Povezane vesti

Cvijanović: Još jedna politička odluka Ustavnog suda BiH

Cvijanović: Još jedna politička odluka Ustavnog suda BiH

Politika 15.07.2022
Predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović rekla je da nije iznenađena odlukom Ustavnom suda BiH koji je neustavnim proglasio Zakon o neprimenjivanju odluke bivšeg visokog predstavnika Valentina Incka o zabrani i sankcionisanju negiranja genocida… »
Dodik: Ustavni sud BiH sam sebe poništava

Dodik: Ustavni sud BiH sam sebe poništava

Pravda 15.07.2022
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik istakao je da Ustavni sud BiH donosi političke odluke i da se u tim odlukama poziva na praksu, a ne na Ustav BiH. - On time sam sebe poništava - naveo je Dodik na Tviteru. Dodik je istakao da je Ustavni sud… »
Dodik: Ustavni sud BiH sam sebe poništava

Dodik: Ustavni sud BiH sam sebe poništava

Euronews 15.07.2022
Srpski član Predsedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik istakao je danas da Ustavni sud BiH donosi političke odluke i tako sam sebe poništava, reagujući na odluku tog suda da stavi van snage Zakon koji je usvojila skupština RS. "Ustavni sud BiH… »
"Za Srpsku ne znači ništa" Dodik o odluci Ustavnog suda BiH

"Za Srpsku ne znači ništa" Dodik o odluci Ustavnog suda BiH

Blic 15.07.2022
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik istakao je danas da Ustavni sud BiH sam sebe poništava donoseći političke odluke, koje za Republiku Srpsku ne znače ništa. Ustavni sud BiH donosi političke odluke i u tim odlukama se poziva na praksu, a… »
Ustavni sud BiH: Zakon o odbacivanju Inzkove odluke neustavan

Ustavni sud BiH: Zakon o odbacivanju Inzkove odluke neustavan

Al Jazeera 15.07.2022
Ustavni sud BiH ocijenio je neustavnim Zakon o neprimjenjivanju odluke visokog predstavnika o negiranju genocida na teritoriju bh. entiteta Republika Srpska. Pojasnili su kako su tim zakonom prekršena dva članka Ustava BiH, koji, među ostalim… »
Ustavni sud BiH: Zakon o neprimenjivanju odluke Visokog predstavnika u RS proglašen neustavnim

Ustavni sud BiH: Zakon o neprimenjivanju odluke Visokog predstavnika u RS proglašen neustavnim

Danas 15.07.2022
Ustavni sud BiH proglasio je neustavnim Zakon o neprimenjivanju Odluke Visokog predstavnika u Republici Srpskoj, kojim su vlasti tog entiteta bile stavile van snage izmene Krivičnog zakona BiH koje kriminalizuju negiranje genocida i drugih presuđenih… »
Čubrilović o novoj odluci: "Ustavni sud BiH odavno instrument samo jedne politike i samo jednog naroda"

Čubrilović o novoj odluci: "Ustavni sud BiH odavno instrument samo jedne politike i samo jednog naroda"

Blic 15.07.2022
Predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović rekao je da je današnja odluka Ustavnog suda BiH da neustavnim proglasi Zakon o neprimenjivanju odluke bivšeg visokog predstavnika Valentina Incka još jedan korak ka zaoštravanju… »
Ustavni sud BiH stavio van snage zakon o neprimenjivanju Inckove odluke

Ustavni sud BiH stavio van snage zakon o neprimenjivanju Inckove odluke

RTS 15.07.2022
Ustavni sud BiH razmatrao je zahtev sedam delegata Veća naroda Republike Srpske, o oceni ustavnosti Zakona o neprimenjivanju odluke visokog predstavnika Valentina Incka o zabrani negiranja genocida. Sud je na plenarnom zasedanju van snage stavio taj… »
Cvijanović: Još jedna politička odluka Ustavnog suda BiH

Cvijanović: Još jedna politička odluka Ustavnog suda BiH

RTV 15.07.2022
BANJALUKA - Predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović rekla je da nije iznenađena odlukom Ustavnom suda BiH koji je neustavnim proglasio Zakon o neprimenjivanju odluke bivšeg visokog predstavnika Valentina Incka o zabrani i sankcionisanju… »
Ustavni sud BiH stavio van snage odluke parlamenta RS o nepriznavanju Inckovog zakona o zabrani negiranja genocida

Ustavni sud BiH stavio van snage odluke parlamenta RS o nepriznavanju Inckovog zakona o zabrani negiranja genocida

Danas 15.07.2022
Ustavni sud Bosne i Hercegovine stavio je van snage odluku Narodne skupštine Republike Srpske o nepriznavanju odluke bivšeg Visokog predstavnika Valentina Incka o zakonu o zabrani negiranja genocida. Ustavni sud BiH doneo je odluku kojom se van snage… »

Vesti dana »