Povezane vesti

"Poslednji put sam pucao pre rata": Hrvatu zarobljenom u Donjecku preti smrtna kazna, evo kako se izjasnio na suđenju

"Poslednji put sam pucao pre rata": Hrvatu zarobljenom u Donjecku preti smrtna kazna, evo kako se izjasnio na suđenju

Blic 16.08.2022
Hrvat Vjekoslav Prebeg izjasnio se pred sudom u Donjeckoj Narodnoj Republici da nije kriv, a vlasti te samoproglašene republike pod ruskim patronatom optužuju ga da je kao ukrajinski plaćenik učestvovao u rušenju vlasti pa mu preti smrtna kazna… »
Zarobljenom hrvatu u dnr preti smrtna kazna: Evo šta je imao da kaže pred sudom

Zarobljenom hrvatu u dnr preti smrtna kazna: Evo šta je imao da kaže pred sudom

Kurir 16.08.2022
Hrvat Vjekoslav Prebeg izjasnio se pred sudom u Donjeckoj Narodnoj Republici da nije kriv. Britanac Džon Harding, Prebeg i švedski državljanin Matijas Gustafson, koji su zarobljeni u lučkom gradu Marijupolju i njegovoj okolini, suočavaju se sa… »
Hrvat se na sudu u Donjecku izjasnio da nije kriv i da se nije borio

Hrvat se na sudu u Donjecku izjasnio da nije kriv i da se nije borio

N1 Info 16.08.2022
Hrvat Vjekoslav Prebeg izjasnio se pred sudom u samoproglašenoj Doneckoj Narodnoj Republici da nije kriv, a vlasti DNR-a ga optužuju da je kao ukrajinski plaćenik učestvovao u rušenju vlasti, zbog čega mu preti smrtna kazna. „Izjavio je da su… »
Hrvat kom preti smrtna kazna u Ukrajini, branio se na sudu: "Nisam kriv, poslednji put sam pucao pre rata"

Hrvat kom preti smrtna kazna u Ukrajini, branio se na sudu: "Nisam kriv, poslednji put sam pucao pre rata"

Telegraf 16.08.2022
Interfaks navodi da će se sledeće ročište održati u oktobru. Hrvat Vjekoslav Prebeg izjasnio se pred sudom u Doneckoj Narodnoj Republici da nije kriv, a vlasti te samoproglašene republike optužuju ga da je kao ukrajinski plaćenik učestvovao u… »
Hrvatu i još dvojici Evropljana preti smrtna kazna, izvedeni pred sud Donjecke Narodne Republike

Hrvatu i još dvojici Evropljana preti smrtna kazna, izvedeni pred sud Donjecke Narodne Republike

Radio 021 16.08.2022
Hrvat Vjekoslav Prebeg, protiv kog je tzv. Donjecka Narodna Republika podigla optužnicu, pojavio se pred Vrhovnim sudom samoproglašene države zajedno s četvoricom saoptuženika. Šveđaninu Matijasu Gustavsonu i Britancu Džonu Hardingu preti smrtna… »
Hrvatu preti smrtna kazna! Rusi izveli zarobljenike u zavojima pred sud, objavljena prepiska ročišta! (foto)

Hrvatu preti smrtna kazna! Rusi izveli zarobljenike u zavojima pred sud, objavljena prepiska ročišta! (foto)

Alo 16.08.2022
Hrvat Vjekoslav Prebeg, kojeg su ruske snage uhapsile početkom maja na području grada Mariupolja, izveden je pred sud Narodne Republike Donjeck, na istoku Ukrajine. Prebega i još četvoricu stranih državljana - sud tereti da su se kao plaćenici… »
Počinje suđenje petorici Evropljana u Donjecku

Počinje suđenje petorici Evropljana u Donjecku

Danas 15.08.2022
Petorici evropskih državljana zarobljenih na istoku Ukrajine danas je počelo suđenje na sudu u gradu Donjecku kojim upravljaju separatisti koje podržava Kremlj, javili su ruski mediji. Petorica, medju kojima je Švedjani Matija Gustafson, Hrvat… »

Vesti dana »