Povezane vesti
Međunarodni sud pravde nadležan za genocid nad Rohinjama
Al Jazeera 23.07.2022
UN kaže da je vojna kampanja Mijanmara 2017. godine, kojom je protjerano 730.000 Rohinja u susjedni Bangladeš, uključivala ‘genocidna djela’. Međunarodni sud pravde (ICJ) odbacio je prigovore Mijanmara na tužbu za genocid zbog postupanja prema… »
U Hagu odbačen prigovor Mjanmara na tužbu za genocid nad Rohinjama: Slučaj bi mogao da bude u potpunosti istražen
Blic 23.07.2022
Međunarodni sud pravde u Hagu danas je odbacio prigovore Mjanmara na tužbu za genocid zbog postupanja prema muslimanskoj manjini Rohinja, čime je otvoren put da ovaj slučaj bude u potpunosti istražen. Vlast Mjanmara, koju je 2021. godine preuzela vojna… »
Najviši sud UN odbacio prigovore Mjanmara, razmotriće optužbe za genocid nad Rohindžama
Danas 22.07.2022
Međunarodni sud pravde u Hagu, najviši sud Ujedinjenih nacija, odbacio je danas prigovore Mjanmara na tužbu u kojoj se navodi da je ta država odgovorna za genocid nad muslimanskom etničkom manjinom Rohindža. Današnja odluka kojom je potvrđena nadležnost… »
Vesti dana »

Srbija na prekretnici - nasilje ili razgovor? Antonijević: Odgovornost je na onome ko dijalog odbija
Euronews pre 16 minutajoš 82 povezane

Izrael planira ofanzivu u Gazi dok UN potvrđuju glad i humanitarnu krizu u enklavi
Naslovi.ai pre 21 minutajoš 62 povezane

(Radarski snimci) haos počinje, zna se tačan sat! Evo kako će se razorno nevreme kretati po Srbiji: Nek se spremi Beograd, ovi delovi zemlje prvi na udaru
Blic pre 50 minutajoš 71 povezana

Poskupljuje struja i menja se granica za "crvenu zonu" potrošnje
Moj Novi Sad pre 45 minutajoš 23 povezane