Povezane vesti

Pepeo mi prospite u Guči: Teško bolesnom bajkeru iz Mađarske ispunjena poslednja želja Šandor Srbe voleo do groba (foto)

Pepeo mi prospite u Guči: Teško bolesnom bajkeru iz Mađarske ispunjena poslednja želja Šandor Srbe voleo do groba (foto)

Kurir 07.08.2022
Tokom šest decenija koliko se održava Sabor trubača u Guči iznedrio je mnoge nesvakidašnje ljubavi, ali i prijateljstva za čitav život. Jedna takva priča ispisana je svedočeći o večnoj povezanosti srpskog i mađarskog naroda. Skoro dvadeset… »
Kad umrem moj pepeo prospite u Guči, a trubači neka sviraju: Šandor imao samo jednu poslednju želju koja mu je i ispunjena…

Kad umrem moj pepeo prospite u Guči, a trubači neka sviraju: Šandor imao samo jednu poslednju želju koja mu je i ispunjena…

RINA 07.08.2022
Pretraga Registracija Kad umrem moj pepeo prospite u Guči, a trubači neka sviraju: Šandor imao samo jednu poslednju želju koja mu je i ispunjena, ova priča svedoči o večnom prijateljstvu mađarskog i srpskog naroda (FOTO) Lučani - Tokom šest… »
Opčinjen Gučom, Saborom, trubom, dobrotom u Srbiji, Mađar Šandor Farkaš iz Komla ostavio zavet rodbini da njegov pepeo…

Opčinjen Gučom, Saborom, trubom, dobrotom u Srbiji, Mađar Šandor Farkaš iz Komla ostavio zavet rodbini da njegov pepeo…

Glas Zapadne Srbije 07.08.2022
Guča - Sedam godina nakon što je Šandor Farkaš napustio ovaj svet, u dvorištu kod Slobodana Slavkovića Čopa, okupili su se prijatelji Mađara, kome je Guča do groba ostala u duši, kao i dobrota srpskog naroda, kako je govorio, a o tome svedoče… »

Vesti dana »