Povezane vesti

Ukopani posmrtni ostaci još 50 žrtava genocida u Srebrenici

Ukopani posmrtni ostaci još 50 žrtava genocida u Srebrenici

Al Jazeera 11.07.2022
Brojni zvaničnici uputili su apel svijetu da izvuče pouke iz srebreničkog genocida, uključujući zaustavljanje negiranje tog zločina i privođenje pravdi odgovornih za smrt hiljada ljudi. U Memorijalnom centru Potočari završen je ukop posmrtnih… »
Rat u Bosni i Hercegovini i genocid u Srebrenici: „Svaki mi je dan težak, nema šta da me obraduje"

Rat u Bosni i Hercegovini i genocid u Srebrenici: „Svaki mi je dan težak, nema šta da me obraduje"

BBC News 11.07.2022
Pre 27 godina u Srebrenici se dogodio najteži zločin u Evropi od kraja Drugog svetskog rata. Žestoke kritike premijeru Crne Gore Dritanu Abazoviću. Saliha Osmanović više od dve decenije bez najvoljenijih dočekuje Bajrame, najveći muslimanski… »
Srebrenica razapeta od jednog do drugog 11. jula

Srebrenica razapeta od jednog do drugog 11. jula

WDR 11.07.2022
Boris Rabrenović, Amir Sužanj U Memorijanom centru Potočari kod Srebrenice obilježena je 27. godišnjica genocida u Srebrenici. Komemoraciji i ukopu još 50 identifikovanih žrtava, čije su porodice pristale na ukop uglavnom nekompletnih posmrtnih… »
Obeležena 27. godišnjica i održana komemoracija žrtvama genocida u Srebrenici

Obeležena 27. godišnjica i održana komemoracija žrtvama genocida u Srebrenici

N1 Info 11.07.2022
U Memorijalnom centru Potočari sahranjeno je pedeset srebreničkih žrtava, koje su ekshumirane u prethodnom periodu. Najmladja žrtva, koja je ove godine sahranjena, je Salim Mustafić, koji je, kada je ubijen u leto 1995. godine, imao 16 godina… »
Završeno obeležavanje 27. godišnjice genocida u Srebrenici, sahranjeno još 50 žrtava

Završeno obeležavanje 27. godišnjice genocida u Srebrenici, sahranjeno još 50 žrtava

Novi magazin 11.07.2022
U Memorijalnom centru Potočari danas je sahranjeno pedeset srebreničkih žrtava, koje su ekshumirane u prethodnom periodu. Najmlađa žrtva, koja je ove godine sahranjena, je Salim Mustafić, koji je, kada je ubijen u leto 1995. godine, imao 16 godina… »
Konačan smiraj za 50 žrtava genocida u Srebrenici: Ukopani očevi, sinovi, braća…

Konačan smiraj za 50 žrtava genocida u Srebrenici: Ukopani očevi, sinovi, braća…

RTV Novi Pazar 11.07.2022
U mezarju Memorijalnog centra Srebrenica – Potočari konačan smiraj pronašlo je još 50 žrtava genocida počinjenog u ljeto 1995. godine na području Srebrenice. U tišini i krugu porodice u mezare su spušteni tabuti sa 50 nekompletnih tijela. Sve… »
Završeno obeležavanje 27. godišnjice genocida u Srebrenici, sahranjeno još 50 žrtava

Završeno obeležavanje 27. godišnjice genocida u Srebrenici, sahranjeno još 50 žrtava

Beta video 11.07.2022
SREBRENICA - U Memorijalnom centru Potočari danas je sahranjeno pedeset srebreničkih žrtava, koje su ekshumirane u prethodnom periodu.(pokrivalice) Beta/VIPHD.BA… »
Završeno obeležavanje 27. godišnjice genocida u Srebrenici, sahranjeno još 50 žrtava

Završeno obeležavanje 27. godišnjice genocida u Srebrenici, sahranjeno još 50 žrtava

Novi magazin 11.07.2022
U Memorijalnom centru Potočari danas je sahranjeno pedeset srebreničkih žrtava, koje su ekshumirane u prethodnom periodu. Najmlađa žrtva, koja je ove godine sahranjena, je Salim Mustafić, koji je, kada je ubijen u leto 1995. godine, imao 16 godina… »
Potočari: Klanjana dženaza za 50 žrtava srebreničkog genocida

Potočari: Klanjana dženaza za 50 žrtava srebreničkog genocida

RTV Novi Pazar 11.07.2022
U mezarju Memorijalnog centra Srebrenica – Potočari klanjana je dženaza-namaz za 50 žrtava genocida počinjenog u ljeto 1995. godine na području Srebrenice. Hiljade ljudi stigle su u Potočare u jutarnjim satima gdje su odali počast žrtvama… »
Rat u Bosni i Hercegovini i genocid u Srebrenici: „Svaki mi je dan težak, nema šta da me obraduje"

Rat u Bosni i Hercegovini i genocid u Srebrenici: „Svaki mi je dan težak, nema šta da me obraduje"

Južne vesti 11.07.2022
Getty Images Saliha Osmanović više od dve decenije bez najvoljenijih dočekuje Bajrame, najveći muslimanski praznik. „Svaki mi je dan težak, nema šta da me obraduje", priča ona za sarajevsko Oslobođenje. Ona je jedna od hiljadu žena iz… »
Dženaza žrtvama genocida: Porodice od jutarnjih sati pristižu u Potočare

Dženaza žrtvama genocida: Porodice od jutarnjih sati pristižu u Potočare

RTV Novi Pazar 11.07.2022
Porodice, prijatelji, komšije žrtava genocida počinjenog u julu 1995. godine u Srebrenici od ranih jutarnjih sati pristižu u Memorijalni centra Srebrenica – Potočari gdje će danas biti klanjana dženaza-namaz i obavljen ukop za još 50… »

Vesti dana »