Povezane vesti

Malerova simfonija odjekivala centrom

Malerova simfonija odjekivala centrom

NoviSad.com 15.08.2022
Novi Sad - Malerova peta simfonija odjeknula je sinoć sa platoa Srpskog narodnog pozorišta. Izvodilo ju je gotovo sto mladih muzičara sa svojim mentorima iz Srbije, Portugala, Španije, Nemačke i Slovenije. Koncert je bio upriličen u okviru… »
Oda umetnosti: Peta Malerova simfonija sinoć održana na poklon novosađanima (foto)

Oda umetnosti: Peta Malerova simfonija sinoć održana na poklon novosađanima (foto)

Blic 15.08.2022
Pozorišni trg u Novom Sadu sinoć je okupio gotovo stotinu muzičara iz različitih krajeva Evrope kako bi svečano izveli čuvenu "Petu simfoniju" Gustava Malera. Malerova "Peta simfonija" nastala je još pre 118. godina, a premijerno je izvedena u… »
SNP: Zvuci promene odjekivali Novim Sadom (FOTO)

SNP: Zvuci promene odjekivali Novim Sadom (FOTO)

Moj Novi Sad 15.08.2022
U sam smiraj dana, sinoć je sa platoa Srpskog narodnog pozorišta odjeknula Malerova peta simfonija čime se Novi Sad stavio u red velikih svetskih metropola. Gotovo sto mladih, iz pet evropskih država, zajedno sa svojim mentorima i profesorima, svirali… »
SNP: Zvuci promene odjekivali Novim Sadom

SNP: Zvuci promene odjekivali Novim Sadom

RTV 15.08.2022
NOVI SAD - U sam smiraj dana, sinoć sa platoa Srpskog narodnog pozorišta odjeknula je Malerova peta simfonija čime se Novi Sad stavio u red velikih svetskih metropola. Gotovo sto mladih, iz pet evropskih država, zajedno sa svojim mentorima i… »

Vesti dana »