Povezane vesti

„Zamislite 'kaos' koji bi izazvalo moje cveće sa srpskom trobojkom"

„Zamislite 'kaos' koji bi izazvalo moje cveće sa srpskom trobojkom"

Politika 18.07.2022
Tri puta odbili Vučićevu posetu Jasenovcu - Srbija radi sve da reši problem energetike - Konsultacije o novoj vladi bile uspešne. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obra se javnosti iz Predsedništva Srbije i govorio o toku konsultacija sa… »
Dačić i Marković na konsultacijama kod Vučića

Dačić i Marković na konsultacijama kod Vučića

Politika 18.07.2022
Lideri koalicije SPS-Jedinstvena Srbija-Zeleni Srbije stigli su danas oko 14.15 na konsultacije o mandataru nove vlade kod predsednika Republike Aleksandra Vučića. Na Andrićev venac došla je delegacija na čelu sa predsednikom SPS-a Ivicom Dačićem i… »
Vučić: Čim me obaveste o većini predlažem mandatara

Vučić: Čim me obaveste o većini predlažem mandatara

Nova 18.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da su razgovori sa predstavnicima stranaka bili konstruktivni jer je "većina stranaka razumela težinu situacije u kojoj se nalazimo". Dodao je da ga je Srpska napredna stranka obavestila da ima većinu u… »
Ðilas: Bićemo najveći opozicioni poslanički klub u parlamentu, razgovor je protekao u pristojnom tonu

Ðilas: Bićemo najveći opozicioni poslanički klub u parlamentu, razgovor je protekao u pristojnom tonu

Telegraf 18.07.2022
Vučić je preneo da će sednica skupštine biti održana do kraja meseca, a da će vlada biti formirana u avgustu. Lider Stranke slobode i pravde (S SP) Dragan Ðilas izjavio je danas da će poslanički klub S SP, PSG, Pokreta za preokret i Sloge, biti… »
"Sve kuće Vučića su devedesetih spalili" Predsednik o skandaloznoj zabrani hrvatske vlade da poseti Jasenovac: Razumem…

"Sve kuće Vučića su devedesetih spalili" Predsednik o skandaloznoj zabrani hrvatske vlade da poseti Jasenovac: Razumem…

Srbija danas 18.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti u Predsedništvu Srbije. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti na konferenciji za novinare u Predsedništvu Srbije. Ono o čemu će Vučić govoriti jeste o toku konsultacija sa… »
Vučić: "Pokušali smo sve dogovorom, ali nikada nije bilo vreme za posetu Jasenovcu"

Vučić: "Pokušali smo sve dogovorom, ali nikada nije bilo vreme za posetu Jasenovcu"

Telegraf 18.07.2022
Vučić govori o zabrani hrvatskih vlasti da privatno poseti logor Jasenovac i o konsultacijama sa političkim strankama. Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras posle konsultacija sa 11 političkih stranaka o mandataru za sastav vlade da su ti… »
Đilas: Vučić rekao da će do jeseni napustiti SNS

Đilas: Vučić rekao da će do jeseni napustiti SNS

Nova 18.07.2022
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas, gostujući u emisiji "Među nama", osvrnuo se na sastanak sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, na kom je jedna od tema bila i sastav nove Vlade. „Te konsultacije su demokratska praksa… »
Vučić: Gledamo da povećanje struje i gasa ne ide više od 10 posto; Plašim se da od odlaska u Jasenovac nema ništa

Vučić: Gledamo da povećanje struje i gasa ne ide više od 10 posto; Plašim se da od odlaska u Jasenovac nema ništa

RTV 18.07.2022
BEOGRAD - Predsednik Aleksandar Vučić rekao je da je suštinski zadovoljan razgovorima koje je vodio sa strankama koje su prešle cenzus na izborima. Većina je razumela težinu situacije sa kojom se suočavamo, ne našom krivicom. Ne znači da smo se u… »
Vučević: Imamo većinu za konstituisanje nove Vlade, nije bilo reči o mandataru

Vučević: Imamo većinu za konstituisanje nove Vlade, nije bilo reči o mandataru

N1 Info 18.07.2022
Potpredsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je da su naprednjaci na konsultacijama obavestili predsednika Srbije Aleknsandra Vučića da postoji većina za konstitusianje skupštine i nove Vlade, ali da nije bilo reči ko je… »
Završene konsultacije: Srbija dobija novu vladu u avgustu

Završene konsultacije: Srbija dobija novu vladu u avgustu

Glas Amerike 18.07.2022
Beograd — Srbija će dobiti ime novog mandatara za sastav buduće vlade odmah pošto se okonča proces konstituisanja parlamenta i predstavnici najjače stranke – Srpske napredne stranke saopšte sa kim su dogovorili većinu, istakao je predsednik… »
Vučević nakon konsultacija: SNS obezbedila većinu za formiranje Vlade, nije bilo reči o mandataru

Vučević nakon konsultacija: SNS obezbedila većinu za formiranje Vlade, nije bilo reči o mandataru

Glas Zapadne Srbije 18.07.2022
“Obavestili smo predsednika Srbije Aleksandra Vučića da postoji većina za konstitusianje skupštine i nove vlade. Tokom konsultacija nije bilo reči ko je mandatar, niti ko bi mogao biti predsednik parlamenta”, rekao je MIloš Vučević… »
Vučić o konsultacijama sa političkim strankama: "SNS me je obavestio da imaju većinu" - evo kada će predložiti mandatara

Vučić o konsultacijama sa političkim strankama: "SNS me je obavestio da imaju većinu" - evo kada će predložiti mandatara

Mondo 18.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se iz Predsedništva. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se iz Predsedništva. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se o završenim konsultacijama sa predstavnicima izbornih lista o budućem… »
Vučić: Budući premijer sa liste SNS, eventualno sa liste koalicionih partnera

Vučić: Budući premijer sa liste SNS, eventualno sa liste koalicionih partnera

Nova 18.07.2022
"Jasno je da će budući premijer biti ili sa liste SNS, eventualno sa liste koalicionih partnera sa kojima treba da napravimo dogovor za desetak, 15 dana", rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Vučić je rekao da se nakon konsulatacija sa… »
Da li sam kriv što je moj otac kao posmrtče ustaške žrtve, moj otac?! Predsednik Srbije o neodlasku u Jasenovac

Da li sam kriv što je moj otac kao posmrtče ustaške žrtve, moj otac?! Predsednik Srbije o neodlasku u Jasenovac

Kurir 18.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o tome što mu je Hrvatska zabranila da privatno poseti Jasenovac, položi cveće, upali sveću i time oda poštu žrtvama. "Jesam li im kriv što Srbija ima suficit u trgovini sa Hrvatskom? Ili sam kriv… »
Vučić: Notu smo hteli da predamo u tišini

Vučić: Notu smo hteli da predamo u tišini

Pravda 18.07.2022
Predsednik Aleksandar Vučić rekao je da je suštinski zadovoljan razgovorima koje je vodio sa strankama koje su prešle cenzus na izborima. Većina je razumela težinu situacije sa kojom se suočavamo, ne našom krivicom. Ne znači da smo se u svemu… »
"Mandatar za sastav nove vlade sa liste SNS-a ili eventualno sa liste nekog od koalicionih partnera"

"Mandatar za sastav nove vlade sa liste SNS-a ili eventualno sa liste nekog od koalicionih partnera"

Telegraf 18.07.2022
Za 10-tak dana znaćemo nešto više - rekao je Vučić. Mandatar za sastav nove biće ili sa liste SNS-a, ili eventualno sa liste nekog od koalicionih partnera, sa kojima bi trebalo da se napravi dogovor za 10-15 dana, izjavio je večeras predsednik… »
Vučić: Zadovoljan sam konsultacijama, razgovori između SNS i SPS treba da počnu

Vučić: Zadovoljan sam konsultacijama, razgovori između SNS i SPS treba da počnu

N1 Info 18.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da su razgovori sa predstavnicima stranaka bili konstruktivni i da je zadovoljan konsultacijama, da mu se čini "da je većina stranaka razumela težinu situacije u kojoj se nalazimo". Razgovori između SNS i… »
Vučić nakon konsultacija o vladi: Čim me SNS obavesti koliku većinu ima, odrediću mandatara u roku od 24 sata

Vučić nakon konsultacija o vladi: Čim me SNS obavesti koliku većinu ima, odrediću mandatara u roku od 24 sata

Euronews 18.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, nakon održanih konslutacija s predstavnicima parlamentarnih lista da očekuje da ga predstavnici liste okupljenje oko SNS obaveste o tačnoj većini koju su obezbedili u parlamentu, kako bi nakon toga… »
Vučić: SNS ima većinu, ne zna se da li će SPS biti u vlasti

Vučić: SNS ima većinu, ne zna se da li će SPS biti u vlasti

Beta 18.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da ga je Srpska napredna stranka obavestila da ima većinu u skupštini Srbije, ali da se još ne zna ko će tu većinu činiti. "SNS me je danas obavestila da već imaju većinu u skupštini od 130 do 160… »
Treći dan konsultacija sa predsednikom Srbije o konstituisanju parlamenta i vlade nije doneo ništa novo

Treći dan konsultacija sa predsednikom Srbije o konstituisanju parlamenta i vlade nije doneo ništa novo

Danas 18.07.2022
Treći dan konsultacija predstavnika lista koje su ušle u Skupštinu Srbije sa predsednikom Srbije o konstituisanju parlamenta i vlade nije doneo ništa novo u pogledu sastava vlade, ali je doneo potvrdu da će se predsednik SNS povući sa tog mesta… »
Vučić: Zadovoljan razgovorima, većina razume težinu situacije

Vučić: Zadovoljan razgovorima, većina razume težinu situacije

Vesti online 18.07.2022
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je zadovoljan razgovorima koje je obavio sa predstavnicima izbornih lista, u okviru konsultacija o mandataru nove vlade, dodajući da mu se čini da je većina političkih stranaka razumela težinu… »
Đilas: Bićemo najveći opozicioni poslanički klub u parlamentu

Đilas: Bićemo najveći opozicioni poslanički klub u parlamentu

Dnevnik 18.07.2022
BEOGRAD: Lider Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đias izjavio je danas da će poslanički klub S SP, PSG, Pokreta za preokret i Sloge, biti najveći opozicioni klub u parlamentu i da nikada nisu ni razmišljali da budu deo vlasti sa SNS. "Suština… »
Vučić: SNS ima većinu, ne zna se da li će SPS biti u vlasti

Vučić: SNS ima većinu, ne zna se da li će SPS biti u vlasti

Radio sto plus 18.07.2022
„SNS me je danas obavestila da već imaju većinu u skupštini od 130 do 160 poslanika, ja sam zamolio da me, kad završe razgovore, obaveste o tome da bih mogao po svojim ustavnim ovlašćenjima poverim mandat licu koje predloži Srpska napredna… »
Đilas posle konsultacija kod Vučića: Bićemo opozicija vlasti, ali nikada nećemo biti opozicija Srbiji

Đilas posle konsultacija kod Vučića: Bićemo opozicija vlasti, ali nikada nećemo biti opozicija Srbiji

Euronews 18.07.2022
Lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas prisustvovao je sastanku sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem koji danas završava konsultacije o izboru mandatara za sastav nove vlade sa predstavnicima 12 lista koje su ušle u parlament. Đilas je… »
Vučević: Predsednik obavešten da imamo većinu za izbor vlade

Vučević: Predsednik obavešten da imamo većinu za izbor vlade

Euronews 18.07.2022
Potpredsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je nakon konsultacija kod predsednika Aleksandra Vučića, da su predstavnici koalicije oko SNS izvestili predsednika Republike da su obezbedili većinu za izbor nove Vlade Srbije, ali da nije… »
"Razgovori bili korektni" Vučić o konsultacijama o novoj vladi - SNS me već obavestio da imaju većinu u Skupštini

"Razgovori bili korektni" Vučić o konsultacijama o novoj vladi - SNS me već obavestio da imaju većinu u Skupštini

Srbija danas 18.07.2022
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti iz Predsedništva Srbije. Vučić se najpre osvrnuo na konsultacije o sastavljanju vlade koje su obavljene prethodnih nekoliko dana. - Verujem da smo ne samo obavili ustavnu ulogu već uspeli da… »
Vučević: SNS ima većinu za konstituisanje Skupštine i izbor Vlade

Vučević: SNS ima većinu za konstituisanje Skupštine i izbor Vlade

Nova 18.07.2022
Potpredsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio da danas da lista "Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve" ima većinu za konstituisanje Skupštine Srbije i za izbor vlade, i da na konsultacijama SNS-a sa predsednikom Srbije nije bilo… »
Đilas posle konsultacija sa Vučićem: Bićemo opozicija, Vučić potvrdio da se povlači s mesta predsednika SNS

Đilas posle konsultacija sa Vučićem: Bićemo opozicija, Vučić potvrdio da se povlači s mesta predsednika SNS

Danas 18.07.2022
Lider SSP Dragan Đilas koji je sa Marinikom Tepić, liderom PSG Pavlom Grbovićem i predsednikom PZP Jankom Veselinović razgovarao sa Vučićem, rekao je da ne postoji mogućnost da mogu biti deo vlasti jer bi to bilo neprirodno i nelogično, ali da… »
Ivica Dačić nakon konsultacija: Spremni na saradnju, na Vučiću je da kaže stav SNS

Ivica Dačić nakon konsultacija: Spremni na saradnju, na Vučiću je da kaže stav SNS

Danas 18.07.2022
Lider SPS Ivica Dačić ponovio je i posle današnjih konsultacija sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da je koalcija SPS-JS spremna da nastavi saradnju sa SNS. On međutim nije mogao da potvrdi da li to i naprednjaci i njihov šef Vučić žele… »
Predsednik Vučić se oglasio: Završene konsultacije o kandidatu za premijera

Predsednik Vučić se oglasio: Završene konsultacije o kandidatu za premijera

Kurir 18.07.2022
Kako je na svom zvaničnom Instagram profilu objavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, konsultacije o kandidatu za predsednika Vlade Srbije su završene. U konsultacijama su danas učestvovali predstavnici sledećih izbornih lista: - Dr Miloš… »
Vučević nakon konsultacija sa Vučićem: "Predsednik obavešten da imamo većinu za izbor vlade"

Vučević nakon konsultacija sa Vučićem: "Predsednik obavešten da imamo većinu za izbor vlade"

Blic 18.07.2022
Potpredsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je nakon konsultacija kod predsednika Aleksandra Vučića, da su predstavnici koalicije oko SNS izvestili predsednika Republike da su obezbedili većinu za izbor nove Vlade Srbije. - U ime… »
Dačić: Sledeće nedelje konstitutivna sednica, saglasni oko saradnje SNS-SPS

Dačić: Sledeće nedelje konstitutivna sednica, saglasni oko saradnje SNS-SPS

N1 Info 18.07.2022
Predsednik Skupštine Srbije i lider Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da će konstitutivna sednica novog saziva parlamenta biti održana sredinom ili krajem sledeće nedelje, i podsetio da 4. avgusta ističe rok za održavanje… »
Dačić: Izražen pozitivan stav o nastavku saranje sa SPS

Dačić: Izražen pozitivan stav o nastavku saranje sa SPS

Dnevnik 18.07.2022
BEOGRAD: Lider Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da je koalicija oko socijalista spremna za nastavak saradnje sa SNS i da je u razgovoru sa predsednikom Aleksandrom Vučićem izražen pozitivan stav o nastavku saradnje. "Spremni smo… »
Dačić saopštio kad će zasedati Skupština Srbije

Dačić saopštio kad će zasedati Skupština Srbije

Nova 18.07.2022
Predsednik Skupštine Srbije i lider Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da će konstitutivna sednica novog saziva Parlamenta biti održana sredinom ili krajem sledeće nedelje, i podsetio da 4. avgusta ističe rok za održavanje… »
Sledeće nedelje konstitutivna sednica Skupštine Srbije

Sledeće nedelje konstitutivna sednica Skupštine Srbije

RTS 18.07.2022
Presdednik Skupštine Srbije Ivica Dačić izjavio je da će naredne sedmice zakazati konstitutuivnu sednicu parlamenta, koja će biti održana najkasnije krajem te nedelje. Dačić je, nakon konsultacija kod predsednika Aleksandra Vučića, rekao da kao… »
SSP stigao na konsultacije sa Vučićem: U delegaciji Đilas, Marinika Tepić, Grbović i Veselinović (foto)

SSP stigao na konsultacije sa Vučićem: U delegaciji Đilas, Marinika Tepić, Grbović i Veselinović (foto)

Blic 18.07.2022
Predstavnici dela koalicije "Ujedinjena opozicija Srbije", Stranke slobode i pravde, Pokreta slobodni građani i Pokreta za preokret, stigli su danas na Andrićev venac na konsultacije o novoj Vladi sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. U… »
Razgovarali o potrebi nastavka saradnje SPS i SNS: Ivica Dačić o konsultacijama sa predsednikom Vučićem

Razgovarali o potrebi nastavka saradnje SPS i SNS: Ivica Dačić o konsultacijama sa predsednikom Vučićem

Kurir 18.07.2022
Predsednik Socijalističke partije Srbije (SPS) Ivica Dačić izjavio je da je tokom današnjih konsultacija sa predsednikom Aleksandrom Vučićem o mandataru za sastav nove Vlade, postignut "visok nivo saglasnosti" o odnosima SPS i SNS i o potrebi… »
Dačić veruje da će biti u Vladi sa SNS

Dačić veruje da će biti u Vladi sa SNS

Nova 18.07.2022
Lider Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da je koalicija oko socijalista spremna za nastavak saradnje sa SNS i da je u razgovoru sa predsednikom Aleksandrom Vučićem izrazen pozitivan stav o nastavku saradnje. „Spremni smo i… »
Dačić: Sledeće nedelje konstitutivna sednica skupštine

Dačić: Sledeće nedelje konstitutivna sednica skupštine

Telegraf 18.07.2022
Dačić je novinarima rekao i da su predsedniku Vučiću preneli da su spremni za nastavak saradnje. Presdednik Skupštine Srbije Ivica Dačić izjavio je da će naredne sedmice zakazati konstitutuivnu sednicu parlamenta, koja će biti održana najkasnije… »
Predstavnici liste oko SNS kod Vučića

Predstavnici liste oko SNS kod Vučića

Telegraf 18.07.2022
Kod Vučića su došli Miloš Vučević, Vladimir Orlić, Milan Krkobabić, Rasim Ljajić, Aleksandar Vulin. Predsednik Aleksandar Vučić završava danas konsultacije o mandataru nove vlade, razgovorom sa predstavnicima liste okupljenje oko Srpske… »
Vučić završava konsultacije: Na Andrićev venac stigli predstavnici liste SNS-a

Vučić završava konsultacije: Na Andrićev venac stigli predstavnici liste SNS-a

Srbija danas 18.07.2022
Predsednik Aleksandar Vučić završava danas konsultacije o mandataru nove vlade, razgovorom sa predstavnicima liste okupljenje oko Srpske napredne stranke. Na Andrićev venac desetak minusta pre 16.30 stigli su Miloš Vučević, Vladan Glišić… »
Dačić: Konstitutivna sednica Narodne skupštine sredinom ili krajem sledeće nedelje

Dačić: Konstitutivna sednica Narodne skupštine sredinom ili krajem sledeće nedelje

Euronews 18.07.2022
Predsednik Skupštine Srbije i lider Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da će konstitutivna sednica novog saziva parlamenta biti održana sredinom ili krajem sledeće nedelje, i podsetio da 4. avgusta ističe rok za održavanje… »
Manjine u skupštinskoj većini: Dolaze sa pet lista i 13 poslanika, a neki od njih žele direktno u vladu

Manjine u skupštinskoj većini: Dolaze sa pet lista i 13 poslanika, a neki od njih žele direktno u vladu

Blic 18.07.2022
SNS ima većinu u Narodnoj skupštini, sudeći po reakcijama nakon prva dva dana konsultacija predsednika Aleksandara Vućića sa predstavnicima parlamentarnih lista pošto su gotovo sve manjinske stranke, najblaže rečeno, zainteresovane za učešće u… »
Dimitrije Boarov: Nova vlada stara politika

Dimitrije Boarov: Nova vlada stara politika

Novi magazin 18.07.2022
Izgledalo je, posle parlamentarnih izbora 3. aprila, da je Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, mudro procenio da treba razvlačiti vreme do konstituisanja nove Skupštine i vlade kako bi se razbistrile svetske haotične prilike nakon napada Rusije na… »

Vesti dana »