Povezane vesti

Papa: U crkvenim internatima u Kanadi desio se genocid

Papa: U crkvenim internatima u Kanadi desio se genocid

Politika 30.07.2022
„Nisam koristio tu reč jer nisam razmišljao o njoj. Ali sam rekao da je to genocid. Izvinio sam se, zamolio sam za oproštaj za dela koja su bila genocid. Osuđujem odvođenje dece i pokušaj da im se promeni kultura, um, tradicija, rasa”, kazao je… »
Papa Franja: U Kanadi se desio genocid u katoličkim internatima

Papa Franja: U Kanadi se desio genocid u katoličkim internatima

Telegraf 30.07.2022
Papa je ovo izjavio dok se vraćao u Rim nakon sedmodnevne posete toj zemlji. Papa Franja nazvao je genocidom dešavanja u katoličkim školskim internatima i ostalim hrišćanskim školama, koja su, za cilj imala da se prisilno asimiliraju deca… »
Papa: U Kanadi se desio genocid u crkvenim internatima

Papa: U Kanadi se desio genocid u crkvenim internatima

Euronews 30.07.2022
Papa Franja nazvao je genocidom dešavanja u katoličkim školskim internatima i ostalim hrišćanskim školama, koja su, za cilj imala da se prisilno asimiliraju deca starosedeoca u Kanadi. Papa je ovo izjavio dok se vraćao u Rim nakon sedmodnevne… »
Papa Franjo: Genocid počinjen u kanadskim rezidencijalnim školama

Papa Franjo: Genocid počinjen u kanadskim rezidencijalnim školama

Al Jazeera 30.07.2022
Poglavar Rimokatoličke crkve kaže da je pokušaj eliminacije domorodačke kulture u Kanadi kroz njen rezidencijalni školski sistem predstavljao kulturološki genocid. Poglavar Rimokatoličke crkve papa Franjo složio se kako pokušaj eliminacije… »
Papa Franja dešavanja u kanadskim školama u 19. veku nazvao kulturnim genocidom

Papa Franja dešavanja u kanadskim školama u 19. veku nazvao kulturnim genocidom

Novi magazin 30.07.2022
Papa Franja ocenio je danas da je pokušaj asimilacije domorodačke dece u Kanadi tokom 19. i 20. veka kroz škole kojima je upravljala crkva "kulturni genocid". U razgovoru sa novinarima tokom povratka u Vatikan, Franja je rekao da nije koristio taj… »
Papa Franja dešavanja u kanadskim školama u 19. veku nazvao kulturnim genocidom

Papa Franja dešavanja u kanadskim školama u 19. veku nazvao kulturnim genocidom

N1 Info 30.07.2022
Papa Franja ocenio je da je pokušaj asimilacije domorodačke dece u Kanadi tokom 19. i 20. veka kroz škole kojima je upravljala crkva "kulturni genocid". U razgovoru sa novinarima tokom povratka u Vatikan, Franja je rekao da nije koristio taj izraz… »
Papa Franja dešavanja u kanadskim školama u 19. veku nazvao kulturnim genocidom (VIDEO)

Papa Franja dešavanja u kanadskim školama u 19. veku nazvao kulturnim genocidom (VIDEO)

Radio sto plus 30.07.2022
U razgovoru sa novinarima tokom povratka u Vatikan, Franja je rekao da nije koristio taj izraz tokom posete Kanadi jer mu to nikada nije palo na pamet. „Tačno je da nisam upotrebio tu reč jer mi nije pala na pamet, ali opisao sam genocid, zar ne… »

Vesti dana »