden potpisao uredbu kojom se štiti pravo na abortus

Bajden potpisao uredbu kojom se štiti pravo na abortus

Vesti online 08.07.2022
Predsednik SAD DŽozef Bajden potpisao je danas uredbu kojom se štiti pravo na abortus, posle odluke Vrhovnog suda kojom je ukinuta univerzalna zaštita prava na abortus i odluka o tom pitanju preneta na pojedinačne države. U više od 10 država od… »
Bajden potpisao izvršnu naredbu za zaštitu mogućnosti abortusa

Bajden potpisao izvršnu naredbu za zaštitu mogućnosti abortusa

Radio 021 08.07.2022
Predsednik SAD Džozef Bajden potpisao je danas izvršnu naredbu za zaštitu mogućnosti abortusa i kontracepcije, javlja BBC. Bajden je naredbu potpisao skoro dve nedelje nakon što je Vrhovni sud oborio presudu u slučaju Rou protiv Vejda iz 1973… »
Bajden: Dok sam ja predsednik, abortus neće biti zabranjen u SAD

Bajden: Dok sam ja predsednik, abortus neće biti zabranjen u SAD

N1 Info 08.07.2022
Američki predsednik Džozef Bajden izjavio je da u Sjedinjenim Držrvama, sve dok ih on vodi, abortus neće biti zabranjen i potpisao izvršnu uredbu o zaštiti abortusa, pristupa abortusu i kontracepciji. „Najbrži put kojim će žene ostvariti svoje… »
Bajden potpisao uredbu kojom se štiti pravo na abortus

Bajden potpisao uredbu kojom se štiti pravo na abortus

Nova 08.07.2022
Predsednik SAD Džozef Bajden potpisao je danas uredbu kojom se štiti pravo na abortus, posle odluke Vrhovnog suda kojom je ukinuta univerzalna zaštita prava na abortus i odluka o tom pitanju preneta na pojedinačne države. Predsednička uredba bi… »
Bajden potpisao uredbu kojom se štiti pravo na abortus, sledi borba u Kongresu

Bajden potpisao uredbu kojom se štiti pravo na abortus, sledi borba u Kongresu

Euronews 08.07.2022
Predsednik SAD DŽozef Bajden potpisao je danas uredbu kojom se štiti pravo na abortus, posle odluke Vrhovnog suda kojom je ukinuta univerzalna zaštita prava na abortus i odluka o tom pitanju preneta na pojedinačne države. U više od 10 država od… »

Vesti dana »